Connect with us

Dom i Wnętrze

Płytki w łazience – niełatwe wyzwanie

Published

on

Płytki w łazience - niełatwe wyzwanie

Wyposażenie łazienki w płytki ceramiczne nie jest prostym zadaniem. Jednocześnie mamy świadomość tego, że jest to kwestia, której nie można pozostawiać przypadkowi. Kafelki mają przecież szereg zadań do spełnienia. Stanowią niezawodną ochronę podłogi i ścian, za ich pomocą można też kształtować przestrzeń dokładnie w taki sposób, jaki nam samym odpowiada najbardziej.

Dobierając odpowiedni kolor, wzór oraz rodzaj płytek możemy więc wpływać na charakter tego pomieszczenia, jego styl, wygląd, a nawet na wielkość. Oczywiście, kafelki nie są w stanie dodać łazience kolejnych metrów kwadratowych, mogą jednak optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie.

Jeśli mamy wrażenie, że znalezienie odpowiednich płytek nieco nas przerasta, nie powinniśmy wcale wyrzucać sobie tego. Prawdą jest to, że nawet zawodowi projektanci wnętrz muszą często poważnie zastanowić się nad tym, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w konkretnej łazience. Podczas wyboru płytek nie powinniśmy więc wstydzić się potrzeby proszenia o pomoc pracownika sklepu z kafelkami.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą na mera.eu.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://puneonlinemall.com/pierwsze-godziny-nauki-jazdy-konnej/ https://alliancedoctor.com/wspaniala-zabawa-na-obozie-narciarskim/ https://3dwnetrza.pl