Connect with us

Dom i Wnętrze

Niezwykła imitacja betonu i jej zalety

Published

on

Niezwykła imitacja betonu i jej zalety

Płytki ceramiczne dostępne dziś w sprzedaży, w znaczący sposób różnią się między sobą. Na klientów czekają zarówno rozwiązania intensywnie kolorowe, jak i jednolite. Podczas gdy jedne są najważniejszym elementem dekoracyjnym pomieszczenia, inne zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że tworzą fantastyczne tło. Płytki imitujące beton można też uznać za ciekawe między innymi dlatego, że mogą pełnić obie funkcje. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta.

Płytki przypominające beton, z którymi mamy dziś do czynienia, to przede wszystkim płytki gresowe. Nietrudno się zatem domyślić, że posiadają one szereg zalet zasługujących na podkreślenie. Jedna z najważniejszych wiąże się z tym, że charakteryzuje je doskonała odporność na ścieranie i duża wytrzymałość. Można bez obaw umieścić je zatem nie tylko w salonie, ale również w kuchni i w łazience. Płytki imitujące beton są też świetną alternatywą dla naturalnego betonu tak typowego dla wnętrz loftowych i industrialnych, odwzorowujących przestrzeń starej fabryki.

Jeżeli jesteś zaineresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na dessihome.pl.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://cycnesa.org/z-milosci-do-jezdziectwa/ https://winkst.org/najciekawsze-jezdzieckie-rekordy-guinessa/ https://rupaulonfox.com/niezbednik-jezdzca-spodnie-do-jazdy-konnej-i-sztyblety/