Connect with us

Dom i Wnętrze

Bezpieczne jeździectwo: kask na konia czy toczek?

Published

on

Każda osoba jeżdżąca konno, zarówno profesjonalnie, jak i rekreacyjnie, powinna zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Podstawowym elementem mającym go zapewnić jest nakrycie głowy chroniące czaszkę podczas ewentualnego upadku albo przejażdżki po zalesionym terenie. W sklepach ze specjalistycznym sprzętem i akcesoriami dla jeźdźców znajdziemy dwa rodzaje nakryć głowy: toczki oraz kaski. Który wariant lepiej spełni swoje zadanie? Sprawdź nasze rady!

Toczek

Toczek jest eleganckim dodatkiem, który bez wątpienia dodaje osobie siedzącej w siodle uroku. Jednak eksperci zaznaczają, że toczek w znacznie mniejszym stopniu chroni głowę niż solidny kask. Toczki produkowane są zazwyczaj z cienkiej warstwy włókna szklanego  pokrywanego od zewnątrz miękkim, aksamitnym materiałem. Z tyłu zazwyczaj znajduje się ozdobna kokardka. Tego typu tworzywo nie zapewni odpowiedniej ochrony podczas mocnego uderzenia. Ponadto, toczki zapinane są na regulowany pasek z klamrą i nie ma możliwości dopasowania ich do obwodu głowy.

Kask na konia

Znacznie bardziej funkcjonalny okazuje się kask na konia. Każdy solidny model mający specjalistyczne certyfikaty zaprojektowany jest w taki sposób, aby przyjmować na siebie siłę wstrząsu podczas wypadku. Wykonane zazwyczaj z poliwęglanu nakrycie pęka podczas mocnego uderzenia, dzięki czemu czaszka pozostaje zazwyczaj nienaruszona. Walorem kasków jest możliwość dopasowywania ich do obwodu głowy użytkownika (ta właściwość ma szczególnie duże znaczenie dla rodziców kompletujących strój jeździecki dla rosnących dzieci). Nowoczesne kaski wyposażone są w gąbczaste wkłady pochłaniające pot i amortyzujące wstrząsy. Dzięki systemom regulacyjnym intensywne słońce i wysoka temperatura nie są utrudniają w dużym stopniu treningu na świeżym powietrzu.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble wypoczynkowe w salonie

Published

on

Wygodny i odpowiednio zaaranżowany salon to idealne miejsce wypoczynkowe dla wszystkich domowników. Wykreowanie wnętrza dopasowanego do różnych potrzeb nie jest trudne – podstawą jest wybranie wygodnego kompletu wypoczynkowego. Jakie meble wypoczynkowe proponują projektanci? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://radiolodz.pl/dlaczego-warto-miec-ubezpieczenie-ac https://4fun.tv/news/kolizja-bez-waznego-oc-co-robic?auth=747579165776fe1ba349237464ae0eed https://evokerc.com