Connect with us

Dom i Wnętrze

O czym pamiętać układając płytki?

Published

on

O czym pamiętać układając płytki?

Choć każdy typ płytek ma swoją specyfikę, osoby myślące o układaniu ich bez specjalistycznego wsparcia powinny pamiętać o przynajmniej kilku zasadach, które okazują się niezmienne pomimo upływu czasu. Ich przyswojenie usprawnia zadanie, sprawia też, że staje się ono mniej stresujące.

Najważniejsza z zasad mówi o tym, że powierzchnia, na której mają być układane płytki, powinna być regularna i płaska. To ważne, bo nawet niewielka nierówność da o sobie znać, a płytki w pewnym momencie zaczną wyglądać znacznie mniej atrakcyjnie niż początkowo się to nam wydawało. Nie bez znaczenia jest i to, że płytki muszą być idealne. Jeśli w transporcie znalazły się egzemplarze uszkodzone, ich samodzielne przycinanie z pewnością nie będzie najlepszym pomysłem. Jeśli nie możemy skorzystać z pomocy doświadczonego glazurnika, możliwie jak najszybciej odrzućmy taki zamiar. Pamiętajmy także o tym, że po ułożeniu powierzchnia musi się „ułożyć”. Nie można zacząć użytkować jej zbyt szybko, bo odbije się to na efekcie końcowym, a nieestetyczny wygląd okaże się niemożliwy do naprawienia.

Jeśli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na dessihome.pl.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

Łazienka biało-szara z drewnem https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/ https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/