Connect with us

Dom i Wnętrze

O czym pamiętać układając płytki?

Published

on

O czym pamiętać układając płytki?

Choć każdy typ płytek ma swoją specyfikę, osoby myślące o układaniu ich bez specjalistycznego wsparcia powinny pamiętać o przynajmniej kilku zasadach, które okazują się niezmienne pomimo upływu czasu. Ich przyswojenie usprawnia zadanie, sprawia też, że staje się ono mniej stresujące.

Najważniejsza z zasad mówi o tym, że powierzchnia, na której mają być układane płytki, powinna być regularna i płaska. To ważne, bo nawet niewielka nierówność da o sobie znać, a płytki w pewnym momencie zaczną wyglądać znacznie mniej atrakcyjnie niż początkowo się to nam wydawało. Nie bez znaczenia jest i to, że płytki muszą być idealne. Jeśli w transporcie znalazły się egzemplarze uszkodzone, ich samodzielne przycinanie z pewnością nie będzie najlepszym pomysłem. Jeśli nie możemy skorzystać z pomocy doświadczonego glazurnika, możliwie jak najszybciej odrzućmy taki zamiar. Pamiętajmy także o tym, że po ułożeniu powierzchnia musi się „ułożyć”. Nie można zacząć użytkować jej zbyt szybko, bo odbije się to na efekcie końcowym, a nieestetyczny wygląd okaże się niemożliwy do naprawienia.

Jeśli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na dessihome.pl.

Dom i Wnętrze

Technorattanowe łóżka ogrodowe – gwarancja wygody!

Published

on

Wśród wielu dostępnych mebli ogrodowych, łóżka ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Łóżka takie pozwalają na wygodne opalanie, czytanie czy nawet drzemanie w cieniu parasola ogrodowego. Jak skonstruowane są takie łóżka? Czy sprawdzą się w każdej przestrzeni wypoczynkowej? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak z prostych składników przygotować wyjątkowe dania?

Published

on

Brak czasu każdego dnia sprawia, że nie mamy siły i ochoty, by spędzać dłuższy czas na gotowaniu w domu. Nierzadko wybieramy możliwość zamówienia jedzenia – są to zazwyczaj fastfoody, które sycą i zaspokajają głód, jednak nie dostarczają do naszego organizmu niezbędnych wartości odżywczych. Czy istnieją sposoby na proste i szybkie dania, które przygotujemy w domu dla siebie i bliskich? Oczywiście! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Ozdoby do salonu w minimalistycznym stylu – czyli jak nie wprowadzić do mieszkania chaosu

Published

on

Doceniamy minimalistyczny styl urządzania wnętrz między innymi ze względu na jego funkcjonalność. W niezaśmieconym dużą ilością przedmiotów mieszkaniu zdecydowanie łatwiej i szybciej się sprząta, przy czym sama aranżacja jest znacznie tańsza. Nie wszyscy lubimy jednak zimne, laboratoryjne wręcz pomieszczenia; potrzebujemy przynajmniej kilku dekoracji, które ocieplą wnętrze. Jak dobrać je w taki sposób, by pomieszczenie nie zostało „zagracone”, a jednak zyskało nieco rodzinnego klimatu? (więcej…)

Continue Reading

Popularne