Connect with us

Dom i Wnętrze

Pokochaj hiszpańskie płytki

Published

on

Pokochaj hiszpańskie płytki

Hiszpania już od dawna jest uważana za producenta wyjątkowo oryginalnych płytek. Ich popularność w wielu europejskich państwach jest niemożliwa do zakwestionowania. Nic więc dziwnego, że płytki z Hiszpanii mają wielu zwolenników także w Polsce. Na liście ich zalet znajduje się zresztą wiele pozycji.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że płytki takie, jak arcana stracciatella nacar mogą mieć wiele zastosowań. Przywykliśmy do tego, że płytki ścienne i podłogowe muszą różnić się między sobą, jeśli mają być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i odporne na uszkodzenia. Tymczasem Hiszpanie udowadniają, że wcale nie jest to konieczność. Pozwala to na nieoczekiwane możliwości aranżacyjne i brak obaw o to, że wcielanie oryginalnych pomysłów w życie odbędzie się ze szkodą dla jakości efektu końcowego. Sam wygląd hiszpańskich płytek podłogowych i ściennych również zasługuje zresztą na uwagę. Jest nietypowy, a jednocześnie miły dla oka, mamy więc do czynienia z rozwiązaniami, w  przypadku których nie można powiedzieć, że ich jedynym zadaniem jest szokowanie nas.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://firefoxosbuilds.org/przygotowanie-do-jazdy-konnej/ http://sigrs-gisor.org/wybieramy-kask-dla-dziecka-uczacego-sie-jezdzic-konno/ https://poznajauditt.pl/gdzie-mozna-wyslac-dziecko-na-wakacje/