Connect with us

Dom i Wnętrze

Ozdoby do salonu w minimalistycznym stylu – czyli jak nie wprowadzić do mieszkania chaosu

Published

on

Doceniamy minimalistyczny styl urządzania wnętrz między innymi ze względu na jego funkcjonalność. W niezaśmieconym dużą ilością przedmiotów mieszkaniu zdecydowanie łatwiej i szybciej się sprząta, przy czym sama aranżacja jest znacznie tańsza. Nie wszyscy lubimy jednak zimne, laboratoryjne wręcz pomieszczenia; potrzebujemy przynajmniej kilku dekoracji, które ocieplą wnętrze. Jak dobrać je w taki sposób, by pomieszczenie nie zostało „zagracone”, a jednak zyskało nieco rodzinnego klimatu?

 

 

Niebanalnie udekorowane ściany w salonie

 

Myśląc o dodatkach, często zapominamy o tym, jak duże możliwości dają nam ściany. Możemy oczywiście ozdobić je licznymi obrazami czy zdjęciami, jednak na tym etapie będziemy mogli poczuć, że otacza nas zbyt wiele przedmiotów. Minimalistyczne ozdobienie ścian jak najbardziej jest możliwe; nie skupiajmy się jednak na tym, co możemy na niej powiesić a na tym, jak możemy ją wykończyć.

 

Najprostszym i naprawdę minimalistycznym sposobem na udekorowanie salonu jest skupienie się na wyjątkowej aranżacji jednej ściany. Stanie się ciekawym centrum pomieszczenia i z pewnością będzie przykuwać uwagę. Świetnie sprawdza się tutaj cegła w jasnych odcieniach; albo w formie płytek, albo tapety (zobacz niesamowite fototapety 3D ze sklepu Foteks). Jedna cała ściana lub jej fragment pokryty takim wykończeniem będzie ozdobą samą w sobie i doskonałym tłem dla komody z uroczą, pięknie pachnącą mandarynką w donicy. Takie samo zadanie pełnią tapety w geometryczne wzory albo pomalowanie ściany na mocny, intensywny kolor; butelkową zieleń, granat czy grafit.

 

Ozdoby, które będziesz wykorzystywał każdego dnia

 

Minimalizm zakłada nie tylko posiadanie niewielkiej ilości przedmiotów, ale przede wszystkim takich, które pełnią jakąkolwiek funkcję użytkową. Nie sprawdzają się tutaj więc klasyczne „łapacze kurzu”, a więc wszelkiego rodzaju figurki, ozdobne talerze, śnieżne kule czy inne bibeloty, którymi często ozdabiamy komody. Minimalistycznych ozdób do salonu warto szukać w wyjątkowych wersjach tych rzeczy, z których korzystamy na co dzień, a więc:

 

  • dekoracyjne poduszki jaśki, które rzucone niby niedbale na sofę nie tylko nadadzą wnętrzu kolorów i ciepła, ale także zadbają o wygodę,
  • LED-owe lampki w kształcie żarówek leżące na regałach przy książkach czy w szufladzie stołu ze szklanym blatem, jednocześnie pełniące formę ozdoby, jak i romantycznego oświetlenia na wieczór,
  • stary zegar z kukułką czy wahadłem, wciąż działający i wprowadzający do salonu rustykalnego klimatu.

 

Rośliny przede wszystkim!

 

Choć i tutaj pamiętajmy oczywiście o umiarze. Zieleń nie tylko przepięknie wygląda, ale przede wszystkim dba o to, byśmy oddychali zdrowym powietrzem. Wśród ciekawych propozycji roślin do salonu z pewnością należy wymienić wspomnianą wcześniej mandarynkę; charakteryzują ją bujne, piękne liście i, oczywiście, owoce o wyrazistym, pomarańczowym kolorze. Warto się także zdecydować na domową uprawę awokado; wystarczy zasiać zgodnie z instrukcją pestkę po zjedzonym owocu, by każdego dnia obserwować jego powolny wzrost i rozwijane liście. Z jednej pestki może wyrosnąć nam krzaczek wysoki na 2, 5 metra!

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

Biurko dla dziewczynki Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Komody do sypialni nowoczesne