Connect with us

Dom i Wnętrze

Ozdoby do salonu w minimalistycznym stylu – czyli jak nie wprowadzić do mieszkania chaosu

Published

on

Doceniamy minimalistyczny styl urządzania wnętrz między innymi ze względu na jego funkcjonalność. W niezaśmieconym dużą ilością przedmiotów mieszkaniu zdecydowanie łatwiej i szybciej się sprząta, przy czym sama aranżacja jest znacznie tańsza. Nie wszyscy lubimy jednak zimne, laboratoryjne wręcz pomieszczenia; potrzebujemy przynajmniej kilku dekoracji, które ocieplą wnętrze. Jak dobrać je w taki sposób, by pomieszczenie nie zostało „zagracone”, a jednak zyskało nieco rodzinnego klimatu?

 

 

Niebanalnie udekorowane ściany w salonie

 

Myśląc o dodatkach, często zapominamy o tym, jak duże możliwości dają nam ściany. Możemy oczywiście ozdobić je licznymi obrazami czy zdjęciami, jednak na tym etapie będziemy mogli poczuć, że otacza nas zbyt wiele przedmiotów. Minimalistyczne ozdobienie ścian jak najbardziej jest możliwe; nie skupiajmy się jednak na tym, co możemy na niej powiesić a na tym, jak możemy ją wykończyć.

 

Najprostszym i naprawdę minimalistycznym sposobem na udekorowanie salonu jest skupienie się na wyjątkowej aranżacji jednej ściany. Stanie się ciekawym centrum pomieszczenia i z pewnością będzie przykuwać uwagę. Świetnie sprawdza się tutaj cegła w jasnych odcieniach; albo w formie płytek, albo tapety (zobacz niesamowite fototapety 3D ze sklepu Foteks). Jedna cała ściana lub jej fragment pokryty takim wykończeniem będzie ozdobą samą w sobie i doskonałym tłem dla komody z uroczą, pięknie pachnącą mandarynką w donicy. Takie samo zadanie pełnią tapety w geometryczne wzory albo pomalowanie ściany na mocny, intensywny kolor; butelkową zieleń, granat czy grafit.

 

Ozdoby, które będziesz wykorzystywał każdego dnia

 

Minimalizm zakłada nie tylko posiadanie niewielkiej ilości przedmiotów, ale przede wszystkim takich, które pełnią jakąkolwiek funkcję użytkową. Nie sprawdzają się tutaj więc klasyczne „łapacze kurzu”, a więc wszelkiego rodzaju figurki, ozdobne talerze, śnieżne kule czy inne bibeloty, którymi często ozdabiamy komody. Minimalistycznych ozdób do salonu warto szukać w wyjątkowych wersjach tych rzeczy, z których korzystamy na co dzień, a więc:

 

  • dekoracyjne poduszki jaśki, które rzucone niby niedbale na sofę nie tylko nadadzą wnętrzu kolorów i ciepła, ale także zadbają o wygodę,
  • LED-owe lampki w kształcie żarówek leżące na regałach przy książkach czy w szufladzie stołu ze szklanym blatem, jednocześnie pełniące formę ozdoby, jak i romantycznego oświetlenia na wieczór,
  • stary zegar z kukułką czy wahadłem, wciąż działający i wprowadzający do salonu rustykalnego klimatu.

 

Rośliny przede wszystkim!

 

Choć i tutaj pamiętajmy oczywiście o umiarze. Zieleń nie tylko przepięknie wygląda, ale przede wszystkim dba o to, byśmy oddychali zdrowym powietrzem. Wśród ciekawych propozycji roślin do salonu z pewnością należy wymienić wspomnianą wcześniej mandarynkę; charakteryzują ją bujne, piękne liście i, oczywiście, owoce o wyrazistym, pomarańczowym kolorze. Warto się także zdecydować na domową uprawę awokado; wystarczy zasiać zgodnie z instrukcją pestkę po zjedzonym owocu, by każdego dnia obserwować jego powolny wzrost i rozwijane liście. Z jednej pestki może wyrosnąć nam krzaczek wysoki na 2, 5 metra!

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący wodę – zalety produktu  

Published

on

 

Dzbanek filtrujący wodę jest nie tylko modnym dodatkiem, który polecany jest przez ekologów. To przede wszystkim ekonomiczny dodatek do każdego mieszkania poprawiając ekonomię wydatków rodzinnych. Dzbanek filtrujący wodę ma za zadanie oczyścić wodę z największych zanieczyszczeń gwarantując, że będzie mogła być pita ze smakiem. Przede wszystkim ogranicza on kupno plastikowych butelek wody, które trzeba poddawać przetworzeniu w trakcie ich utylizacji. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o płytki w łazience?

Published

on

Jak dbać o płytki w łazience?

Na płytki łazienkowe nie czyha aż tak wiele zagrożeń, jak na te, które znajdują się w kuchni lub na tarasie. Mimo to utrzymanie ich w czystości potrafi być dość trudnym zadaniem. Jakie czynności powinny być więc wykonywane, jeśli chcemy, aby ich wygląd budził nasze zadowolenie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Technorattanowe łóżka ogrodowe – gwarancja wygody!

Published

on

Wśród wielu dostępnych mebli ogrodowych, łóżka ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Łóżka takie pozwalają na wygodne opalanie, czytanie czy nawet drzemanie w cieniu parasola ogrodowego. Jak skonstruowane są takie łóżka? Czy sprawdzą się w każdej przestrzeni wypoczynkowej? (więcej…)

Continue Reading

Popularne