Connect with us

Dom i Wnętrze

O czym nam mówi klasa ścieralności płytek?

Published

on

O czym nam mówi klasa ścieralności płytek?

Gdy zastanawiamy się nad wyborem płytek kuchennych często uprzedza się nas, aby nie ignorować znaczenia, jakie ma charakterystyczna dla nich klasa ścieralności. Termin ten jest nam znany, często jednak nie potrafimy go poprawnie zdefiniować. O czym zatem może nas on poinformować?

Klasa ścieralności to parametr wyznaczany przez normę PEI. Informuje nas przede wszystkim o tym, czy płytki sprawdzą się w kuchni lub łazience, czy też lepiej umieścić je w rzadziej odwiedzanym tarasie. Najniższą kategorią są modele PEI 1. Takie oznaczenie informuje nas o tym, że płytki mogą trafić jedynie na ścianę, jeśli zależy nam na ich trwałości. Tak niska klasa ścieralności powinna być dla nas informacją cenniejszą niż deklaracje składane przez producenta. Ten może podchodzić nieco bardziej optymistycznie do możliwości swoich płytek. Najbardziej atrakcyjne z naszego punktu widzenia są modele o klasie ścieralności PEI 4 oraz PEI 5. Można stosować je w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych takich, jak choćby kuchnia i łazienka.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble wypoczynkowe w salonie

Published

on

Wygodny i odpowiednio zaaranżowany salon to idealne miejsce wypoczynkowe dla wszystkich domowników. Wykreowanie wnętrza dopasowanego do różnych potrzeb nie jest trudne – podstawą jest wybranie wygodnego kompletu wypoczynkowego. Jakie meble wypoczynkowe proponują projektanci? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://capitalareafriendsoftransit.org https://schuh-wetsch.org https://englishwebteachers.com