Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak dbać o płytki w łazience?

Published

on

Jak dbać o płytki w łazience?

Łazienka to dla wielu osób ulubione pomieszczenie w całym domu. To przecież oaza spokoju, w której można na moment zapomnieć o codziennych problemach. Niestety, trudno skoncentrować się na rzeczach przyjemnych, gdy nasz wzrok przyciąga nie piękno, ale brud widoczny na płytkach.

Jak zatem dbać o płytki ceramiczne w łazience, jeśli zależy nam na tym, aby ich kiepski stan nie zaburzał nam przyjemności związanej z przebywaniem w tym pomieszczeniu?

Naczelna zasada, o której wiele osób zapomina, mówi o tym, że za sprzątanie łazienki najlepiej zabrać się… po kąpieli. W powietrzu unosi się wtedy sporo pary, a to poprawia tempo, w jakim możemy się pozbyć brudu. Niestety, nie ma prostej recepty na utrzymanie płytek w idealnym stanie. Wiele zależy od tego, jak prezentują się w danym momencie, może się więc okazać, że ich stan jest na tyle dobry, że wystarczy przemycie ich łagodnym detergentem oraz szmatką z mikrofibry. Co ciekawe, często pomagają również preparaty, które jesteśmy w stanie przygotować samodzielnie, takie, jak choćby ciepła woda z octem w proporcji 3/1.

Płytki ceramiczne z DessiHome

Najlepszej jakości płytki włoskie i płytki hiszpańskie znajdziecie w salonie łazienek DessiHome. Sprawdźcie ofertę – płytki ceramiczne.

Dom i Wnętrze

Czas na tanie zakupy meblowe

Published

on

Czas na tanie zakupy meblowe

Wyposażenie salonu, pokoju dziecięcego i sypialni może być zadaniem wyjątkowo relaksującym. Może jednak również spędzać nam sen z powiek, bo mamy w jego przypadku do czynienia z naprawdę dużym wydatkiem. Jak uporać się z wyzwaniem, jakie staje przed nami? Kosztów nie da się uniknąć, można jednak ograniczyć je do minimum. Zakupy meblowe także mogą być tanie, a przy tym nie muszą wcale oznaczać sięgania po rozwiązania charakteryzujące się obniżoną jakością. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Płytki ceramiczne do kuchni

Published

on

Płytki ceramiczne do kuchni

Każda z nas ma swoją oazę spokoju, którą jest kuchnia i każda dekoruje ją według własnych potrzeb i upodoba. Kiedy jednak decydujemy się na remont bądź zupełnie nową aranżację w kuchni, warto wybrać doskonałej jakości płytki ceramiczne, dzięki którym wygląd kuchni oraz możliwość utrzymania jej w nieskazitelnej czystości będzie wręcz idealny. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

O czym nam mówi klasa ścieralności płytek?

Published

on

O czym nam mówi klasa ścieralności płytek?

Gdy zastanawiamy się nad wyborem płytek kuchennych często uprzedza się nas, aby nie ignorować znaczenia, jakie ma charakterystyczna dla nich klasa ścieralności. Termin ten jest nam znany, często jednak nie potrafimy go poprawnie zdefiniować. O czym zatem może nas on poinformować? (więcej…)

Continue Reading

Popularne