Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak dbać o płytki w łazience?

Published

on

Jak dbać o płytki w łazience?

Łazienka to dla wielu osób ulubione pomieszczenie w całym domu. To przecież oaza spokoju, w której można na moment zapomnieć o codziennych problemach. Niestety, trudno skoncentrować się na rzeczach przyjemnych, gdy nasz wzrok przyciąga nie piękno, ale brud widoczny na płytkach.

Jak zatem dbać o płytki ceramiczne w łazience, jeśli zależy nam na tym, aby ich kiepski stan nie zaburzał nam przyjemności związanej z przebywaniem w tym pomieszczeniu?

Naczelna zasada, o której wiele osób zapomina, mówi o tym, że za sprzątanie łazienki najlepiej zabrać się… po kąpieli. W powietrzu unosi się wtedy sporo pary, a to poprawia tempo, w jakim możemy się pozbyć brudu. Niestety, nie ma prostej recepty na utrzymanie płytek w idealnym stanie. Wiele zależy od tego, jak prezentują się w danym momencie, może się więc okazać, że ich stan jest na tyle dobry, że wystarczy przemycie ich łagodnym detergentem oraz szmatką z mikrofibry. Co ciekawe, często pomagają również preparaty, które jesteśmy w stanie przygotować samodzielnie, takie, jak choćby ciepła woda z octem w proporcji 3/1.

Płytki ceramiczne z DessiHome

Najlepszej jakości płytki włoskie i płytki hiszpańskie znajdziecie w salonie łazienek DessiHome. Sprawdźcie ofertę – płytki ceramiczne.

Dom i Wnętrze

Nie tylko wygląd – o czym pamiętać wybierając płytki do kuchni?

Published

on

Nie tylko wygląd - o czym pamiętać wybierając płytki do kuchni?

Wybierając płytki kuchenne nie możemy kierować się wyłącznie ich walorami wizualnymi. Owszem, trudno nie zgodzić się z tym, że powinny mieć one dla nas znaczenie, z całą pewnością jednak nie wolno zapominać i o innych niż ozdobna funkcjach tej grupy płytek. Podłoga w kuchni powinna być trwała, odporna na ścieranie, a jednocześnie możliwie łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli o tym zapomnimy może okazać się, że płytki kuchenne szybko stracą swoją atrakcyjność. Po kilku miesiącach intensywnego użytkowania zaczniemy zastanawiać się, czy nie nadszedł już czas na przeprowadzenie remontu. Nie będzie też ulegało wątpliwości, że jest on konsekwencją naszych zaniedbań. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rozmiar ma znaczenie – o trendach wśród płytek łazienkowych

Published

on

Rozmiar ma znaczenie - o trendach wśród płytek łazienkowych

Choć w wielu polskich łazienkach ciągle jeszcze można podziwiać niewielkie płytki ułożone z dużą starannością nie tylko na podłodze, ale również na ścianach, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że czas ich największej popularności powoli mija. Ich miejsce zajmują płytki łazienkowe, których rozmiar zaskakuje nawet osoby lubiące większe rozwiązania. Okazuje się przy tym, że nowy trend nie pojawił się przez przypadek. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Published

on

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Bez względu na to, czy w planie mamy kupowanie płytek za pośrednictwem Internetu, czy też odwiedzamy w tym celu sklep stacjonarny, często trudno jest nam powstrzymać zawroty głowy. Mamy do czynienia z rozwiązaniami charakteryzującymi się ogromną różnorodnością. Płytki mają różne kształty, mniej lub bardziej typową kolorystykę, a sprzedawcy chętnie wspominają także o innych parametrach, które początkowo nic nam nie mówią. Jak zatem, mimo wszystko, podjąć mądrą decyzję zakupową? (więcej…)

Continue Reading

Popularne