Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak dbać o płytki w łazience?

Published

on

Jak dbać o płytki w łazience?

Łazienka to dla wielu osób ulubione pomieszczenie w całym domu. To przecież oaza spokoju, w której można na moment zapomnieć o codziennych problemach. Niestety, trudno skoncentrować się na rzeczach przyjemnych, gdy nasz wzrok przyciąga nie piękno, ale brud widoczny na płytkach.

Jak zatem dbać o płytki ceramiczne w łazience, jeśli zależy nam na tym, aby ich kiepski stan nie zaburzał nam przyjemności związanej z przebywaniem w tym pomieszczeniu?

Naczelna zasada, o której wiele osób zapomina, mówi o tym, że za sprzątanie łazienki najlepiej zabrać się… po kąpieli. W powietrzu unosi się wtedy sporo pary, a to poprawia tempo, w jakim możemy się pozbyć brudu. Niestety, nie ma prostej recepty na utrzymanie płytek w idealnym stanie. Wiele zależy od tego, jak prezentują się w danym momencie, może się więc okazać, że ich stan jest na tyle dobry, że wystarczy przemycie ich łagodnym detergentem oraz szmatką z mikrofibry. Co ciekawe, często pomagają również preparaty, które jesteśmy w stanie przygotować samodzielnie, takie, jak choćby ciepła woda z octem w proporcji 3/1.

Płytki ceramiczne z DessiHome

Najlepszej jakości płytki włoskie i płytki hiszpańskie znajdziecie w salonie łazienek DessiHome. Sprawdźcie ofertę – płytki ceramiczne.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź sposób na nowoczesne tarasy ogrodowe

Published

on

Aranżowanie tarasów staje się dzisiaj prawdziwą sztuką – posiadacze takich przydomowych przestrzeni prześcigają się w pomysłach na ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Umożliwiają to przede wszystkim sami producenci mebli, którzy co chwilę prezentują nam nowe kolekcje wykonane z trwałych materiałów. Meble cieszą oczy i zapewniają wysoki poziom wygody. Jakie produkty wybrać z szerokiej oferty, aby bez trudu stworzyć wspaniałe miejsce wypoczynkowe?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Domy drewniane całoroczne –kto decyduje się na budowę?

Published

on

Aktualnie można powiedzieć, że minęły już te czasy, kiedy domki drewniane kojarzyły się tylko z domkiem na działce letniskowej. Teraz mamy domy drewniane całoroczne, które powstają w takiej ilości, jak domy murowane i w których bez problemu można mieszkać sobie wiele długich lat.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak sposób żywienia wpływa na nasze życie?

Published

on

Odpowiednio dobrane składniki i produkty żywieniowe są niezbędne do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Dobra dieta to także najprostszy sposób na to, aby czuć się dobrze. Samodzielne gotowanie nie jest już dzisiaj wielkim wyzwaniem: mamy do dyspozycji nie tylko wiele interesujących przepisów w sieci czy w książkach kucharskich. Podczas gotowania możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które podsuwają nam producenci garnków i wyposażenia kuchennego. Jak zmienić swoje przyzwyczajenia kulinarne na lepsze?

(więcej…)

Continue Reading

Popularne