Connect with us

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący wodę – zalety produktu  

Published

on

 

Dzbanek filtrujący wodę jest nie tylko modnym dodatkiem, który polecany jest przez ekologów. To przede wszystkim ekonomiczny dodatek do każdego mieszkania poprawiając ekonomię wydatków rodzinnych. Dzbanek filtrujący wodę ma za zadanie oczyścić wodę z największych zanieczyszczeń gwarantując, że będzie mogła być pita ze smakiem. Przede wszystkim ogranicza on kupno plastikowych butelek wody, które trzeba poddawać przetworzeniu w trakcie ich utylizacji.

 

Dzbanek filtrujący wodę – jaki wybrać filtr?

 Dzbanek filtrujący wodę zbudowany jest z szkła bądź plastiku. To one stanowią cały kształt dzbanka zapewniając mu możliwość przetrzymywania wody i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jednak każdy dzbanek filtrujący wodę ma swoje serce. Jest nim wkład filtracyjny umieszczany pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi. Można zdecydować się na różnorodne dzbanki na wodę, które różnią się parametrami. Do najpopularniejszych z nich zalicza się:

 

-Wkład o zwiększonym usuwaniu twardości wody; najlepiej sprawdzi się w przypadku wykorzystywania przefiltrowanej wody do urządzeń AGD. Na przykładzie ekspresu do kawy – gdyby wlewać do niego nieprzefiltrowaną wodę podczas pracy odkładałby się kamień, spowodowany zbyt dużym stężeniem węglanów wapnia czy magnezu. Wkład ten redukuje ich ilość gwarantując możliwie największą wolność od kamienia dla każdego ekspresu.

 

-Wkład alkalizujący; powiększa zasadowość wody podnosząc jej pH.

 

-Wkład wzbogacający wodę o obecność magnezu; jest on bardzo dobry dla osób bardzo aktywnych fizycznie, którzy podczas treningu tracą sporą ilość najważniejszych minerałów – w tym magnezu. Wkład ten potrafi uzupełnić ich braki poprzez wzbogacenie wody w magnez.

 

Podsumowanie

Korzystanie z dzbanka jest bardzo tanie, ale i wygodne. Wystarczy jedynie co jakiś czas zmienić jego filtr i napełniać dzbanek aby cieszyć się tanią, smaczną i pachnącą wodą. Istnieją różnorodne pojemności dzbanków, które należy dobrać do ilości osób korzystających z jego usług.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

http://rosequarterdevelopment.org/samodzielny-wyjazd-na-oboz-narciarski/ http://tmfportal.org/sklep-jezdziecki-w-poszukiwaniu-idealnego-kasku/ https://aaron.net.pl/jaki-jest-niezbedny-sprzet-jezdziecki/