Connect with us

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący wodę – zalety produktu  

Published

on

 

Dzbanek filtrujący wodę jest nie tylko modnym dodatkiem, który polecany jest przez ekologów. To przede wszystkim ekonomiczny dodatek do każdego mieszkania poprawiając ekonomię wydatków rodzinnych. Dzbanek filtrujący wodę ma za zadanie oczyścić wodę z największych zanieczyszczeń gwarantując, że będzie mogła być pita ze smakiem. Przede wszystkim ogranicza on kupno plastikowych butelek wody, które trzeba poddawać przetworzeniu w trakcie ich utylizacji.

 

Dzbanek filtrujący wodę – jaki wybrać filtr?

 Dzbanek filtrujący wodę zbudowany jest z szkła bądź plastiku. To one stanowią cały kształt dzbanka zapewniając mu możliwość przetrzymywania wody i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jednak każdy dzbanek filtrujący wodę ma swoje serce. Jest nim wkład filtracyjny umieszczany pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi. Można zdecydować się na różnorodne dzbanki na wodę, które różnią się parametrami. Do najpopularniejszych z nich zalicza się:

 

-Wkład o zwiększonym usuwaniu twardości wody; najlepiej sprawdzi się w przypadku wykorzystywania przefiltrowanej wody do urządzeń AGD. Na przykładzie ekspresu do kawy – gdyby wlewać do niego nieprzefiltrowaną wodę podczas pracy odkładałby się kamień, spowodowany zbyt dużym stężeniem węglanów wapnia czy magnezu. Wkład ten redukuje ich ilość gwarantując możliwie największą wolność od kamienia dla każdego ekspresu.

 

-Wkład alkalizujący; powiększa zasadowość wody podnosząc jej pH.

 

-Wkład wzbogacający wodę o obecność magnezu; jest on bardzo dobry dla osób bardzo aktywnych fizycznie, którzy podczas treningu tracą sporą ilość najważniejszych minerałów – w tym magnezu. Wkład ten potrafi uzupełnić ich braki poprzez wzbogacenie wody w magnez.

 

Podsumowanie

Korzystanie z dzbanka jest bardzo tanie, ale i wygodne. Wystarczy jedynie co jakiś czas zmienić jego filtr i napełniać dzbanek aby cieszyć się tanią, smaczną i pachnącą wodą. Istnieją różnorodne pojemności dzbanków, które należy dobrać do ilości osób korzystających z jego usług.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o płytki w łazience?

Published

on

Jak dbać o płytki w łazience?

Na płytki łazienkowe nie czyha aż tak wiele zagrożeń, jak na te, które znajdują się w kuchni lub na tarasie. Mimo to utrzymanie ich w czystości potrafi być dość trudnym zadaniem. Jakie czynności powinny być więc wykonywane, jeśli chcemy, aby ich wygląd budził nasze zadowolenie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Technorattanowe łóżka ogrodowe – gwarancja wygody!

Published

on

Wśród wielu dostępnych mebli ogrodowych, łóżka ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Łóżka takie pozwalają na wygodne opalanie, czytanie czy nawet drzemanie w cieniu parasola ogrodowego. Jak skonstruowane są takie łóżka? Czy sprawdzą się w każdej przestrzeni wypoczynkowej? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak z prostych składników przygotować wyjątkowe dania?

Published

on

Brak czasu każdego dnia sprawia, że nie mamy siły i ochoty, by spędzać dłuższy czas na gotowaniu w domu. Nierzadko wybieramy możliwość zamówienia jedzenia – są to zazwyczaj fastfoody, które sycą i zaspokajają głód, jednak nie dostarczają do naszego organizmu niezbędnych wartości odżywczych. Czy istnieją sposoby na proste i szybkie dania, które przygotujemy w domu dla siebie i bliskich? Oczywiście! (więcej…)

Continue Reading

Popularne