Connect with us

Dom i Wnętrze

Technorattanowe łóżka ogrodowe – gwarancja wygody!

Published

on

Wśród wielu dostępnych mebli ogrodowych, łóżka ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Łóżka takie pozwalają na wygodne opalanie, czytanie czy nawet drzemanie w cieniu parasola ogrodowego. Jak skonstruowane są takie łóżka? Czy sprawdzą się w każdej przestrzeni wypoczynkowej?

Łóżka ogrodowe w przestrzeni wypoczynkowej

Łóżka ogrodowe to klasyczne leżanki ogrodowe w nowej, odświeżonej odsłonie. Na polskim rynku znajdziemy łóżka tego typu zarówno wykonane z technorattanu, jak i w formie mebla o bardziej nowoczesnym designie. Technorattanowe łóżka ogrodowe mogą być elementem większego kompletu meblowego lub też stanowić pojedynczy mebel, idealny do wykorzystania na balkonie czy tarasie. Łóżko ogrodowe z technorattanu skonstruowane jest z dużą precyzją: projektanci wykorzystują lekkie i trwałe materiały, które zabezpieczone są przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Stelaż łóżka ogrodowego wykonany jest z lekkiego aluminium – tworzywo to jest zabezpieczone przed korozją i odkształcaniem, a dodatkowo niska waga wpływa na łatwość w podnoszeniu czy przenoszeniu mebla. Okrycie leżanki to plecionka technorattanowa – jej nieporowata struktura zabezpieczona jest przed wnikaniem brudu, wilgoci. Czyszczenie wierzchu mebla jest proste – wystarczy wilgotna ściereczka!

Łóżka ogrodowe w cieniu pergoli

Jak stworzyć funkcjonalną strefę wypoczynkową? Chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem są zadaszenia tarasowe, które pozwalają na precyzyjne wyznaczenie strefy relaksu. Pergole posiadają ruchomy dach, który pozwoli na regulowanie ilości światła wpadającego na taras. Łóżka ogrodowe ustawione w cieniu pergoli pozwolą na relaks na najwyższym poziomie, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Przestrzeń taką warto również uzupełnić o niewielkie stoliki kawowe.

 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://tyxynk.com/system-zarzadzania-jakoscia-iso-9001/ https://mtsolutions.com.pl/jak-podawac-przysmaki-koniom/ https://meble-prestige.pl