Connect with us

Motoryzacja

Samochody ciężarowe i dostawcze – używane i poleasingowe modele

Published

on

Transport w branży TSL nie mógłby odbywać się bez samochodów ciężarowych. To one za pośrednictwem swojej mocy i pojemności są w stanie zarabiać na przedsiębiorców i współuczestniczyć w przekazywaniu różnorodnych towarów. Odbywa się to zarówno na arenie krajowej jak i zagranicznej. Aby firma TSL mogła prawidłowo funkcjonować powinna zaopatrzyć się w profesjonalne samochody ciężarowe i dostawcze. Używane i poleasingowe modele są najlepszym rozwiązaniem, które przynosi korzyść pod względem funkcjonalnym jak i finansowym.

Samochody poleasingowe bądź używane – charakterystyka

 

Samochody dostawcze w formie używanej oraz poleasingowej są bardzo często stawiane obok siebie. Jednak nieco różnią się definicją. Bowiem samochody poleasingowe są samochodami, które użytkował inny właściciel przez dany okres czasu – najczęściej 3 bądź 4 lata. Posiadają one bardzo dobrze udokumentowaną historię przez co potencjalny nabywca jest pewny co do rzetelności przeprowadzanych przeglądów, napraw czy przebiegu. W tym okresie czasu leasingodawca musiał dokonywać wszystkich czynności związanych z utrzymaniem technicznym pojazdu – z pewnością większość leasingobiorców tego pilnowało.

W przypadku wyboru samochodu używanego zazwyczaj jest on starszy i posiada większy przebieg. Dzięki temu tego typu samochód dostępny jest za nieco niższą cenę niż samochód poleasingowy. Jednak za ceną idzie ryzyko dotyczące często niepewnej historii pojazdu, a także napraw, które były wykonywane w przeszłości. Dodatkowo kupując pojazd używany warto jest zaopatrzyć się w obecność dobrze znanego mechanika, który oceni ewentualne usterki pojazdu w sposób fachowy. Bez tego można kupić samochód, który tylko z zewnątrz wygląda nieskazitelnie.

Podsumowanie

 

Samochody z rynku wtórnego w branży przewozowej są chlebem powszednim. Zdecydowana większość przedsiębiorców nie ma pieniędzy aby kupować pojazdy pochodzące prosto z salonu. Jest to ogromny koszt, a sama wartość samochodu od razu spada co nie jest do końca przemyślanym ruchem.

Continue Reading

Motoryzacja

Dzierżawa samochodów dostawczych typu kontenery

Published

on

Wynajem samochodów ciężarowych jest niezwykle popularną opcją, która stała się w Polsce bardzo pożądana. Coraz większa liczba osób szuka samochodów na wynajem, z pomocą których mogliby wykonywać swoje codzienne obowiązki przewozowe. Niezwykle bezpiecznymi i polecanymi pojazdami są tak zwane kontenery. Są one zbudowane z grubego materiału, który bardzo dobrze chroni przewożony materiał. Dlatego kontenery bardzo dobrze nadają się do przewozu wrażliwszych i bardziej wartościowych towarów. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

System telematyczny na miarę XXI wieku

Published

on

Firmy przewozowe bywają bardzo trudne do zarządzania. Kierownicy firm TSL stale muszą poszukiwać nowych dostawców i zleceń jednocześnie dbając o utrzymanie całej floty samochodów ciężarowych. Do tego dochodzą pracownicy i ich prośby/problemy. Dlatego czasem ciężko jest wykonać wszystko idealnie. System telematyczny może być nie lada wsparciem w zarządzaniu danego przedsiębiorstwa. Posiada on wiele zalet, o których warto dowiedzieć się więcej! (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów ciężarowych

Published

on

Profesjonalny serwis samochodów ciężarowych jest miejscem, którego żaden przedsiębiorca nie lubi. Mimo wszystko to bardzo potrzebne miejsce, które potrafi uratować życie nie jednej ciężarówki. Firmy przewozowe najczęściej posiadają własne sprawdzone serwisy, którym oddają własne samochody. Profesjonalny serwis samochodów ciężarowych oferuje kompleksowe usługi w zakresie dbania o kondycję pojazdów czy wykonywania u nich przeglądów technicznych. Jednak to nie wszystko… (więcej…)

Continue Reading

Popularne

o.pl developer.com aulonfox.com