Connect with us

Motoryzacja

System telematyczny na miarę XXI wieku

Published

on

Firmy przewozowe bywają bardzo trudne do zarządzania. Kierownicy firm TSL stale muszą poszukiwać nowych dostawców i zleceń jednocześnie dbając o utrzymanie całej floty samochodów ciężarowych. Do tego dochodzą pracownicy i ich prośby/problemy. Dlatego czasem ciężko jest wykonać wszystko idealnie. System telematyczny może być nie lada wsparciem w zarządzaniu danego przedsiębiorstwa. Posiada on wiele zalet, o których warto dowiedzieć się więcej!

 

System telematyczny – czym jest i jakie posiada zalety

 

System telematyczny jest oprogramowaniem instalowanym do komputerów pokładowych samochodów ciężarowych danej firmy. Dzięki telematyce każdy przedsiębiorca czarno na białym widzi stan techniczny swoich pojazdów. Bardzo ułatwia to wykonywanie przeglądów pojazdów i regularne obroty flotą samochodów ciężarowych. Bowiem dobra flota musi cały czas rotować. Powinna być stale wyposażana w nowocześniejsze pojazdy jednocześnie pozbywając się tych starszych. Taki sposób gwarantuje przedsiębiorcy utrzymanie idealnej kondycji firmy.

 

System telematyczny jest również w stanie pomóc przedsiębiorcy w utrzymaniu ekonomii firmy. Ze względu na połączenie monitoringu GPS oraz danych komputera pojazdów ciężarowych analizuje on spalanie na danych odcinkach trasy. Następnie wykonuje specjalistyczne raporty, które oceniają jazdę kierowców i ich średnie wartości spalania na wszystkich odcinkach tras. Dzięki temu przedsiębiorcy dokładnie wiedzą jak jakościowo pracownicy wykonują swoje obowiązki. Z pewnością na nie jednym szkoleniu byli informowani o tym jak jeździć ekonomicznie. Wraz z systemem telematycznym w końcu można ocenić ich pracę i ewentualnie nagrodzić ich za dobrą jazdę. Oczywiście w przypadku kierowców, którzy są bardziej rozrzutni można ich odpowiednio pouczyć.

 

Podsumowanie

 

Jak widać system telematyczny naprawdę może przyczynić się do poprawy funkcjonowania przedsiębiorstwa przewozowego. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni system i porozumieć się z jego autorem. Jednym z najlepszych w stawce jest system telematyczny Dbkfleetmanagement.

Continue Reading

Motoryzacja

Dzierżawa samochodów dostawczych typu kontenery

Published

on

Wynajem samochodów ciężarowych jest niezwykle popularną opcją, która stała się w Polsce bardzo pożądana. Coraz większa liczba osób szuka samochodów na wynajem, z pomocą których mogliby wykonywać swoje codzienne obowiązki przewozowe. Niezwykle bezpiecznymi i polecanymi pojazdami są tak zwane kontenery. Są one zbudowane z grubego materiału, który bardzo dobrze chroni przewożony materiał. Dlatego kontenery bardzo dobrze nadają się do przewozu wrażliwszych i bardziej wartościowych towarów. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Samochody ciężarowe i dostawcze – używane i poleasingowe modele

Published

on

Transport w branży TSL nie mógłby odbywać się bez samochodów ciężarowych. To one za pośrednictwem swojej mocy i pojemności są w stanie zarabiać na przedsiębiorców i współuczestniczyć w przekazywaniu różnorodnych towarów. Odbywa się to zarówno na arenie krajowej jak i zagranicznej. Aby firma TSL mogła prawidłowo funkcjonować powinna zaopatrzyć się w profesjonalne samochody ciężarowe i dostawcze. Używane i poleasingowe modele są najlepszym rozwiązaniem, które przynosi korzyść pod względem funkcjonalnym jak i finansowym. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów ciężarowych

Published

on

Profesjonalny serwis samochodów ciężarowych jest miejscem, którego żaden przedsiębiorca nie lubi. Mimo wszystko to bardzo potrzebne miejsce, które potrafi uratować życie nie jednej ciężarówki. Firmy przewozowe najczęściej posiadają własne sprawdzone serwisy, którym oddają własne samochody. Profesjonalny serwis samochodów ciężarowych oferuje kompleksowe usługi w zakresie dbania o kondycję pojazdów czy wykonywania u nich przeglądów technicznych. Jednak to nie wszystko… (więcej…)

Continue Reading

Popularne