Connect with us

Zdrowie i Uroda

Pamiętaj o profilaktyce – rak szyjki macicy

Published

on

Pamiętaj o profilaktyce – rak szyjki macicy

Każda kobieta, która ukończyła 16 rok życia i rozpoczęła współżycie seksualne, powinna regularnie odwiedzać gabinet ginekologiczny, w którym lekarz wykonuje przede wszystkim badanie ginekologiczne, pobiera wymaz do cytologii oraz wykonuje badanie piersi.

To właśnie cytologia jest podstawowym badaniem, dzięki któremu może zostać wykluczony rak szyjki macicy. Szczególnie narażone są kobiety, które wyjątkowo wcześnie zaczęły współżycie z mężczyznami, miały w swoim życiu wielu partnerów i były zakażone wirusem HPV. Obecnie rozpowszechniana jest szczepionka dla młodych dziewczyn, które jeszcze nie rozpoczęły współżycia, ma je do uchronić właśnie przed zakażeniem, co w dalszej konsekwencji często prowadzi do poważniejszych chorób, a jedną z nich jest właśnie rak szyjki macicy. Tylko regularne badania cytologiczne, dbanie o higienę osobistą i kontrolowanie własnego stanu zdrowia, mogą uchronić kobietę przed chorobą oraz wszelkimi powikłaniami z tym związanymi. Pamiętaj, że rak szyjki macicy to nie wyrok, można go skutecznie leczyć.

Jeżeli jesteś zainteresowana, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą szpitala na szpital.medfemina.pl.

Zdrowie i Uroda

Zniszczone włosy – po czym je rozpoznać i jak je zregenerować?

Published

on

Nieodpowiednia pielęgnacja, a może styl życia i zła dieta? Istnieje mnóstwo przyczyn, które wpływają na pogorszenie stanu naszych włosów, a tym samym powodują, że nie czujemy się z nimi dobrze. Jesteś tu, a więc chcesz zacząć świadomie o nie dbać i uzyskać piękne, mocne i lśniące włosy. Prawda? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co świadczy o złym stanie Twoich włosów, a także, w jaki sposób je zregenerować.  (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przewaga nad tradycjonalnymi metodami

Published

on

Wszystkie tradycyjne metody depilacji jak żyletki, depilatory czy pianki do golenia są bardzo często wybierane przez dużą część społeczeństwa. Jednak niestety są one rozwiązaniem problemy tylko na chwilę – dosłownie wiele osób na drugi/trzeci dzień po goleniu musi znowu po nie sięgać i depilować swoją skórę narażając się na zacięcia i podrażnienia. Depilacja laserowa jest alternatywą, która sprawi, że już nigdy nie będzie trzeba usuwać owłosienia z danej części ciała. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Published

on

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Endokrynolog jest jednym z tych lekarzy, którego szybka reakcja może przyczynić się nie tylko do ochrony zdrowia, ale również życia pacjenta. Nie każdy wie jednak, kiedy wizyta u niego staje się koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://xann.pl/sitemap hankasa.com.pl san-escobar.com