Connect with us

Zdrowie i Uroda

Odmładzanie laserowe – jak działa na skórę twarzy?

Published

on

Jeśli skóra nie jest w stanie efektywnie się regenerować, trzeba jej w tym pomóc. Sprawdź, jak odmładzają lasery, dzięki pobudzeniu syntezy kolagenu.

Odmładzanie laserowe – jak działa na skórę twarzy?

Jeśli skóra nie jest w stanie efektywnie się regenerować, trzeba jej w tym pomóc. Laser stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry. Zabieg pozwala ujędrnić i uelastycznić skórę, zmniejsza widoczność pierwszych zmarszczek i spowalnia powstawanie kolejnych zmian. Dowiedz się więcej na temat laserowego odmładzania twarzy.

Czy zabiegi laserowe są dla mnie?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg dla każdego, kto chce zredukować oznaki starzenia się skóry oraz aktywnie im przeciwdziałać. Większość zdrowych osób może przystąpić do laseroterapii. Nie ma też określonej granicy wiekowej, jednak specjaliści z Kliniki La Perla w Warszawie rekomendują laserowe odmładzanie twarzy w momencie pojawienia się pierwszych zmarszczek, czyli najczęściej po 30. roku życia.

Istotne jest, aby przed zabiegiem laserowym odbyć konsultację z lekarzem, który oceni, czy taka metoda odmładzania skóry jest odpowiednia dla Ciebie. Wśród przeciwwskazań do laseroterapii należą:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • opryszczka,
  • choroby skóry, np. trądzik,
  • choroba nowotworowa,
  • leki i zioła światłouczulające,
  • świeża opalenizna,
  • epilepsja,
  • cukrzyca.

Na czym polega odmładzanie laserowe?

Odmładzanie laserowe wykonywane jest m.in. z wykorzystaniem technologii frakcyjnej. Dzięki głębokiej ablacji (złuszczeniu naskórka) połączonej z kontrolowaną koagulacją termiczną tkanki, możliwe jest osiągnięcie wyraźnych i trwałych rezultatów. W trakcie laseroterapii stosowana jest specjalna głowica chłodząca, która łagodzi nieprzyjemne odczucia. Dodatkowo przed zabiegiem skóra smarowana jest kremem znieczulającym.

Po sesji laserowego odmładzania twarzy może wystąpić zaczerwienienie, które utrzymuje się przez kilka dni, po czym skóra się łuszczy. Tydzień po laseroterapii można zauważyć pierwsze pozytywne efekty, które wzmacniają się w ciągu 2-3 miesięcy. Po około 5-6 tygodniach wykonuje się kolejny zabieg. Najczęściej zaleca się co najmniej 3 powtórzenia, aby uzyskać długotrwałe rezultaty.

Działanie lasera frakcyjnego na zmarszczki polega na wytworzeniu w skórze regularnych ubytków o mikroskopijnych rozmiarach. Uszkodzona w ten sposób skóra otrzymuje sygnał do tego, żeby rozpocząć procesy regeneracyjne, polegające na wzmożonej odbudowie tych ubytków.

Jak działa laser na skórę twarzy?

Odmładzanie laserowe można wykonać w obrębie całej twarzy, szyi, dekoltu, dłoni w celu ujędrnienia, liftingu i wyraźnej redukcji zmarszczek. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg zapewnia wielowymiarowy efekt odmłodzenia. Laser frakcyjny pozwala na powierzchniowe wygładzenie zniszczonej skóry i wywołanie procesu tworzenia nowego kolagenu. Skóra obkurcza się, uzyskuje młodszy, świeższy wygląd, wyrównuje się jej faktura, znikają drobne zmarszczki. Po serii zabiegów można również liczyć na poprawę owalu twarzy.

Laserowe odmładzanie twarzy z powodzeniem można łączyć z innymi procedurami medycyny estetycznej. Zabiegiem kompatybilnym jest m.in. wampirzy lifting, czyli mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Takie połączenie sprawia, że procesy regeneracyjne zainicjowane przez laser zostają przyspieszone, a efekty zabiegu pogłębione.

Zastanawiasz się, do jakiej kliniki medycyny estetycznej wybrać się na odmładzanie laserowe? Wejdź na stronę Find Beauty Expert, gdzie uzyskasz więcej informacji.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Published

on

Niezbędne elementy przy wyborze ośrodka szkoleniowego

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Kucharze twierdzą, że każde danie potrzebuje idealnych składników, aby osiągnąć mistrzostwo smaku. W życiu, idealnym składnikiem, który nadaje wszystkiemu odpowiedni smak, jest ubezpieczenie NNW.

Sól codzienności

Tak jak sól podkreśla smak każdego dania, tak ubezpieczenie NNW podkreśla nasze poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu. Bez niego wszystko może wydawać się mdłe i niekompletne.

Ochrona w postaci przyprawy

W kuchni jedna przyprawa może odmienić całe danie. Podobnie w życiu, jedno ubezpieczenie NNW może dać nam pewność i ochronę przed niespodziewanymi problemami.

Spróbuj przepisu na pewne jutro

Jeśli szukasz idealnego składnika do swojego życiowego przepisu, odwiedź ubezpieczenie NNW na beesafe.pl. Niech Twoje życie zyska smak pewności.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Mezoterapia kwasem hialuronowym – sposób na odmłodzenie

Published

on

Mezoterapia kwasem hialuronowym to dobry sposób na jego uzupełnienie i dodanie skórze młodzieńczego blasku. Poznaj szczegóły zabiegu.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Nadmierne wypadanie włosów — co robić?

Published

on

Przeciętna ilość włosów, która wypada każdego dnia, to około stu. Gdy jednak ta liczba zaczyna być znacząco przekraczana, można zaobserwować na głowie duże przerzedzenie fryzury, bardziej uwidaczniającą się skórę głowy, osłabienie włosów, a także postępujące łysienie. U mężczyzn bardzo często widać również powiększające się zakola, czyli redukcję owłosienia w okolicy skroni i zwiększającą się powierzchnię czoła. W momencie zaobserwowania takich zmian istotne jest udanie się do lekarza celem wykonania specjalistycznej diagnostyki i stworzenia optymalnego planu działania. W jaki sposób można zahamować lub wstrzymać łysienie?

Znalezienie przyczyny wypadania włosów

Postawienie prawidłowej diagnozy ma bardzo duże znaczenie i wpływa istotnie na dobór terapii. Nie każdy typ łysienia nadaje się bowiem do przeszczepu włosów (łysienie plackowate). Niekiedy wystarczająca jest odpowiednia terapia farmakologiczna, podczas gdy w innym przypadku korzystniej zadziałają zabiegi medycyny estetycznej.

 

Dlatego tak ważne jest, by w pierwszej kolejności udać się do trychologa i porozmawiać o swoim problemie. Najczęściej padające pytania dotyczą prowadzonego przez pacjentów stylu życia, urozmaicenia codziennej diety, stosowanych leków, czy kondycji zdrowotnej. Na tej podstawie można stwierdzić, czy np. niedobory witamin i minerałów przyczyniają się do utraty włosów. W innej sytuacji może to być skutek uboczny przewlekłych chorób lub zażywanych leków.

 

Na konsultacji lekarz trycholog dokona sprawdzenia kondycji skóry głowy oraz włosów. Może w tym celu posłużyć się specjalistycznymi narzędziami. Takie badanie nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Następnym krokiem jest wywiad medyczny i zlecenie dodatkowych badań. Należy do nich chociażby morfologia i sprawdzenie poziomu testosteronu.

Mezoterapia igłowa na problem z łysieniem

Jedną z rekomendowanych przez lekarzy metod przeciwdziałania wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa. Cała procedura polega na wykonywaniu nakłuć skóry. Jednocześnie prowadzona jest iniekcja preparatu o działaniu leczniczym, odżywczym, rewitalizującym, regeneracyjnym. W ten sposób odżywia się skórę, a także dostarcza cebulkom wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu włosa. Zabieg ten poprawia także mikrokrążenie skóry, co służy jej lepszemu dotlenieniu.

 

Ta procedura przyczynia się do poprawy kondycji skóry i włosa. Jest również stosowana w przypadku osób, które są po przeszczepie włosów. W zależności od potrzeb pacjenta, lekarz może zdecydować się na wykorzystanie peptydów, kwasu hialuronowego, czy innych preparatów, które pomogą w niwelowaniu konkretnego problemu.

Osocze bogatopłytkowe przy wypadaniu włosów

Na problem wypadania włosy niektórym pacjentom rekomendowane jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Można stosować tę metodę, gdy osoba cierpiąca na wspomnianą przypadłość otrzyma diagnozę o nadmiarze stresu, zmianach hormonalnych, ogólnym osłabieniu organizmu, czy nieprawidłowym odżywianiu. Ten zabieg dedykowany jest również pacjentom chorującym na łysienie androgenowe.

 

Osocze bogatopłytkowe jest źródłem czynników wzrostu, które przyczyniają się do wzmożonej regeneracji komórek. W ten sposób naprawie podlegają mieszki włosowe, a faza cyklu życia włosa zaczyna przebiegać prawidłowo. Osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane pod skórę w obszarze, w którym uwidoczniło się duże przerzedzenie włosów, ich osłabienie, czy łysienie.

 

Czynniki wzrostu działają ponadto przeciwzapalnie, co jest kluczowe w przypadku włosów, które ze względu na różne infekcje skóry głowy ulegają uszkodzeniu. Obecnie można spotkać się z zastosowaniem osocza wraz z terapią aminokwasową dla wzmocnienia efektu terapeutycznego. Celem takiego zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów i stymulowanie mieszków do produkcji nowych włosów.

 

Jeśli zauważyłeś u siebie przerzedzone i osłabione włosy, a także ich zwiększoną ilość na szczotce, możesz rozważyć umówienie się na konsultację w tej sprawie w Klinice Novoderm w Łodzi.

Continue Reading

Popularne

https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://motulinka.com/kp/posciele/