Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak z prostych składników przygotować wyjątkowe dania?

Published

on

Brak czasu każdego dnia sprawia, że nie mamy siły i ochoty, by spędzać dłuższy czas na gotowaniu w domu. Nierzadko wybieramy możliwość zamówienia jedzenia – są to zazwyczaj fastfoody, które sycą i zaspokajają głód, jednak nie dostarczają do naszego organizmu niezbędnych wartości odżywczych. Czy istnieją sposoby na proste i szybkie dania, które przygotujemy w domu dla siebie i bliskich? Oczywiście!

Na słodko… lub nie!

Osoby ceniące sobie swój czas i możliwość przygotowywania dań, które smakować będą wszystkim domownikom, z pewnością powinny zaznajomić się z daniami, których bazowy składnik można podawać zarówno na słodko, jak i w formie wytrawnej. Takim daniem są bez wątpienia leniwe! Kluski leniwe, zwane przez wielu „kopytkami” to świetna opcja, kiedy w domu są miłośnicy zarówno słodkich, jak i słonych smaków. Leniwe możemy podać z masłem i cukrem, jak również ze słodkimi jogurtami czy truskawkowym koktajlem. Osoby ceniące klasyczne dania z pewnością docenią leniwe podane z sosem pieczarkowym czy koperkowym lub też jako element zastępujący klasyczne ziemniaki w rozbudowanych obiadach. Leniwe wykonać można w mniej niż 10 minut! Atutem tego rozwiązania jest także fakt, że surowe leniwe można po prostu zamrozić i wykorzystać wtedy, kiedy przyjdzie taka potrzeba.

Makarony na wiele sposobów

Włosi doszli do perfekcji w przygotowywaniu makaronów na różne sposoby – warto spróbować prostych przepisów ich autorstwa, aby w zaciszu domowym cieszyć się wyjątkowymi daniami. Niewiele trzeba, aby przygotować wyjątkowe danie z makaronem – miłośnicy klasycznych połączeń mogą wykorzystać czosnek, pomidory, szpinak oraz twardy ser tarty, aby w mniej niż 20 minut przygotować wyjątkowe, włoskie danie. To również opcja dla wegetarian! Fani mięsa z pewnością zachwycą się licznymi przepisami na makaron po bolońsku czy też legendarną carbonarę.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://capitalareafriendsoftransit.org/certyfikowany-system-zarzadzania-bhp/ https://memoriasdovicedo.org https://healthysaulttribe.com/spodnie-do-jazdy-konnej-jaki-model-wybrac/