Connect with us

Ciekawe

Kompletne ubezpieczenie samochodu – co oferują towarzystwa?

Published

on

Ubezpieczenie samochodu zabezpiecza Cię przed konsekwencjami kolizji i wypadków oraz innych, nieprzewidzianych sytuacji. Każdy kierowca może pozostać przy podstawowej polisie albo wybrać rozszerzony wariant. Jakie polisy oferują firmy ubezpieczeniowe? Sprawdź!

 

OC – obowiązkowe ubezpieczenie samochodu

OC to jedyne ubezpieczenie samochodu, które musi corocznie kupować każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Zakres ubezpieczenia OC określa ustawa. Umowa podpisywana jest na rok. Przed wygaśnięciem umowy należy ją przedłużyć lub wypowiedzieć, a następnie podpisać inną z nowym ubezpieczycielem. Niewywiązanie się ze swojego obowiązku będzie miało poważne konsekwencje, przede wszystkim finansowe.

 

AC – dodatkowa ochrona

Przezorni kierowcy, a w szczególności właściciele aut niegarażowanych oraz kosztownych wozów, decydują się na poszerzenie ochrony o polisę AC, czyli autocasco. Nieobowiązkowe ubezpieczenie zabezpiecza Cię przed konsekwencjami kradzieży samochodu, jego uszkodzeniem albo całkowitym zniszczeniem na skutek aktów wandalizmu, sił natury i czynników zewnętrznych.  W odróżnieniu od OC, zakres polisy zależy od oferty danego towarzystwa oraz preferencji klienta. Standardowa umowa obowiązuje 12 miesięcy.

 

Assistance – pomoc w awaryjnych sytuacjach

Assistance to kolejna nieobowiązkowa polisa popularna wśród kierowców, szczególnie tych często jeżdżących w długie trasy. Mając zabezpieczenie w postaci assistance, żadna nagła, awaryjna sytuacja nie wyprowadzi Cię z równowagi. Assistance gwarantuje techniczną pomoc przez 24 godziny na dobę.

 

Continue Reading

Ciekawe

Pierogi z Krakowa – dlaczego warto ich spróbować?

Published

on

Pierogi z Krakowa to niezapomniany smak, który pozostaje w podniebieniu na długo. Chcąc codziennie smakować posiłki, które tak wyjątkowo mogą odmienić dzień, koniecznie trzeba spróbować przepisów na pierogi z Krakowa. Można to zrobić na miejscu lub zamówić pierogi z dostawą do domu, w formie pojedynczego zlecenia lub codziennego cateringu. Do dyspozycji są zarówno pierogi na słono, które cechują się niezwykłymi połączeniami smakowymi, jak i pierogi na słodko, które wypełnione farszem owocowym przenoszą smakoszy do letnich miesięcy, nawet w samym środku zimy. Dlaczego warto zamówić pierogi z Krakowa? Który przepis okaże się tym najbardziej trafiony na obiad, randkę w domu, imieniny Babci czy piżama party z przyjaciółmi? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Wysokiej jakości usługi budowlane w Opolu

Published

on

Dobra ekipa budowlana jest na wagę złota. Obecnie poszukiwani są fachowcy, którzy wykonują swoje obowiązki terminowo i rzetelnie. Czy w Opolu można znaleźć dobrą firmę budowlaną? Gdzie można ją znaleźć?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Na kanapie pod palmami

Published

on

Palmy należą do roślin, które bardzo mocno kojarzą się z tropikalnymi wakacjami. Myśląc o palmach, wyobraźnia przenosi nas na słoneczne wyspy, bezkresne plaże i budzi skojarzenia z wypoczynkiem. A gdyby tak tropikalny kącik z palmami w roli głównej urządzić we własnym domu?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://myvatn.org Nowoczesna łazienka Szafka łazienkowa z lustrem