Connect with us

Ciekawe

Kompletne ubezpieczenie samochodu – co oferują towarzystwa?

Published

on

Ubezpieczenie samochodu zabezpiecza Cię przed konsekwencjami kolizji i wypadków oraz innych, nieprzewidzianych sytuacji. Każdy kierowca może pozostać przy podstawowej polisie albo wybrać rozszerzony wariant. Jakie polisy oferują firmy ubezpieczeniowe? Sprawdź!

 

OC – obowiązkowe ubezpieczenie samochodu

OC to jedyne ubezpieczenie samochodu, które musi corocznie kupować każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Zakres ubezpieczenia OC określa ustawa. Umowa podpisywana jest na rok. Przed wygaśnięciem umowy należy ją przedłużyć lub wypowiedzieć, a następnie podpisać inną z nowym ubezpieczycielem. Niewywiązanie się ze swojego obowiązku będzie miało poważne konsekwencje, przede wszystkim finansowe.

 

AC – dodatkowa ochrona

Przezorni kierowcy, a w szczególności właściciele aut niegarażowanych oraz kosztownych wozów, decydują się na poszerzenie ochrony o polisę AC, czyli autocasco. Nieobowiązkowe ubezpieczenie zabezpiecza Cię przed konsekwencjami kradzieży samochodu, jego uszkodzeniem albo całkowitym zniszczeniem na skutek aktów wandalizmu, sił natury i czynników zewnętrznych.  W odróżnieniu od OC, zakres polisy zależy od oferty danego towarzystwa oraz preferencji klienta. Standardowa umowa obowiązuje 12 miesięcy.

 

Assistance – pomoc w awaryjnych sytuacjach

Assistance to kolejna nieobowiązkowa polisa popularna wśród kierowców, szczególnie tych często jeżdżących w długie trasy. Mając zabezpieczenie w postaci assistance, żadna nagła, awaryjna sytuacja nie wyprowadzi Cię z równowagi. Assistance gwarantuje techniczną pomoc przez 24 godziny na dobę.

 

Continue Reading

Ciekawe

Restrukturyzacje w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością

Published

on

W potocznym znaczeniu restrukturyzacje to proces dokonywania zmian w przedsiębiorstwie w celu zwiększenia jego efektywności i przetrwania na rynku. W przypadku zagrożenia niewypłacalnością restrukturyzacja może być jedynym sposobem na uniknięcie upadłości. W takiej sytuacji ważne jest, aby działać szybko i skutecznie, a przede wszystkim skonsultować się z ekspertami w dziedzinie prawa i finansów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ciągniki New Holland – najbardziej rozpoznawalne maszyny rolnicze

Published

on

Ciągniki New Holland to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych producentów maszyn rolniczych na świecie. Firma została założona w 1895 roku w Stanach Zjednoczonych przez Abe’a Zimmermana. W latach 90. New Holland został przejęty przez firmę FIAT i stał się częścią CNH Global, która jest jednym z największych producentów maszyn rolniczych na świecie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nauka języka angielskiego i kreatywne zabawy – przedszkole Świdnica

Published

on

Przedszkole to miejsce, w którym maluchy poznają świat, uczą się nowych umiejętności i rozwijają swoje talenty. Dlatego tak ważne jest, aby placówka oferowała nie tylko opiekę, ale także ciekawe i rozwijające zajęcia. Jednym z nich jest nauka języka angielskiego, która pozwala na zdobycie nowych umiejętności oraz kreatywne zabawy, które rozwijają wyobraźnię. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://brittany-crepesandgalettes.com https://samochodowo.pl/jakie-ubezpieczenie-wybrac-poza-oc/ https://szczecinek.com/artykul/czy-kalkulator-oc-bez/1369495