Connect with us

Ciekawe

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Published

on

Tak czasem bywa. Twój samochód został uszkodzony w wyniku stłuczki, wypadku, kolizji. W wyniku sytuacji drogowej, za którą nie odpowiadasz, gdyż sprawcą jest ktoś inny. Teraz niestety nie możesz korzystać ze swojego auta. Zostało ono uszkodzone lub zniszczone. W przypadku, kiedy zostało uszkodzone, oddajesz je zapewne do naprawy. W przypadku, kiedy jest zniszczone, naprawić go nie możesz. Ale w obu przypadkach, możesz wynająć samochód zastępczy z polisy OC sprawcy.

Komu przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy?

Teraz zapewne zastanawiasz się nad tym, czy przysługuje ci samochód zastępczy? W przypadku, jeżeli nie odpowiadasz za zaistniałą sytuacją, nie ty jesteś sprawcą np. stłuczki najczęściej przysługuje ci samochód zastępczy. I co ważne! Jeżeli uszkodzeniu uległ samochód ciężarowy, to przysługuje ci zastępczy samochód ciężarowy z OC sprawcy. Jeżeli był to samochód osobowy, wtedy przysługuje ci pojazd osobowy. Co ważne, taki samochód przysługuje zarówno, kiedy mówimy o skodzie całkowitej, jak i o szkodzie częściowej.

Aby otrzymać zastępczy samochód ważne jest, aby udowodnić, że samochód jest ci niezbędny do wykonywania codziennych czynności. I to zarówno w przypadku czynności prywatnych jak i gospodarczych. I nie ma znaczenia fakt, że posiadasz np. drugi samochód. Ten może być bowiem używany przez innego członka rodziny, może być używany do innych celów niż pojazd, który został uszkodzony i zniszczony. Czyli jeżeli uszkodzeniu uległ pojazd ciężarowy, a ty posiadasz pojazd osobowy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby otrzymać zastępczy pojazd ciężarowy.

Kiedy nie otrzymasz samochodu z OC sprawcy?

Należy wiedzieć, że jest przynajmniej jedna sytuacja, która wyklucza otrzymanie bezpłatnego samochodu zastępczego. Mowa tutaj o sytuacji, w której sprawca wypadku nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC. Warto o tym wiedzieć i mając takie informacje, najlepiej jak najszybciej zwrócić się o pomoc do firmy, która zajmuje się takimi przypadkami. To jest najlepsze rozwiązanie.

Kiedy możesz liczyć na pieniądze za auto zastępcze?

Aby otrzymać od ubezpieczyciela pieniądze na auto zastępcze, czy to osobowe czy ciężarowe, musisz najpierw je wynająć. Firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty tylko w przypadku samochodu, który został wynajęty. Czyli nie otrzymasz pieniędzy za samochód, który został zniszczony. Otrzymasz pieniądze w przypadku, kiedy wynajmiesz samochód zastępczy. Ubezpieczyciel zwróci koszty wynajmu pojazdu zastępczego. Przynajmniej powinien tak postąpić.

Continue Reading

Ciekawe

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Published

on

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Bramy przemysłowe to szeroka grupa rozwiązań. W jej skład wchodzą zarówno modele pojawiające się w centrach handlowych, jak i te, z którymi mamy do czynienia w halach magazynowych. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak stworzyć jadalnię, która będzie funkcjonalna i estetyczna? Sprawdź nasze propozycje

Published

on

Nowoczesne wnętrza pełne inspiracji zalewają Internet. Ludzie chętnie dzielą się metamorfozami i przeprowadzanymi remontami w swoich domach. Czerpią pomysłu z popularnych programów remontowych, znanych blogerów czy artykułów. Dzisiaj i my zajmiemy się propozycjami aranżacji pomieszczenia, jaką jest jadalnia. Dla wielu pełni bardzo ważną funkcję w domu. To tutaj odbywają się imprezy rodzinne. Z racji tego dekoracje powinny być ograniczone do minimum. A co z krzesłami i stołami? W tym przypadku warto postawić na harmonię, ponieważ są to dwa najważniejsze elementy w jadalni.  (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Po co i w jaki sposób wykonuje się pomiar siły?

Published

on

Siła jest wartością, która pozwala ustalić stopień oddziaływania jednego elementu na drugi. Daną siłę można zdefiniować za pomocą takich parametrów, jak jej wartość, zwrot, kierunek oraz przełożenie. W różnego rodzaju urządzeniach lub sprzętach, zwłaszcza tych wykorzystywanych w przemyśle, pomiar siły jest niezwykle istotny.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne