Connect with us

Ciekawe

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Published

on

Tak czasem bywa. Twój samochód został uszkodzony w wyniku stłuczki, wypadku, kolizji. W wyniku sytuacji drogowej, za którą nie odpowiadasz, gdyż sprawcą jest ktoś inny. Teraz niestety nie możesz korzystać ze swojego auta. Zostało ono uszkodzone lub zniszczone. W przypadku, kiedy zostało uszkodzone, oddajesz je zapewne do naprawy. W przypadku, kiedy jest zniszczone, naprawić go nie możesz. Ale w obu przypadkach, możesz wynająć samochód zastępczy z polisy OC sprawcy.

Komu przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy?

Teraz zapewne zastanawiasz się nad tym, czy przysługuje ci samochód zastępczy? W przypadku, jeżeli nie odpowiadasz za zaistniałą sytuacją, nie ty jesteś sprawcą np. stłuczki najczęściej przysługuje ci samochód zastępczy. I co ważne! Jeżeli uszkodzeniu uległ samochód ciężarowy, to przysługuje ci zastępczy samochód ciężarowy z OC sprawcy. Jeżeli był to samochód osobowy, wtedy przysługuje ci pojazd osobowy. Co ważne, taki samochód przysługuje zarówno, kiedy mówimy o skodzie całkowitej, jak i o szkodzie częściowej.

Aby otrzymać zastępczy samochód ważne jest, aby udowodnić, że samochód jest ci niezbędny do wykonywania codziennych czynności. I to zarówno w przypadku czynności prywatnych jak i gospodarczych. I nie ma znaczenia fakt, że posiadasz np. drugi samochód. Ten może być bowiem używany przez innego członka rodziny, może być używany do innych celów niż pojazd, który został uszkodzony i zniszczony. Czyli jeżeli uszkodzeniu uległ pojazd ciężarowy, a ty posiadasz pojazd osobowy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby otrzymać zastępczy pojazd ciężarowy.

Kiedy nie otrzymasz samochodu z OC sprawcy?

Należy wiedzieć, że jest przynajmniej jedna sytuacja, która wyklucza otrzymanie bezpłatnego samochodu zastępczego. Mowa tutaj o sytuacji, w której sprawca wypadku nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC. Warto o tym wiedzieć i mając takie informacje, najlepiej jak najszybciej zwrócić się o pomoc do firmy, która zajmuje się takimi przypadkami. To jest najlepsze rozwiązanie.

Kiedy możesz liczyć na pieniądze za auto zastępcze?

Aby otrzymać od ubezpieczyciela pieniądze na auto zastępcze, czy to osobowe czy ciężarowe, musisz najpierw je wynająć. Firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty tylko w przypadku samochodu, który został wynajęty. Czyli nie otrzymasz pieniędzy za samochód, który został zniszczony. Otrzymasz pieniądze w przypadku, kiedy wynajmiesz samochód zastępczy. Ubezpieczyciel zwróci koszty wynajmu pojazdu zastępczego. Przynajmniej powinien tak postąpić.

Continue Reading

Ciekawe

Jak wybrać idealny kostium kąpielowy?

Published

on

Z racji tego, że niedługo nadejdzie lato, najwyższa pora rozejrzeć się za dobrze dopasowanym kostiumem kąpielowym. Na szczęście, projektanci co roku przechodzą samych siebie, oferując zachwycające wzory i fasony. Niestety, nie każda kobieta ma świadomość tego, w jaki sposób wybrać strój kąpielowy, by podkreślić zalety swojej sylwetki.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nowoczesne rozwiązania w zasięgu ręki

Published

on

Nowoczesne rozwiązania w zasięgu ręki

Jeżeli poszukujesz nowoczesnych rozwiązań w zakresie pakowania, jeżeli szukasz jeszcze nowocześniejszych rozwiązań, koniecznie sprawdź systemy paletyzacji, dzięki którym jedna osoba może obsługiwać maszyny do pakowania i paletyzacji, a inni pracownicy mogą pracować przy zupełnie innych projektach. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jakie ubranka dla niemowląt zabrać do szpitala?

Published

on

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Ciąża to okres przygotowań, w którym trzeba także skompletować dziecięcą wyprawkę do szpitala. Głównie będą to ubranka dla niemowląt i kilka niezbędnych kosmetyków. O tym, co warto zabrać do szpitala, przeczytasz poniżej.

(więcej…)

Continue Reading

Popularne