Connect with us

Ciekawe

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Published

on

Tak czasem bywa. Twój samochód został uszkodzony w wyniku stłuczki, wypadku, kolizji. W wyniku sytuacji drogowej, za którą nie odpowiadasz, gdyż sprawcą jest ktoś inny. Teraz niestety nie możesz korzystać ze swojego auta. Zostało ono uszkodzone lub zniszczone. W przypadku, kiedy zostało uszkodzone, oddajesz je zapewne do naprawy. W przypadku, kiedy jest zniszczone, naprawić go nie możesz. Ale w obu przypadkach, możesz wynająć samochód zastępczy z polisy OC sprawcy.

Komu przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy?

Teraz zapewne zastanawiasz się nad tym, czy przysługuje ci samochód zastępczy? W przypadku, jeżeli nie odpowiadasz za zaistniałą sytuacją, nie ty jesteś sprawcą np. stłuczki najczęściej przysługuje ci samochód zastępczy. I co ważne! Jeżeli uszkodzeniu uległ samochód ciężarowy, to przysługuje ci zastępczy samochód ciężarowy z OC sprawcy. Jeżeli był to samochód osobowy, wtedy przysługuje ci pojazd osobowy. Co ważne, taki samochód przysługuje zarówno, kiedy mówimy o skodzie całkowitej, jak i o szkodzie częściowej.

Aby otrzymać zastępczy samochód ważne jest, aby udowodnić, że samochód jest ci niezbędny do wykonywania codziennych czynności. I to zarówno w przypadku czynności prywatnych jak i gospodarczych. I nie ma znaczenia fakt, że posiadasz np. drugi samochód. Ten może być bowiem używany przez innego członka rodziny, może być używany do innych celów niż pojazd, który został uszkodzony i zniszczony. Czyli jeżeli uszkodzeniu uległ pojazd ciężarowy, a ty posiadasz pojazd osobowy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby otrzymać zastępczy pojazd ciężarowy.

Kiedy nie otrzymasz samochodu z OC sprawcy?

Należy wiedzieć, że jest przynajmniej jedna sytuacja, która wyklucza otrzymanie bezpłatnego samochodu zastępczego. Mowa tutaj o sytuacji, w której sprawca wypadku nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC. Warto o tym wiedzieć i mając takie informacje, najlepiej jak najszybciej zwrócić się o pomoc do firmy, która zajmuje się takimi przypadkami. To jest najlepsze rozwiązanie.

Kiedy możesz liczyć na pieniądze za auto zastępcze?

Aby otrzymać od ubezpieczyciela pieniądze na auto zastępcze, czy to osobowe czy ciężarowe, musisz najpierw je wynająć. Firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty tylko w przypadku samochodu, który został wynajęty. Czyli nie otrzymasz pieniędzy za samochód, który został zniszczony. Otrzymasz pieniądze w przypadku, kiedy wynajmiesz samochód zastępczy. Ubezpieczyciel zwróci koszty wynajmu pojazdu zastępczego. Przynajmniej powinien tak postąpić.

Ciekawe

Restrukturyzacje w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością

Published

on

W potocznym znaczeniu restrukturyzacje to proces dokonywania zmian w przedsiębiorstwie w celu zwiększenia jego efektywności i przetrwania na rynku. W przypadku zagrożenia niewypłacalnością restrukturyzacja może być jedynym sposobem na uniknięcie upadłości. W takiej sytuacji ważne jest, aby działać szybko i skutecznie, a przede wszystkim skonsultować się z ekspertami w dziedzinie prawa i finansów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ciągniki New Holland – najbardziej rozpoznawalne maszyny rolnicze

Published

on

Ciągniki New Holland to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych producentów maszyn rolniczych na świecie. Firma została założona w 1895 roku w Stanach Zjednoczonych przez Abe’a Zimmermana. W latach 90. New Holland został przejęty przez firmę FIAT i stał się częścią CNH Global, która jest jednym z największych producentów maszyn rolniczych na świecie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nauka języka angielskiego i kreatywne zabawy – przedszkole Świdnica

Published

on

Przedszkole to miejsce, w którym maluchy poznają świat, uczą się nowych umiejętności i rozwijają swoje talenty. Dlatego tak ważne jest, aby placówka oferowała nie tylko opiekę, ale także ciekawe i rozwijające zajęcia. Jednym z nich jest nauka języka angielskiego, która pozwala na zdobycie nowych umiejętności oraz kreatywne zabawy, które rozwijają wyobraźnię. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://totest.pl https://carnivorous-plants.pl https://annbradforddesign.com