Connect with us

Ciekawe

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Published

on

Tak czasem bywa. Twój samochód został uszkodzony w wyniku stłuczki, wypadku, kolizji. W wyniku sytuacji drogowej, za którą nie odpowiadasz, gdyż sprawcą jest ktoś inny. Teraz niestety nie możesz korzystać ze swojego auta. Zostało ono uszkodzone lub zniszczone. W przypadku, kiedy zostało uszkodzone, oddajesz je zapewne do naprawy. W przypadku, kiedy jest zniszczone, naprawić go nie możesz. Ale w obu przypadkach, możesz wynająć samochód zastępczy z polisy OC sprawcy.

Komu przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy?

Teraz zapewne zastanawiasz się nad tym, czy przysługuje ci samochód zastępczy? W przypadku, jeżeli nie odpowiadasz za zaistniałą sytuacją, nie ty jesteś sprawcą np. stłuczki najczęściej przysługuje ci samochód zastępczy. I co ważne! Jeżeli uszkodzeniu uległ samochód ciężarowy, to przysługuje ci zastępczy samochód ciężarowy z OC sprawcy. Jeżeli był to samochód osobowy, wtedy przysługuje ci pojazd osobowy. Co ważne, taki samochód przysługuje zarówno, kiedy mówimy o skodzie całkowitej, jak i o szkodzie częściowej.

Aby otrzymać zastępczy samochód ważne jest, aby udowodnić, że samochód jest ci niezbędny do wykonywania codziennych czynności. I to zarówno w przypadku czynności prywatnych jak i gospodarczych. I nie ma znaczenia fakt, że posiadasz np. drugi samochód. Ten może być bowiem używany przez innego członka rodziny, może być używany do innych celów niż pojazd, który został uszkodzony i zniszczony. Czyli jeżeli uszkodzeniu uległ pojazd ciężarowy, a ty posiadasz pojazd osobowy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby otrzymać zastępczy pojazd ciężarowy.

Kiedy nie otrzymasz samochodu z OC sprawcy?

Należy wiedzieć, że jest przynajmniej jedna sytuacja, która wyklucza otrzymanie bezpłatnego samochodu zastępczego. Mowa tutaj o sytuacji, w której sprawca wypadku nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC. Warto o tym wiedzieć i mając takie informacje, najlepiej jak najszybciej zwrócić się o pomoc do firmy, która zajmuje się takimi przypadkami. To jest najlepsze rozwiązanie.

Kiedy możesz liczyć na pieniądze za auto zastępcze?

Aby otrzymać od ubezpieczyciela pieniądze na auto zastępcze, czy to osobowe czy ciężarowe, musisz najpierw je wynająć. Firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty tylko w przypadku samochodu, który został wynajęty. Czyli nie otrzymasz pieniędzy za samochód, który został zniszczony. Otrzymasz pieniądze w przypadku, kiedy wynajmiesz samochód zastępczy. Ubezpieczyciel zwróci koszty wynajmu pojazdu zastępczego. Przynajmniej powinien tak postąpić.

Ciekawe

Kompletne ubezpieczenie samochodu – co oferują towarzystwa?

Published

on

Ubezpieczenie samochodu zabezpiecza Cię przed konsekwencjami kolizji i wypadków oraz innych, nieprzewidzianych sytuacji. Każdy kierowca może pozostać przy podstawowej polisie albo wybrać rozszerzony wariant. Jakie polisy oferują firmy ubezpieczeniowe? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Pierogi z Krakowa – dlaczego warto ich spróbować?

Published

on

Pierogi z Krakowa to niezapomniany smak, który pozostaje w podniebieniu na długo. Chcąc codziennie smakować posiłki, które tak wyjątkowo mogą odmienić dzień, koniecznie trzeba spróbować przepisów na pierogi z Krakowa. Można to zrobić na miejscu lub zamówić pierogi z dostawą do domu, w formie pojedynczego zlecenia lub codziennego cateringu. Do dyspozycji są zarówno pierogi na słono, które cechują się niezwykłymi połączeniami smakowymi, jak i pierogi na słodko, które wypełnione farszem owocowym przenoszą smakoszy do letnich miesięcy, nawet w samym środku zimy. Dlaczego warto zamówić pierogi z Krakowa? Który przepis okaże się tym najbardziej trafiony na obiad, randkę w domu, imieniny Babci czy piżama party z przyjaciółmi? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Wysokiej jakości usługi budowlane w Opolu

Published

on

Dobra ekipa budowlana jest na wagę złota. Obecnie poszukiwani są fachowcy, którzy wykonują swoje obowiązki terminowo i rzetelnie. Czy w Opolu można znaleźć dobrą firmę budowlaną? Gdzie można ją znaleźć?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://myvatn.org Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Klasyczne meble łazienkowe