Connect with us

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przewaga nad tradycjonalnymi metodami

Published

on

Wszystkie tradycyjne metody depilacji jak żyletki, depilatory czy pianki do golenia są bardzo często wybierane przez dużą część społeczeństwa. Jednak niestety są one rozwiązaniem problemy tylko na chwilę – dosłownie wiele osób na drugi/trzeci dzień po goleniu musi znowu po nie sięgać i depilować swoją skórę narażając się na zacięcia i podrażnienia. Depilacja laserowa jest alternatywą, która sprawi, że już nigdy nie będzie trzeba usuwać owłosienia z danej części ciała.

 

Depilacja laserowa – ogólne informacje

Depilacja laserowa dzięki zastosowaniu skoncentrowanej wiązki światła lasera jest w stanie usunąć zbędne owłosienia na zawsze! Co prawda po pierwszym zabiegu usuwane jest około 20% owłosienia – dlatego aby mieć pewność, że depilacja laserowa będzie skuteczna należy przeprowadzić kilka zabiegów, a ich ilość jest najczęściej uzależniona od karnacji danej osoby. Mówiąc krótko – osoby posiadające jaśniejsza karnację mają trochę ciężej niż osoby posiadające ciemną karnację. Chodzi tutaj o ilość pigmentu i kontrast na skórze. Ogólnie mówiąc statystyczna ilość zabiegów, które wystarczają na zapewnienie sobie gwarancji sukcesu waha się od 3 do 9.

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-krakow/

Wszystko dzięki dobrze dobranemu laserowi! To on emituje wiązkę światła o danej długości fali i mocy, która naświetla skórę. Energia świetlna przekształcana jest w energię cieplną prowadzącą do nagrzania barwnika skóry. I tutaj zachodzi główny etap depilacji laserowej – nagrzany do czerwoności barwnik skóry za pośrednictwem tej podwyższonej temperatury niszczy cebulkę włosową, która odpowiedzialna jest za produkcję nowych włosów. Gdy ulegnie destrukcji w odpowiedniej fazie (fazie anagenu) to włosy już nie odrosną nigdy co było początkowym celem depilacji laserowej.

 

Depilacja laserowa Kraków

Kraków jest dużym miastem, który na swoim terenie posiada wiele profesjonalnych salonów depilacyjnych, którym warto zaufać. Przykładem jest siec depilacja.pl świadcząca usługi na bardzo wysokim poziomie.

 

 

 

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Published

on

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Endokrynolog jest jednym z tych lekarzy, którego szybka reakcja może przyczynić się nie tylko do ochrony zdrowia, ale również życia pacjenta. Nie każdy wie jednak, kiedy wizyta u niego staje się koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

Published

on

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

USG 3D nie zalicza się do tych badań, których wykonanie w trakcie ciąży jest obowiązkowe. Jest jednak cennym wsparciem dla lekarza dającym mu wgląd w stan płodu, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Kiedy najlepiej to zrobić i czego się spodziewać? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Czym zajmuje się ginekolog?

Published

on

Czym zajmuje się ginekolog?

Ginekolog jest lekarzem specjalistom, zajmującym się zdrowiem u kobiet. Wizyty u ginekologa powinny odbywać się regularnie już od 16 roku życia bądź od momentu rozpoczęcia współżycia. Ginekolog we Wrocławiu to także często położnik, albowiem te specjalizacje dość ściśle się ze sobą łączą. Czym właściwie zajmuje się ginekolog we Wrocławiu? (więcej…)

Continue Reading

Popularne