Connect with us

Zdrowie i Uroda

Zniszczone włosy – po czym je rozpoznać i jak je zregenerować?

Published

on

Nieodpowiednia pielęgnacja, a może styl życia i zła dieta? Istnieje mnóstwo przyczyn, które wpływają na pogorszenie stanu naszych włosów, a tym samym powodują, że nie czujemy się z nimi dobrze. Jesteś tu, a więc chcesz zacząć świadomie o nie dbać i uzyskać piękne, mocne i lśniące włosy. Prawda? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co świadczy o złym stanie Twoich włosów, a także, w jaki sposób je zregenerować. 

Po czym rozpoznać zniszczone włosy i co jest tego przyczyną? 

Rozpoznanie zniszczonych włosów jest bardzo proste, ponieważ już po ich samym wyglądzie można stwierdzić, że nie wyglądają na zdrowe. Najczęstsze cechy zniszczonych włosów:

  • są suche i łamliwe;
  • duża ilość ich wypada;
  • są grube u nasady, a przy końcach cienkie;
  • są matowe i porowate;
  • ciężko je rozczesać;
  • rozdwajają się.

 

Takie efekty niestety często wynikają z nieodpowiedniej pielęgnacji włosów. Powodem zniszczonych włosów może być, chociażby spanie z mokrą głową, silny wiatr, tarcie włosów ręcznikiem, farbowanie czy nieodpowiednia dieta. Już wiesz, że same kosmetyki nic nie zdziałają, do osiągnięcia celu niezbędna jest zmiana nawyków.

Jak zadbać o zniszczone włosy?

Proces odbudowy struktury włosa należy rozpocząć od eliminacji przyczyn jego zniszczenia. Tak więc zrezygnuj z wszystkiego, co niszczy włosy np.: jeżeli używasz prostownicy, zrób sobie od niej dłuższą przerwę; jeżeli farbujesz włosy, to rób to u specjalistów pracujących tylko na produktach najwyższej jakości; jeżeli chodzisz spać w mokrych włosach, to wysusz je wcześniej zimnym powietrzem. 

 

Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniego szamponu, który łagodnie oczyści skórę głowy i pasma włosów – ich duży wybór znajdziesz pod linkiem: https://cece.pl/kategorie/szampony-do-wlosow/. Po umyciu włosów pamiętaj o nałożeniu odżywki, to potrwa zaledwie kilka minut, a w znacznym stopniu poprawi kondycję Twoich włosów. Pamiętaj, aby co jakiś czas zrobić sobie domowe spa i z dobrą maską zadbać o blask, miękkość i grubość włosów! Wybierz odpowiednią dla siebie – https://cece.pl/kategorie/maski-do-wlosow/ i podaruj sobie to, co najlepsze!

 

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Published

on

Niezbędne elementy przy wyborze ośrodka szkoleniowego

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Kucharze twierdzą, że każde danie potrzebuje idealnych składników, aby osiągnąć mistrzostwo smaku. W życiu, idealnym składnikiem, który nadaje wszystkiemu odpowiedni smak, jest ubezpieczenie NNW.

Sól codzienności

Tak jak sól podkreśla smak każdego dania, tak ubezpieczenie NNW podkreśla nasze poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu. Bez niego wszystko może wydawać się mdłe i niekompletne.

Ochrona w postaci przyprawy

W kuchni jedna przyprawa może odmienić całe danie. Podobnie w życiu, jedno ubezpieczenie NNW może dać nam pewność i ochronę przed niespodziewanymi problemami.

Spróbuj przepisu na pewne jutro

Jeśli szukasz idealnego składnika do swojego życiowego przepisu, odwiedź ubezpieczenie NNW na beesafe.pl. Niech Twoje życie zyska smak pewności.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Mezoterapia kwasem hialuronowym – sposób na odmłodzenie

Published

on

Mezoterapia kwasem hialuronowym to dobry sposób na jego uzupełnienie i dodanie skórze młodzieńczego blasku. Poznaj szczegóły zabiegu.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Odmładzanie laserowe – jak działa na skórę twarzy?

Published

on

Jeśli skóra nie jest w stanie efektywnie się regenerować, trzeba jej w tym pomóc. Sprawdź, jak odmładzają lasery, dzięki pobudzeniu syntezy kolagenu.

(więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ zobacz