Connect with us

Zdrowie i Uroda

Zniszczone włosy – po czym je rozpoznać i jak je zregenerować?

Published

on

Nieodpowiednia pielęgnacja, a może styl życia i zła dieta? Istnieje mnóstwo przyczyn, które wpływają na pogorszenie stanu naszych włosów, a tym samym powodują, że nie czujemy się z nimi dobrze. Jesteś tu, a więc chcesz zacząć świadomie o nie dbać i uzyskać piękne, mocne i lśniące włosy. Prawda? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co świadczy o złym stanie Twoich włosów, a także, w jaki sposób je zregenerować. 

Po czym rozpoznać zniszczone włosy i co jest tego przyczyną? 

Rozpoznanie zniszczonych włosów jest bardzo proste, ponieważ już po ich samym wyglądzie można stwierdzić, że nie wyglądają na zdrowe. Najczęstsze cechy zniszczonych włosów:

  • są suche i łamliwe;
  • duża ilość ich wypada;
  • są grube u nasady, a przy końcach cienkie;
  • są matowe i porowate;
  • ciężko je rozczesać;
  • rozdwajają się.

 

Takie efekty niestety często wynikają z nieodpowiedniej pielęgnacji włosów. Powodem zniszczonych włosów może być, chociażby spanie z mokrą głową, silny wiatr, tarcie włosów ręcznikiem, farbowanie czy nieodpowiednia dieta. Już wiesz, że same kosmetyki nic nie zdziałają, do osiągnięcia celu niezbędna jest zmiana nawyków.

Jak zadbać o zniszczone włosy?

Proces odbudowy struktury włosa należy rozpocząć od eliminacji przyczyn jego zniszczenia. Tak więc zrezygnuj z wszystkiego, co niszczy włosy np.: jeżeli używasz prostownicy, zrób sobie od niej dłuższą przerwę; jeżeli farbujesz włosy, to rób to u specjalistów pracujących tylko na produktach najwyższej jakości; jeżeli chodzisz spać w mokrych włosach, to wysusz je wcześniej zimnym powietrzem. 

 

Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniego szamponu, który łagodnie oczyści skórę głowy i pasma włosów – ich duży wybór znajdziesz pod linkiem: https://cece.pl/kategorie/szampony-do-wlosow/. Po umyciu włosów pamiętaj o nałożeniu odżywki, to potrwa zaledwie kilka minut, a w znacznym stopniu poprawi kondycję Twoich włosów. Pamiętaj, aby co jakiś czas zrobić sobie domowe spa i z dobrą maską zadbać o blask, miękkość i grubość włosów! Wybierz odpowiednią dla siebie – https://cece.pl/kategorie/maski-do-wlosow/ i podaruj sobie to, co najlepsze!

 

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przewaga nad tradycjonalnymi metodami

Published

on

Wszystkie tradycyjne metody depilacji jak żyletki, depilatory czy pianki do golenia są bardzo często wybierane przez dużą część społeczeństwa. Jednak niestety są one rozwiązaniem problemy tylko na chwilę – dosłownie wiele osób na drugi/trzeci dzień po goleniu musi znowu po nie sięgać i depilować swoją skórę narażając się na zacięcia i podrażnienia. Depilacja laserowa jest alternatywą, która sprawi, że już nigdy nie będzie trzeba usuwać owłosienia z danej części ciała. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Published

on

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Endokrynolog jest jednym z tych lekarzy, którego szybka reakcja może przyczynić się nie tylko do ochrony zdrowia, ale również życia pacjenta. Nie każdy wie jednak, kiedy wizyta u niego staje się koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

Published

on

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

USG 3D nie zalicza się do tych badań, których wykonanie w trakcie ciąży jest obowiązkowe. Jest jednak cennym wsparciem dla lekarza dającym mu wgląd w stan płodu, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Kiedy najlepiej to zrobić i czego się spodziewać? (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://atmlive.pl/rejestracja-motocykla-najwazniejsze-informacje/ https://easi-ta-events.com/palenisko-ogrodowe-kwadratowe-doskonaly-element-aranzacji/gerlach https://brittany-crepesandgalettes.com/oryginalnie-zaaranzowany-salon/