Connect with us

Ciekawe

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Published

on

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Bramy przemysłowe to szeroka grupa rozwiązań. W jej skład wchodzą zarówno modele pojawiające się w centrach handlowych, jak i te, z którymi mamy do czynienia w halach magazynowych.

O niemal wszystkich można mówić zbiorczo wskazując na określone oczekiwania względem kolejnych z nich. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z listą bram, na której nie ma rozwiązań o szczególnym znaczeniu. Właśnie w ten sposób bywa opisywana brama do hali sportowej.

Jej najważniejsze cechy nie różnią się od tych, jakie posiadają inne dobre bramy przemysłowe. Powinna spełniać surowe normy przeciwpożarowe, musi też wykazywać się niezawodnością w sytuacjach, w których zagrożone jest ludzkie życie. Musi stanowić też poważną przeszkodę dla złodziei, bo sprzęt sportowy często jest postrzegany jako łakomy kąsek. Jeśli więc mielibyśmy wskazać na różnicę w sposobie, w jaki jest postrzegana na tle innych bram, powinniśmy wspomnieć o jej odporności na uszkodzenia mechaniczne. W hali sportowej ich ryzyko jest zdecydowanie większe niż w typowej hali przemysłowej.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą – www.bramotechnika.pl.

Continue Reading

Ciekawe

Jak stworzyć jadalnię, która będzie funkcjonalna i estetyczna? Sprawdź nasze propozycje

Published

on

Nowoczesne wnętrza pełne inspiracji zalewają Internet. Ludzie chętnie dzielą się metamorfozami i przeprowadzanymi remontami w swoich domach. Czerpią pomysłu z popularnych programów remontowych, znanych blogerów czy artykułów. Dzisiaj i my zajmiemy się propozycjami aranżacji pomieszczenia, jaką jest jadalnia. Dla wielu pełni bardzo ważną funkcję w domu. To tutaj odbywają się imprezy rodzinne. Z racji tego dekoracje powinny być ograniczone do minimum. A co z krzesłami i stołami? W tym przypadku warto postawić na harmonię, ponieważ są to dwa najważniejsze elementy w jadalni.  (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Po co i w jaki sposób wykonuje się pomiar siły?

Published

on

Siła jest wartością, która pozwala ustalić stopień oddziaływania jednego elementu na drugi. Daną siłę można zdefiniować za pomocą takich parametrów, jak jej wartość, zwrot, kierunek oraz przełożenie. W różnego rodzaju urządzeniach lub sprzętach, zwłaszcza tych wykorzystywanych w przemyśle, pomiar siły jest niezwykle istotny.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zasady jakie powinien spełnić dobry weterynarz

Published

on

Zasady jakie powinien spełnić dobry weterynarz

Dobry weterynarz to przede wszystkim osoba która kocha zwierzęta i swoją pracę wykonuje z pasją. Jak zatem wybrać dobrego lekarza dla naszego zwierzaka i czym kierować się przy wyborze lecznicy? Jak ocenić czy weterynarz w Krakowie Alphavet to dobry fachowiec? (więcej…)

Continue Reading

Popularne