Connect with us

Ciekawe

Na kanapie pod palmami

Published

on

Palmy należą do roślin, które bardzo mocno kojarzą się z tropikalnymi wakacjami. Myśląc o palmach, wyobraźnia przenosi nas na słoneczne wyspy, bezkresne plaże i budzi skojarzenia z wypoczynkiem. A gdyby tak tropikalny kącik z palmami w roli głównej urządzić we własnym domu?

Jak dbać o domowe palmy?

W naturze rośliny te rosną w klimacie ciepłym i umiarkowanym, dlatego decydując się na ich hodowlę w mieszkaniu, należy pamiętać przede wszystkim o tym, że potrzebują dużo światła. Najlepiej gdy będzie ono rozproszone.

W ciepłych porach roku rośliny te należy obficie nawadniać, żeby bryła korzeniowa nie uległa zbytniemu przesuszeniu. W zimie odwrotnie — podlewanie powinno się ograniczyć do minimum.

Inne zabiegi, które warto stosować to częste zraszanie oraz odpowiednie nawożenie. Warto też zadbać o dedykowaną ziemię, która dobrze zatrzymuje wilgoć i ma neutralne pH. Właściwa pielęgnacja w przypadku palm nie jest skomplikowana. Jednak, jak każdej innej roślinie, warto poświęcić im trochę czasu, żeby zdrowo rosły i były piękną ozdobą wnętrza. Warto też zwrócić uwagę na potrzeby konkretnego gatunku, na który się decydujemy, ponieważ mogą się one nieco różnić między sobą.

Kilka gatunków palm, które sprawdzą się w mieszkaniu

Palmy to duża i zróżnicowana grupa roślin. Jedne wolą więcej słońca czy wody, inne nieco mniej. Rozpoczynając swoją przygodę z tymi roślinami, warto zaczerpnąć trochę fachowej wiedzy i zdecydować się na gatunek, który nie wymaga zbyt skomplikowanych zabiegów i nie jest bardzo trudny w utrzymaniu.

Oto 3 popularne gatunki, które warto zaprosić do swojego domu:

Daktylowiec kanaryjski (Phoenix canariensis) – nazywany jest palmą królewską i pochodzi z Afryki. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje dość dużo miejsca. Najważniejsze w jego uprawie jest systematyczne podlewanie oraz zraszanie. Latem donicę z daktylowcem można wystawić na zewnątrz.

Palma kokosowa (Coco nucifera) – pochodzi z Azji i Ameryki Południowej. W uprawie wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Także podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale nie należy rośliny przelewać. Miejsce, w którym stoi, powinno być ciepłe i jasne.

Palma karłatka (Chamaerops humilis) – pochodzi z Europy. Jest prosta w uprawie i sprawdzi się zarówno na tarasie jak i we wnętrzu, w słońcu i cieniu. Polecana dla początkujących.

Domowe tropiki

Palma tak jak każda inna roślina, którą decydujemy się postawić w mieszkaniu, wymaga trochę wiedzy i poświęconego czasu. Warto tę wiedzę zgłębiać i pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych, żeby móc cieszyć oczy pięknymi roślinami. Relaks na własnej kanapie w towarzystwie palm to przyjemność, na którą można sobie pozwolić w każdej wolnej chwili.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.

Continue Reading

Ciekawe

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Published

on

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Bramy przemysłowe to szeroka grupa rozwiązań. W jej skład wchodzą zarówno modele pojawiające się w centrach handlowych, jak i te, z którymi mamy do czynienia w halach magazynowych. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak stworzyć jadalnię, która będzie funkcjonalna i estetyczna? Sprawdź nasze propozycje

Published

on

Nowoczesne wnętrza pełne inspiracji zalewają Internet. Ludzie chętnie dzielą się metamorfozami i przeprowadzanymi remontami w swoich domach. Czerpią pomysłu z popularnych programów remontowych, znanych blogerów czy artykułów. Dzisiaj i my zajmiemy się propozycjami aranżacji pomieszczenia, jaką jest jadalnia. Dla wielu pełni bardzo ważną funkcję w domu. To tutaj odbywają się imprezy rodzinne. Z racji tego dekoracje powinny być ograniczone do minimum. A co z krzesłami i stołami? W tym przypadku warto postawić na harmonię, ponieważ są to dwa najważniejsze elementy w jadalni.  (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Po co i w jaki sposób wykonuje się pomiar siły?

Published

on

Siła jest wartością, która pozwala ustalić stopień oddziaływania jednego elementu na drugi. Daną siłę można zdefiniować za pomocą takich parametrów, jak jej wartość, zwrot, kierunek oraz przełożenie. W różnego rodzaju urządzeniach lub sprzętach, zwłaszcza tych wykorzystywanych w przemyśle, pomiar siły jest niezwykle istotny.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne