Connect with us

Ciekawe

Na kanapie pod palmami

Published

on

Palmy należą do roślin, które bardzo mocno kojarzą się z tropikalnymi wakacjami. Myśląc o palmach, wyobraźnia przenosi nas na słoneczne wyspy, bezkresne plaże i budzi skojarzenia z wypoczynkiem. A gdyby tak tropikalny kącik z palmami w roli głównej urządzić we własnym domu?

Jak dbać o domowe palmy?

W naturze rośliny te rosną w klimacie ciepłym i umiarkowanym, dlatego decydując się na ich hodowlę w mieszkaniu, należy pamiętać przede wszystkim o tym, że potrzebują dużo światła. Najlepiej gdy będzie ono rozproszone.

W ciepłych porach roku rośliny te należy obficie nawadniać, żeby bryła korzeniowa nie uległa zbytniemu przesuszeniu. W zimie odwrotnie — podlewanie powinno się ograniczyć do minimum.

Inne zabiegi, które warto stosować to częste zraszanie oraz odpowiednie nawożenie. Warto też zadbać o dedykowaną ziemię, która dobrze zatrzymuje wilgoć i ma neutralne pH. Właściwa pielęgnacja w przypadku palm nie jest skomplikowana. Jednak, jak każdej innej roślinie, warto poświęcić im trochę czasu, żeby zdrowo rosły i były piękną ozdobą wnętrza. Warto też zwrócić uwagę na potrzeby konkretnego gatunku, na który się decydujemy, ponieważ mogą się one nieco różnić między sobą.

Kilka gatunków palm, które sprawdzą się w mieszkaniu

Palmy to duża i zróżnicowana grupa roślin. Jedne wolą więcej słońca czy wody, inne nieco mniej. Rozpoczynając swoją przygodę z tymi roślinami, warto zaczerpnąć trochę fachowej wiedzy i zdecydować się na gatunek, który nie wymaga zbyt skomplikowanych zabiegów i nie jest bardzo trudny w utrzymaniu.

Oto 3 popularne gatunki, które warto zaprosić do swojego domu:

Daktylowiec kanaryjski (Phoenix canariensis) – nazywany jest palmą królewską i pochodzi z Afryki. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje dość dużo miejsca. Najważniejsze w jego uprawie jest systematyczne podlewanie oraz zraszanie. Latem donicę z daktylowcem można wystawić na zewnątrz.

Palma kokosowa (Coco nucifera) – pochodzi z Azji i Ameryki Południowej. W uprawie wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Także podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale nie należy rośliny przelewać. Miejsce, w którym stoi, powinno być ciepłe i jasne.

Palma karłatka (Chamaerops humilis) – pochodzi z Europy. Jest prosta w uprawie i sprawdzi się zarówno na tarasie jak i we wnętrzu, w słońcu i cieniu. Polecana dla początkujących.

Domowe tropiki

Palma tak jak każda inna roślina, którą decydujemy się postawić w mieszkaniu, wymaga trochę wiedzy i poświęconego czasu. Warto tę wiedzę zgłębiać i pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych, żeby móc cieszyć oczy pięknymi roślinami. Relaks na własnej kanapie w towarzystwie palm to przyjemność, na którą można sobie pozwolić w każdej wolnej chwili.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.

Continue Reading

Ciekawe

Nieruchomości Alicante: przewodnik po rynku nieruchomości

Published

on

W naszym przewodniku po nieruchomościach w Alicante zaprezentujemy pełny obraz tego malowniczego regionu Costa Blanca w Hiszpanii, który przyciąga inwestorów z całego świata. Wszystko, co musisz wiedzieć o rynku nieruchomości w Alicante, znajdziesz w tym artykule. Przygotuj się na podróż przez najpiękniejsze zakątki Hiszpanii! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Podstawy drogowe: Nowa era w technologii infrastruktury drogowej

Published

on

Podstawy drogowe: Nowa era w technologii infrastruktury drogowej

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonujący system dróg bez odpowiednich znaki drogowe podstawy. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, na jakiej podstawie stoją te znaki?

Podstawa pod znaki drogowe – klucz do trwałości

Znaki drogowe mają za zadanie przekazywać ważne informacje kierowcom. Aby spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio umocowane na podstawie pod znaki drogowe. Niezawodność takiej podstawy gwarantuje, że znak pozostanie nienaruszony, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Podstawy z recyklingu – krok w kierunku ekologii

Coraz częściej słyszymy o podstawy drogowe z recyklingu. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji podstaw do tablic drogowych. Taki ekologiczny podejście jest nie tylko odpowiedzialne, ale również ekonomiczne.

Continue Reading

Ciekawe

Odkryj cyfrowe skarby zakupowe!

Published

on

Odkryj cyfrowe skarby zakupowe!

Witajcie miłośnicy zakupów! Wspólnie wkroczyliśmy w nową erę, gdzie zakupy są bardziej ekscytujące, wygodne i ekologiczne. Jeśli myślisz, że jestem mówią o kolejnej aplikacji do zakupów, jesteś w błędzie. Mam na myśli gazetki promocyjne w formie cyfrowej!

Dlaczego warto zaakceptować tę cyfrową zmianę:

  1. Przyszłość jest teraz – Być na bieżąco to nie tylko śledzenie trendów modowych, ale też sposobów zakupów.
  2. Zakupy bez granic – Bez względu na to, gdzie jesteś, Twoje ulubione gazetki są zawsze z Tobą.
  3. Interaktywność – W jednym kliknięciu możesz dowiedzieć się więcej o produkcie, obejrzeć video czy nawet dokonać zakupu.

Przygotuj się na prawdziwą zakupową podróż:

Kliknij w poniższe linki i zobacz, co czeka na Ciebie:

Pozwól, by cyfrowe gazetki były Twoim kompasem w świecie oszczędzania!

Continue Reading

Popularne