Connect with us

Technologia

Nowe sposoby tworzenia aplikacji

Published

on

Programiści każdego dnia muszą mierzyć się z wieloma poważnymi zadaniami. Ci, co działają jako wolni strzelcy, jak również Ci, którzy pracują dla takich firm, jak 10Clouds. Dlaczego? Ponieważ współczesna technologia stawia przed nimi wiele nowych wyzwań – m.in. w zakresie tworzenia aplikacji.

Własne komponenty i silnik renderujący

Is flutter good for app development? Nie brakuje programistów, którzy poszukują odpowiedzi na to pytanie. A jakie ono jest? Oczywiście, że tak. Flutter powinien zostać wykorzystany chociażby dlatego, że pozwala na wykorzystanie własnych komponentów, jakie znaleźć można w bazie. Do tego użytkownicy mogą wykorzystać silnik renderujący, jaki podlega pod to środowisko. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ nie ma się tu do czynienia z natywną komplementacją komórek UI. 

Przy tej okazji należy wspomnieć o Material Design, dzięki czemu nikt nie musi myśleć o tym, aby stworzyć własną bibliotekę. Jest to jeden z ciekawszych stylów projektowania, jaki spotkał się z dużym uznaniem wśród użytkowników.

Różnorodne widgety

Wielu użytkowników, którzy zwracają uwagę na to, jak wygląda ich interfejs, z radością przyklasną w ręce. Czy w innym miejscu można spotkać się z tak dużą ilością widgetów? Bardzo wątpliwe. W skrócie można powiedzieć, że w środowisku Fluttera, wszystko to, co jest związane z grafiką, tak naprawdę powiązane będzie z widgetami. Zarówno, jeżeli chodzi o kontrolkę użytkownika, jak również o wykrywanie gestów, itp. Warto również nadmienić to, że poszczególne elementy można ze sobą łączyć w większe konstrukcje. Dzięki temu można uzyskać jeszcze ciekawszy efekt wizualny. Osoby, jakie pracowały (i nadal pracują) nad ulepszeniem Fluttera sprawiły, że istnieje ogromna ilość sposobów łączenia owych widgetów – na zasadzie klocków Lego.

Narzędzia do wykorzystania

Są ogromne i nie sposób ich wymienić w jednym miejscu. Chociaż ważniejszą informacją jest to, że Flutter udostępnia możliwość pracy w dwóch środowiskach. Pierwszy to Android Studio. Drugi to Visual Studio Code. Które z nich stanie się lepszą propozycją? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ obydwie propozycje mają swoje zalety, jak również wady. Idealnie sprawdzają się jednak w trakcie codziennej pracy. Dostępne narzędzia w tych środowiskach sprawiają, że programista może wykonać badanie rozmiaru aplikacji, analizę pamięci, czy też wykonywanie poszczególnych ruchów sieciowych. 

 

Continue Reading

Technologia

Optyczne czujniki ramkowe potrzebne od zaraz

Published

on

 

Zapewne ludzie nieraz zastanawiają się jak powstają proste i bardziej skomplikowane towary, jakie można spotkać w każdym sklepie. Odpowiedź na to pytanie wcale nie nasuwa się samoczynnie. Dawniej za wszystko odpowiadała praca ludzki rąk, bowiem nawet maszyny wykorzystywane do prowadzenia działalności produkcyjnej były w całości obsługiwane przez człowieka. Obecnie jednakże odchodzi to w niepamięć. Wszystko poprzez wszechobecną automatykę.
(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca  

Published

on

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.   (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Rozrywka dla każdego

Published

on

Automaty hazardowe z pewnością kojarzy szerokie grono ludzi. Obecnie jest to dość popularna rozrywka, z której uroków korzysta dużo użytkowników takie jak gry hot spot online. Niektórzy z nich patrzą jedynie na możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu, a inni z kolei upatrują w automatach możliwości niespodziewanego zarobku. Z biegiem lat automaty hazardowe przeniesione zostały do przestrzeni wirtualnej, dzięki czemu powiększyły one zasięg pośród swych odbiorców czy też fanów. Wspomniane rozwiązanie pozwoliło wielu użytkownikom na praktykowanie owej rozrywki w zaciszu domowym.

(więcej…)

Continue Reading

Popularne

totest.pl https://xann.pl/sitemap gosciniecmurckowski.pl