Connect with us

Technologia

Nowe sposoby tworzenia aplikacji

Published

on

Programiści każdego dnia muszą mierzyć się z wieloma poważnymi zadaniami. Ci, co działają jako wolni strzelcy, jak również Ci, którzy pracują dla takich firm, jak 10Clouds. Dlaczego? Ponieważ współczesna technologia stawia przed nimi wiele nowych wyzwań – m.in. w zakresie tworzenia aplikacji.

Własne komponenty i silnik renderujący

Is flutter good for app development? Nie brakuje programistów, którzy poszukują odpowiedzi na to pytanie. A jakie ono jest? Oczywiście, że tak. Flutter powinien zostać wykorzystany chociażby dlatego, że pozwala na wykorzystanie własnych komponentów, jakie znaleźć można w bazie. Do tego użytkownicy mogą wykorzystać silnik renderujący, jaki podlega pod to środowisko. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ nie ma się tu do czynienia z natywną komplementacją komórek UI. 

Przy tej okazji należy wspomnieć o Material Design, dzięki czemu nikt nie musi myśleć o tym, aby stworzyć własną bibliotekę. Jest to jeden z ciekawszych stylów projektowania, jaki spotkał się z dużym uznaniem wśród użytkowników.

Różnorodne widgety

Wielu użytkowników, którzy zwracają uwagę na to, jak wygląda ich interfejs, z radością przyklasną w ręce. Czy w innym miejscu można spotkać się z tak dużą ilością widgetów? Bardzo wątpliwe. W skrócie można powiedzieć, że w środowisku Fluttera, wszystko to, co jest związane z grafiką, tak naprawdę powiązane będzie z widgetami. Zarówno, jeżeli chodzi o kontrolkę użytkownika, jak również o wykrywanie gestów, itp. Warto również nadmienić to, że poszczególne elementy można ze sobą łączyć w większe konstrukcje. Dzięki temu można uzyskać jeszcze ciekawszy efekt wizualny. Osoby, jakie pracowały (i nadal pracują) nad ulepszeniem Fluttera sprawiły, że istnieje ogromna ilość sposobów łączenia owych widgetów – na zasadzie klocków Lego.

Narzędzia do wykorzystania

Są ogromne i nie sposób ich wymienić w jednym miejscu. Chociaż ważniejszą informacją jest to, że Flutter udostępnia możliwość pracy w dwóch środowiskach. Pierwszy to Android Studio. Drugi to Visual Studio Code. Które z nich stanie się lepszą propozycją? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ obydwie propozycje mają swoje zalety, jak również wady. Idealnie sprawdzają się jednak w trakcie codziennej pracy. Dostępne narzędzia w tych środowiskach sprawiają, że programista może wykonać badanie rozmiaru aplikacji, analizę pamięci, czy też wykonywanie poszczególnych ruchów sieciowych. 

 

Continue Reading

Technologia

Jak powstają nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych?

Published

on

Odzież i gadżety reklamowe z nadrukiem to coraz bardziej popularne rozwiązanie na zwiększenie świadomości marki. Niewiele osób jednak wie, w jaki sposób powstają koszulki, bluzy czy małe upominki z logo lub nazwą firmy. Drukarnie wykorzystują różne metody znakowania w zależności od preferencji i potrzeb klienta. Proces nanoszenia wzoru jest zawsze inny, ale trwałość i jakość grafiki są na najwyższym poziomie. Dowiedz się, czym różnią się poszczególne metody nadruku i sprawdź, która z nich odpowiada Twoim wymaganiom. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Optyczne czujniki ramkowe potrzebne od zaraz

Published

on

 

Zapewne ludzie nieraz zastanawiają się jak powstają proste i bardziej skomplikowane towary, jakie można spotkać w każdym sklepie. Odpowiedź na to pytanie wcale nie nasuwa się samoczynnie. Dawniej za wszystko odpowiadała praca ludzki rąk, bowiem nawet maszyny wykorzystywane do prowadzenia działalności produkcyjnej były w całości obsługiwane przez człowieka. Obecnie jednakże odchodzi to w niepamięć. Wszystko poprzez wszechobecną automatykę.
(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca  

Published

on

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.   (więcej…)

Continue Reading

Popularne