Connect with us

Technologia

Jak powstają nadruki na odzieży i gadżetach reklamowych?

Published

on

Odzież i gadżety reklamowe z nadrukiem to coraz bardziej popularne rozwiązanie na zwiększenie świadomości marki. Niewiele osób jednak wie, w jaki sposób powstają koszulki, bluzy czy małe upominki z logo lub nazwą firmy. Drukarnie wykorzystują różne metody znakowania w zależności od preferencji i potrzeb klienta. Proces nanoszenia wzoru jest zawsze inny, ale trwałość i jakość grafiki są na najwyższym poziomie. Dowiedz się, czym różnią się poszczególne metody nadruku i sprawdź, która z nich odpowiada Twoim wymaganiom.

Sitodruk – na czym polega?

Jest to zdecydowanie najczęściej stosowana technika znakowania odzieży i gadżetów reklamowych. Wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn takich jak ploter do klisz, kopiorama, myjnia, myjka czy karuzela.

Pierwszym krokiem w całym procesie jest stworzenie projektu graficznego. Następnie konieczne jest przygotowanie specjalnego szablonu, który umieszczany jest na siatce, czyli tzw. matrycy. Szablon blokuje miejsca, które nie mają zostać zadrukowane, a farba przeciska się przez siatkę i wnika w materiał. Kiedy wzór jest już naniesiony, konkretny przedmiot umieszcza się w piecu grzewczym, aby utwardzić nadruk.

DTG – czy to najlepsza metoda znakowania?

Druk cyfrowy DTG (Direct To Garment) jest jedną z najnowocześniejszych metod znakowania, która pozwala przenieść na materiał niezwykle szeroką paletę barw. Umożliwia zachowanie wyjątkowej głębi kolorów nawet przy wzorach o wysokiej rozdzielczości.

Proces znakowania polega na umieszczeniu materiału na specjalnej podkładce, która wprowadzana jest do drukarki. Urządzenie aplikuje obraz bezpośrednio na dany przedmiot. Sama drukarka z wyglądu przypomina tradycyjne sprzęty, które można spotkać w domach i biurach, ale komponenty wewnętrzne takie jak głowice i tusze są mocno zmodyfikowane i przystosowane do druku na tkaninach.

Folia flex – co to takiego?

Flex to potoczna nazwa folii termotransferowej, która używana jest głównie do zdobienia odzieży. Materiał ten staje się coraz bardziej popularny ze względu na niewielkie koszty produkcji oraz bardzo łatwą obróbkę. Folia jest bardzo gładka, cienka i rozciągliwa, dzięki czemu zawsze idealnie dopasowuje się do tkaniny.

Do wykonania nadruku wykorzystuje się ploter tnący oraz prasę termotransferową. Oczywiście cały proces poprzedzony jest stworzeniem projektu graficznego, który poddaje się wektoryzacji. Dzięki temu wzór można później zmniejszać lub powiększać. Następnie wycięty z folii nadruk jest wygrzewany za pomocą prasy na materiale.

Nadruki sublimacyjne – czy są wytrzymałe?

Metoda sublimacji jest najczęściej wykorzystywana do znakowania jasnych materiałów. Cały proces zaczyna się od zadrukowania papieru sublimacyjnego. Następnie wzór jest wygrzewany na wybrany materiał przy użyciu prasy. Tusze wnikają do wnętrza tkaniny, dzięki czemu kolory są wyjątkowo głębokie i wyraziste. Nadruki sublimacyjne odznaczają się też wysoką wodoodpornością.

Znakowanie odzieży i gadżetów – czy materiał ma znaczenie?

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie materiały jednakowo dobrze nadają się do znakowania. Najlepszy efekt można uzyskać, wykorzystując tkaniny takie jak bawełna, poliester lub ich mieszanki. Aby mieć pewność, że wzór będzie estetyczny, trzeba wykonać próbę na danym materiale lub zlecić to zadanie profesjonalistom. Firma Druk Dla Ciebie dobierze odpowiednią technikę zdobienia i wykona koszulki, torby, bluzy czy inne przedmioty z oryginalnym nadrukiem wysokiej jakości.

Continue Reading

Technologia

Klucz Windows 10 Home: wszystko, co musisz wiedzieć

Published

on

Wraz z rozwojem technologii i cyfryzacji, wiele osób korzysta z systemu Windows 10 Home, a posiadanie klucza aktywacyjnego jest nieodzowne. W tym artykule omówimy, czym jest klucz Windows 10 Home, jak go znaleźć i aktywować. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Nowe sposoby tworzenia aplikacji

Published

on

Programiści każdego dnia muszą mierzyć się z wieloma poważnymi zadaniami. Ci, co działają jako wolni strzelcy, jak również Ci, którzy pracują dla takich firm, jak 10Clouds. Dlaczego? Ponieważ współczesna technologia stawia przed nimi wiele nowych wyzwań – m.in. w zakresie tworzenia aplikacji. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Optyczne czujniki ramkowe potrzebne od zaraz

Published

on

 

Zapewne ludzie nieraz zastanawiają się jak powstają proste i bardziej skomplikowane towary, jakie można spotkać w każdym sklepie. Odpowiedź na to pytanie wcale nie nasuwa się samoczynnie. Dawniej za wszystko odpowiadała praca ludzki rąk, bowiem nawet maszyny wykorzystywane do prowadzenia działalności produkcyjnej były w całości obsługiwane przez człowieka. Obecnie jednakże odchodzi to w niepamięć. Wszystko poprzez wszechobecną automatykę.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

zobacz