Connect with us

Dom i Wnętrze

Mozaika na ścianę w łazience

Published

on

Mozaika na ścianę w łazience

Mozaika są to płytki dekoracyjne wykonane z niewielkich, różnokolorowych elementów. Mogą to być dopasowane kształtem kamienie, fragmenty szkła lub ceramiki. Mozaika jest bardzo popularnym trendem, jeżeli chodzi o aranżację łazienki. Jej niezwykłe estetyczne możliwości tworzą piękne kompozycję. Może stanowić kameralny akcent, jak i monumentalną, artystyczną wizję, przedstawiającą motywy roślinne, figury, czy nawet całe sceny.

Zastosowanie mozaiki w łazienkach

Mozaiki w łazience można układać na ścianach, podłogach albo pokrywać nią fragmenty brodzików, blatów umywalkowych, zabudowy systemów podtynkowych czy ramy luster. Jest ona idealna jako listwy ozdobne oraz uzupełnienia aranżacyjne. Mozaika doskonale sprawdzi się w miejscach łączenia ze ścianą, sufitem oraz elementami, które stykają się ze ścianą, na nieregularnych powierzchniach, takich jak łuki, kolumny, a także w miejscach narażonych na wilgoć najczęściej są to miejsca nad wanną lub umywalką.

Oferta Galerii Wnętrz Mera

Galeria Wnętrz Mera oferuje wszystkim swoim klientom szeroki wybór płytek ceramicznych, które charakteryzują się przede wszystkim nowoczesny design oraz bardzo duża staranność wykonania. Jeżeli jesteś zainteresowany to sprawdź ofertę – płytki łazienkowe.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

Stół do kuchni https://ecceo13-iof.org/solidne-bazy-pod-znaki-drogowe-pewne-rozwiazania/ https://beesafe.pl/porady/uto-urzadzenia-transportu-osobistego/