Connect with us

Ciekawe

Rozwód a separacja – co warto wiedzieć?

Published

on

 

Liczba rozwodzących się corocznie par może zadziwić. Tylko w 2020 roku na definitywne zakończenie związku małżeńskiego zdecydowało się ponad 50 tysięcy par. Część osób odkłada decyzję o rozwodzie, decydując się na separację. Czym różnią się oba stany? Jakie konsekwencje za sobą pociągają? Sprawdź!

Rozwód – definitywne rozstanie

Podstawą do otrzymania rozwodu jest trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Do takiej sytuacji dochodzi wtedy, kiedy między osobami pozostającymi w formalnym związku ustają wszystkie więzi – fizyczne, ekonomiczne i uczuciowe. Pozew rozwodowy do sądu okręgowego może wnieść każda ze stron.  Uzyskanie rozwodu jest stanem nieodwracalnym. Wiąże się on z koniecznością podziału majątku, ustanowieniem władzy rodzicielskiej i podziałem opieki oraz obowiązkiem alimentacyjnym jednej ze stron.

Separacja – szansa na nowy początek

Pod względem prawnym separacja pociąga za sobą podobne konsekwencje (rozdzielność majątkowa, wyłączenie z linii dziedziczenia, podział opieki na dziećmi, obowiązek alimentacyjny). Jednak osoby będące w separacji nie mogą zawrzeć nowego związku małżeńskiego ani wrócić do poprzedniego nazwiska. Co ważne, separacja jest stanem odwracalnym. Jest ona przejściowym okresem rozłąki pozwalającym spojrzeć na swoje dotychczasowe życie z dystansu. Kilkutygodniowe czy kilkumiesięczne odseparowanie od partnera pozwala na zrobienie bilansu zysku i strat, ponowne przeanalizowanie swoich relacji i podjęcie decyzji o dalszych losach rodziny.  Co ważne, separacja może również być nieusankcjonowana prawnie i stanowić pewnego rodzaju umowę między małżonkami. Na stronie  adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

 

Continue Reading

Ciekawe

Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 5075

Published

on

Chociaż wszyscy bardzo chcielibyśmy żyć w świecie bez papieru, także wobec promowanego wszędzie Zielonego Ładu, ta rzeczywistość jest wciąż odległa. Nie ma znaczenia, czy prowadzisz własną firmę, czy pracujesz z domu — potrzebujesz dobrej drukarki. Dobrym wyborem będzie tutaj sprzęt typu HP 5075; tusze nie są drogie a wydajność drukarki duża.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Dlaczego warto zainwestować w wannę z hydromasażem?

Published

on

Dlaczego warto zainwestować w wannę z hydromasażem?

Moda na wanny SPA wyposażone w hydromasaż jest zjawiskiem stosunkowo nowym. Wróży się im jednak ogromną karierę. O tym, że taki scenariusz jest realny może świadczyć choćby liczba zwolenników takiego rozwiązania. Trudno przecież nie zgodzić się z tym, że jest ona co najmniej imponująca. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Idealna sala na szkolenie w Warszawie

Published

on

Idealna sala na szkolenie w Warszawie

Szkolenia organizowane w Warszawie są uważane za prestiżowe. Ich organizacja jest więc atrakcyjna także z perspektywy firm, których siedziba nie znajduje się w stolicy. Każda z nich może zrealizować ten cel dzięki wynajmowi sali na szkolenie. Nic więc dziwnego, że na warszawskim rynku nie brakuje ogłoszeń informujących o możliwości wynajmu przestrzeni szkoleniowo-konferencyjnej. Każde takie ogłoszenie jest analizowane przez co najmniej kilku zainteresowanych. Nie oznacza to jednak, że każda sala szkoleniowa jest przyjmowana z jednakową życzliwością przez osoby zainteresowane organizacją spotkania.

(więcej…)

Continue Reading

Popularne