Connect with us

Dom i Wnętrze

Meble wypoczynkowe w salonie

Published

on

Wygodny i odpowiednio zaaranżowany salon to idealne miejsce wypoczynkowe dla wszystkich domowników. Wykreowanie wnętrza dopasowanego do różnych potrzeb nie jest trudne – podstawą jest wybranie wygodnego kompletu wypoczynkowego. Jakie meble wypoczynkowe proponują projektanci?

Narożnik wypoczynkowy w komplecie z fotelem

Najchętniej kupowanymi meblami wypoczynkowymi do salonów i pokojów dziennych są bez wątpienia narożniki. Praktyczny narożnik pozwoli na to, by odpoczywać mogło kilka osób jednocześnie, jest także meblem, który pozwoli na ucięcie sobie popołudniowej drzemki. Narożniki tworzone są na konstrukcjach wykonanych z płyt meblowych. Ten rodzaj stelaża jest odporny na odkształcenia, ścieranie. Wnętrze narożników wypełniają najczęściej sprężyny oraz elastyczne pianki – struktury te zapewniają odpowiedni komfort, wygodę. Okrycie narożników tworzą eleganckie tapicerki. Tkaniny wykorzystywane do tapicerowania to bawełna, tkaniny mieszane, również welur, skóry naturalne i syntetyczne. Wybrane materiały muszą być odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, wnikanie brudu.

Narożnik dopasowany do potrzeb!

Narożniki mogą zaskoczyć – przekonują projektanci. Wśród najciekawszych wymienia się narożnik z funkcją relaksu. Jest to mebel, który posiada wysuwane zagłówki i podnóżki – by je wysunąć wystarczy kilka prostych ruchów. Dzięki tym elementom można odpoczywać jeszcze lepiej! Inną propozycją są narożniki z funkcją spania. Narożniki takie to rewelacyjne rozwiązanie do mieszkań blokowych, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Narożniki z funkcją spania, dzięki przemyślanej konstrukcji, wieczorami zmieniają się w wygodne łóżka do spania. Wewnątrz narożnika znajdują się pojemne komory, które wykorzystywane są najczęściej do przechowywania zapasowej pościeli.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://wiecznauroda.pl https://www.tarnobrzeg.info/2022/11/10/jaka-polise-wybrac-dla-naszego-samochodu/ https://greaterrangedj.com