Connect with us

Zdrowie i Uroda

Żylaki nóg to nie tylko defekt kosmetyczny

Published

on

Żylaki nóg to nie tylko defekt kosmetyczny

Żylaki nóg to opuchnięte, powiększone żyły, które mają zazwyczaj niebieski lub ciemnofioletowy kolor i obejmują powierzchnię kończyn dolnych. Żylaki mogą być poskręcane i wypukłe, często powodując ból, opuchliznę nóg oraz uczucie ich zmęczenia. Zaawansowane żylaki mogą natomiast doprowadzić do przykrych powikłań, dlatego osoby, które mają skłonności do powstawania tego właśnie schorzenia powinny stosować odpowiednią profilaktykę oraz porozmawiać z lekarzem o dostępnych i najbezpieczniejszych metodach leczenia.

Przyczyny powstawania żylaków

Teorii, które tłumaczą powstawanie żylaków jest wiele, choć większość lekarzy zgadza się, że najczęstszą przyczyną są predyspozycje genetyczne. Główna przyczyna tkwi w genetycznie warunkowanych nieprawidłowościach zastawek żylnych lub zaburzeniach ściany żył. Takie nieprawidłowości mogą spowodować, że krew, zamiast przepływać z układu powierzchniowego do głębokiego oraz dalej w kierunku serca, przedostaje się wstecznie do układu powierzchniowego. Taki przebieg sytuacji powoduje nadmierne rozciąganie, poszerzenie oraz wydłużenie się żył, czego niestety konsekwencją są żylaki. Do innych czynników, które powodują powstawanie żylaków zalicza się także długotrwałe stanie związane głównie z pracą zawodową, nadwaga i otyłość oraz ciąża, ponieważ w tym okresie dochodzi do zwiększenia objętości krwi oraz ucisku na żyły przez powiększoną macicę.

Oferta szpitala chirurgicznego Medfemina

Szpital chirurgiczny Medfemina jest prywatną placówką we Wrocławiu, w którym zespół doświadczonych lekarzy oraz pielęgniarek z ogromnym zaangażowaniem i troską dba o dobro każdego pacjenta. Medfemina oferuje szeroką ofertę zabiegów chirurgicznych z użyciem małoinwazyjnych metod operacyjnych. Sprawdź ofertę – usunięcie żylaków Wrocław.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Published

on

Niezbędne elementy przy wyborze ośrodka szkoleniowego

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Kucharze twierdzą, że każde danie potrzebuje idealnych składników, aby osiągnąć mistrzostwo smaku. W życiu, idealnym składnikiem, który nadaje wszystkiemu odpowiedni smak, jest ubezpieczenie NNW.

Sól codzienności

Tak jak sól podkreśla smak każdego dania, tak ubezpieczenie NNW podkreśla nasze poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu. Bez niego wszystko może wydawać się mdłe i niekompletne.

Ochrona w postaci przyprawy

W kuchni jedna przyprawa może odmienić całe danie. Podobnie w życiu, jedno ubezpieczenie NNW może dać nam pewność i ochronę przed niespodziewanymi problemami.

Spróbuj przepisu na pewne jutro

Jeśli szukasz idealnego składnika do swojego życiowego przepisu, odwiedź ubezpieczenie NNW na beesafe.pl. Niech Twoje życie zyska smak pewności.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Mezoterapia kwasem hialuronowym – sposób na odmłodzenie

Published

on

Mezoterapia kwasem hialuronowym to dobry sposób na jego uzupełnienie i dodanie skórze młodzieńczego blasku. Poznaj szczegóły zabiegu.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Nowoczesna stomatologia – jakich technologii dla zdrowego uśmiechu używa klinika stomatologiczna?

Published

on

Stomatologia, jako dziedzina medycyny, stale ewoluuje i rozwija się, wykorzystując najnowsze technologie i innowacje, aby zapewnić pacjentom coraz lepszą opiekę i zdrowszy uśmiech. Nowoczesna stomatologia łączy w sobie zaawansowane metody diagnostyczne, leczenie z dbałością o estetykę, aby spełnić oczekiwania współczesnych pacjentów i zapewnić im komfort oraz skuteczność w leczeniu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne