Connect with us

Dom i Wnętrze

Wygląd i funkcje pasa podrynnowego

Published

on

Wygląd i funkcje pasa podrynnowego

Jeśli orynnowanie ma być wykonane tak, aby nie generować kłopotów dla domowników, każdemu z jego elementów należy poświęcić tak samo dużo uwagi. Warto więc przypomnieć o tym, że wybór pasa podrynnowego także nie powinien być przypadkowy.

Pas podrynnowy może być wykonany na kilka sposobów, przeważnie jednak jest to kawałek blachy, który nakłada się na deskę czołową. Pełniona przez niego funkcja jest uzależniona przede wszystkim od tego, z jakiego rodzaju okapem mamy do czynienia, jeśli więc jest on wyposażony w membranę wyłożoną bezpośrednio na pas nadrynnowy, jest przede wszystkim elementem ozdobnym. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana, gdy okap charakteryzuje się membraną wyłożoną właśnie na pas podrynnowy. W takim przypadku jest on nie tylko naturalnym zabezpieczeniem deski przed zawilgoceniem, ale także rozwiązaniem odpowiedzialnym za odprowadzanie wody, która będzie spływać po membranie. Niekiedy konstrukcja orynnowania pozwala na jego całkowitą eliminację. W takim przypadku zastępują go płytki.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na blaszkinadaszki.pl.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący wodę – zalety produktu  

Published

on

 

Dzbanek filtrujący wodę jest nie tylko modnym dodatkiem, który polecany jest przez ekologów. To przede wszystkim ekonomiczny dodatek do każdego mieszkania poprawiając ekonomię wydatków rodzinnych. Dzbanek filtrujący wodę ma za zadanie oczyścić wodę z największych zanieczyszczeń gwarantując, że będzie mogła być pita ze smakiem. Przede wszystkim ogranicza on kupno plastikowych butelek wody, które trzeba poddawać przetworzeniu w trakcie ich utylizacji. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o płytki w łazience?

Published

on

Jak dbać o płytki w łazience?

Na płytki łazienkowe nie czyha aż tak wiele zagrożeń, jak na te, które znajdują się w kuchni lub na tarasie. Mimo to utrzymanie ich w czystości potrafi być dość trudnym zadaniem. Jakie czynności powinny być więc wykonywane, jeśli chcemy, aby ich wygląd budził nasze zadowolenie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Technorattanowe łóżka ogrodowe – gwarancja wygody!

Published

on

Wśród wielu dostępnych mebli ogrodowych, łóżka ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Łóżka takie pozwalają na wygodne opalanie, czytanie czy nawet drzemanie w cieniu parasola ogrodowego. Jak skonstruowane są takie łóżka? Czy sprawdzą się w każdej przestrzeni wypoczynkowej? (więcej…)

Continue Reading

Popularne