Connect with us

Dom i Wnętrze

Wybieramy okna do domu energooszczędnego

Published

on

Jeszcze do niedawna domy pasywne były w Polsce nowością. Dzisiaj możemy obserwować wzrost zainteresowania ekologicznym budownictwem. Starannie zaprojektowane domy wykonane w technologii pasywnej są przyjazne środowisku, a koszty ich utrzymania zredukowane są do minimum. Aby innowacyjny budynek dobrze spełniał swoje funkcje, należy wyposażyć go w odpowiednie okna i drzwi. Czym charakteryzują się okna do domu energooszczędnego? Sprawdź!

Okna do domu energooszczędnego: większy komfort, mniejsze wydatki

Okna do domu energooszczędnego wyróżniają się ekstremalnie niskim współczynnikiem Uw (przenikalność cieplna).Zasada jest prosta – im wartość parametru jest niższa, tym bardziej szczelne jest okno. Aby okno mogło być nazwane pasywnym, wartość Uw nie może przekroczyć 0,8 W/m²K. Okna o takich parametrach są szczelną barierą dla ogrzanego wewnątrz domu powietrza i chłodnych podmuchów z zewnątrz.

Aby zminimalizować straty ciepła, okna należy montować od strony  południowej. Dzięki przemyślanemu układowi do pomieszczeń będzie wpadać dużo naturalnego światła sprzyjającego utrzymaniu odpowiedniej temperatury późną jesienią, a nawet mroźną zimą.

Szyby

Okna energooszczędne wyposażone są w trzyszybowy pakiet. Między taflami znajduje się gaz szlachetny zwiększający izolacyjność. Potwierdzeniem jakości energooszczędnej stolarki okiennej są specjalne certyfikaty przyznawane przez niezależne jednostki.

Montaż ma znaczenie

Pamiętaj o tym, że nawet najlepsze okno nie będzie dobrze spełniało swojej funkcji, jeśli nie zostanie właściwie zamontowane. Nawet nieznaczne nierówności będą obniżały parametry okna. Nie montuj okien samodzielnie. Zdaj się na fachowców, którzy wykonają tak zwany „ciepły montaż”.

 

 

Dom i Wnętrze

Meble wypoczynkowe w salonie

Published

on

Wygodny i odpowiednio zaaranżowany salon to idealne miejsce wypoczynkowe dla wszystkich domowników. Wykreowanie wnętrza dopasowanego do różnych potrzeb nie jest trudne – podstawą jest wybranie wygodnego kompletu wypoczynkowego. Jakie meble wypoczynkowe proponują projektanci? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://anisabutt.com https://aappulications.org https://redturtlemusic.com