Connect with us

Zdrowie i Uroda

Usługi barbera i ich historia

Published

on

Usługi barbera i ich historia

Tak zwane barber shopy cieszą się coraz większą popularnością, a co za tym idzie, dbający o siebie mężczyźni odwiedzają je z coraz większą przyjemnością.

Pytani o to, co skłania ich do składania Barberowi kolejnych wizyt, panowie zwracają uwagę na co najmniej kilka kwestii. Szczególnie często zwracają jednak uwagę na to, że doświadczony barber jest im w stanie zaproponować znacznie więcej niż fryzjer.

Co ciekawe, choć mamy do czynienia z zawodem, który wielu z nas jawi się jako dość tajemniczy, nie jest to wcale zawód nowy. Jeśli przyjmiemy, że wizytówką barbera była zawsze dobrze naostrzona brzytwa, powinniśmy pamiętać o tym, że pierwsze narzędzia tego typu odkryte przez archeologów mają już ponad siedem tysięcy lat. Zawód barbera upowszechnił się w średniowieczu, kiedy to zapotrzebowanie na jego usługi zaczęły zwracać klasztory. Przez lata był on pomocnikiem mnicha, który cieszył się nawet pewną sławą medyczną. Nie powinno nas to zaskakiwać. W tamtych czasach panowało przecież przekonanie, że ścięcie włosów może być pierwszym etapem na drodze do odzyskania zdrowia.

 

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Najlepsze piżamy damskie na lato – czyli jakie?

Published

on

Lato i wiosna to czas, w którym grube flanelowe piżamy należy odłożyć na bok, by zastąpić je czymś lżejszym, delikatniejszym i swobodniejszym. Od letniego stroju do spania oczekuje się bardzo dobrej wentylacji i przepuszczalności powietrza. A które piżamy damskie zdołają sprostać tym wymaganiom, jednocześnie nie odbierając paniom ich wdzieku?
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Okulary i oprawki okularowe damskie i męskie w PiekneOksy.pl. Unikalny design, który podkreśli styl niezależnie od wieku

Published

on

Dobrze dobrane okulary mogą zmienić diametralnie wygląd kobiety lub mężczyzny. Obecnie na rynku jest tak duży wybór, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sklep internetowy PiekneOksy.pl stworzył własną, unikatową linię okularów – LUKSY, LuDivine oraz DrOKSY. Interesują Cię ekskluzywne, eleganckie czy awangardowe kształty? Sprawdź naszą ofertę damskich i męskich oprawek inspirowane najnowszymi trendami. Oferujemy doskonałe okulary w świetnych cenach. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zniszczone włosy – po czym je rozpoznać i jak je zregenerować?

Published

on

Nieodpowiednia pielęgnacja, a może styl życia i zła dieta? Istnieje mnóstwo przyczyn, które wpływają na pogorszenie stanu naszych włosów, a tym samym powodują, że nie czujemy się z nimi dobrze. Jesteś tu, a więc chcesz zacząć świadomie o nie dbać i uzyskać piękne, mocne i lśniące włosy. Prawda? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co świadczy o złym stanie Twoich włosów, a także, w jaki sposób je zregenerować.  (więcej…)

Continue Reading

Popularne