Connect with us

Biznes

Szkolenia skiturowe, które przygotowują do fenomenalnych wycieczek

Published

on

Obcowanie z dziką górską przyrodą jest jedną z najlepszych rzeczy, która pociąga ludzi kochających Tatry. Co roku w góry ściągają tłumy turystów spragnionych zjeżdżania na nartach ze stoku. A gdyby tak pójść na skitury i zjeżdżać ze stoków bez tych tłumów?

Wycieczki skiturowe – raj dla narciarzy

Prędzej czy później każdy miłośnik narciarstwa trafia na ofertę wycieczek skiturowych i przekonuje się, że ma chęć pozjeżdżać ze zbocza gór właśnie tak – bez innych turystów dookoła, bez oklepanych widoków, bez wyciągów krzesełkowych, które choć przydatne – obniżają przyjemność korzystania ze zjazdów na nartach. Rozwiązaniem tych dylematów są wycieczki skiturowe – całodniowe eskapady polegające na przybyciu w dzikie, niedostępne miejsce, wspięcie się pod górę, a następnie zjazd na nartach, delektując się pięknem krajobrazu i smaganiem wiatru po twarzy.

Przebieg szkoleń skiturowych

Szkolenia skiturowe rozpoczynają się od wypożyczenia sprzętu przez uczestników, którzy takowego nie posiadają. Dzięki możliwości wypożyczenia i kilkugodzinnemu szkoleniu, uczestnik ma szansę przekonać się, czy skitury są właśnie dla niego, bez inwestowania dużych sum. Następnie przeprowadzane są szkolenia teoretyczne z zakresu postępowania lawinowego, ogólnego zachowania się w górach, bezpieczeństwa własnego i innych uczestników. Potem wyrusza się w trasę z przewodnikiem, który na bieżąco poprawia niedoskonałości techniczne, uczy podejść, zjazdów i pokonywania skosów.

Czy warto?

Zdecydowanie szkolenia skiturowe to coś, w czym powinien wziąć udział każdy, komu znudziło się już standardowe wyjeżdżanie na stoki narciarskie z wyciągami krzesełkowymi. Koszt takich szkoleń to około 200-300 złotych za osobę, co pozwala na wygenerowanie znaczących oszczędności, jeśli nie ma się własnego sprzętu i chce tylko sprawdzić, czy w ogóle jest się odpowiednią do takich wycieczek osobą. Szkolenia przeprowadzane są w wolniejszym tempie niż właściwe wycieczki skiturowe. Pozwala to nie tylko na podziwianie widoków, ale przede wszystkim sprawdzenie czy kondycyjnie jesteśmy w stanie sobie poradzić z takim podejściem pod górę. Dodatkowo, pozwala to przeszkolić się technicznie w odpowiednim dla każdego tempie, bez pośpiechu, bez przegapienia jakiejkolwiek ważnej informacji. Ważne dla szkoleniowców i dla uczestników jest to, aby każdy uczestnik dokładnie zrozumiał, na czym polegają wspinaczki i zjazdy skiturowe, jak się do nich przygotować, jak postępować w razie zagrożenia, jak poruszać się w fokach, a także jak prawidłowo osiągnąć technikę podejścia i zjazdu na nartach ze zbocza góry.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szkolenia skiturowe – http://www.skiturowebeskidy.pl/.

Continue Reading

Biznes

Zdjęcia na szkle – sposób na oryginalne mieszkanie

Published

on

Dekory szklane to ciekawy i innowacyjny pomysł na zastąpienie tradycyjnych kafelek i paneli w swoim mieszkaniu. Dostajesz możliwość zamontowania dowolnej grafiki na dowolnej wybranej powierzchni. Łatwy montaż i pełna kontrola wymiarów szklanego panela daje Ci dużą swobodę w aranżacji swojego wnętrza. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie i twojej inwencji twórczej.

Panele szklane w ofercie Axitech

Nasze panele szklane to gwarancja najlepszej jakości materiałów i najwyższej klasy wykonania. Hartowane szkło zapewnia ochronę przed różnymi szkodliwymi czynnikami. Panele są żaroodporne, niewrażliwe na wilgoć, odporne na rozbicie czy inne uszkodzenia a dzięki zastosowaniu specjalnego laminatu praktycznie nie da się ich zarysować. Każdy panel jest odpowiednio przycinany na odpowiedni rozmiar, pozwalając na wygodne dopasowanie go do rozkładu mieszkania. Nasze panele szklane i obrazy można montować w kuchniach, łazienkach, pokojach, pomieszczeniach biurowych, sklepowych i reprezentacyjnych. Mogą pasować wszędzie i sprawdzą się jako dodatek do każdego stylu mieszkania.

Zdjęcia na szkle na zamówienie 

Firma Axitech oferuję Ci możliwość wydruku dowolnego zdjęcia na szkle. Za pomocą nowoczesnej drukarki UV, która nanosi jakikolwiek obraz, zdjęcie czy wzór na powierzchnię szkła, otrzymujesz wyjątkową ozdobę o dowolnym kształcie i rozmiarze. Daje to możliwość uchwycenia dowolnego zdjęcia w formę, która przetrwa lata i nie zostanie uszkodzona. Jakość nadruku jest na tyle dobra, że nie blaknie z czasem, zapewniając ostrość i głębię kolorów na długie lata. Obrazy drukowane na szkle to doskonała i oryginalna alternatywa dla płóciennych obrazów i malunków na ścianach. Dodatkowo podświetlona diodami LED panorama na ścianie zrobi ogromne wrażenie na każdym Twoim gościu. Proponowana cena druku na szkle jest niebywale atrakcyjna dla najwyższych jakościowo oferowanych produktów. Uprzejmie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – służymy pomocą i radą na każdym etapie zakupu naszych dekorów szklanych.

 

Continue Reading

Biznes

Praca za granicą – jak się do niej przygotować?

Published

on

Zarobki to nadal jeden z głównych powodów emigracji Polaków do innych krajów Europy czy na inne kontynenty. Często okazuje się, że zagraniczne korporacje oferują znacznie lepsze warunki pracy niż w Polsce – wiąże się nie tylko z wyższa pensją, ale również możliwością stałego podnoszenia swoich kwalifikacji, uczestnictwa w kursach, szkoleniach. Jak przygotować się do pracy za granica? O czym koniecznie musimy pamiętać?

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Fotobudka na wesele – czy warto?

Published

on

Fotobudka, czyli urządzenie do automatycznego wykonywania serii fotografii, przeżywa obecnie swoje złote czasy. To ulubiona atrakcja gości na weselach, urodzinach, imprezach firmowych i wszelkiego rodzaju eventach. Zapewnia świetną zabawę i pozwala na długo zachować świetne wspomnienia.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://amata-us.org/wysoka-jakosc-pasz/ https://opentstreetmap.org/podzial-majatku-po-rozwodzie-co-trzeba-wiedziec/ https://my-place.pl/naukowy-wyjazd-dla-dzieci/