Connect with us

Dom i Wnętrze

Sofa ogrodowa – zaprojektuj wygodne miejsce wypoczynkowe

Published

on

Klasyczna sofa ogrodowa przeżywa dzisiaj prawdziwy renesans – wszystko to za sprawą doświadczonych projektantów oraz designerów. W nasze ręce oddają oni ciekawe meble ogrodowe wykonane z materiałów wysokiej klasy – są one niezaprzeczalnie najlepszym powodem, aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu.

Sofa ogrodowa z technorattanu

Szukając idealnej sofy ogrodowej z pewnością warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe. Sofa ogrodowa wykonana z technorattanu to jeden z najchętniej kupowanych produktów do naszych ogrodów. Meble technorattanowe odznaczają się pięknym designem, jak i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki zastosowaniu aluminiowych, malowanych proszkowo elementów sofa jest również zaskakująco lekka. Wierzch sofy ogrodowej z technorattanu pokrywa plecionka technorattanowa – materiał ten posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie on wilgoci, brudu. Sofa ogrodowa z technorattanu zestawiona z fotelem oraz stolikiem kawowym całkowicie odmieni nasz ogród czy taras i sprawi, że każda chwila w ogrodzie stanie się znacznie przyjemniejsza!

Sofa ogrodowa modułowa

Meble modułowe to ciekawa nowość na polskim rynku – kolekcje takie składają się z kilku elementów, które w zależności od potrzeb możemy łączyć lub rozłączać. Połączone elementy to właśnie sofa ogrodowa, która zachwyci wszystkich gości! Stelaże mebli modułowych mogą być stworzone z lekkiego i trwałego aluminium, jak również z naturalnego, odpowiednio preparowanego drewna. Liczne kolekcje pozwolą nam na dopasowanie konkretnego zestawu do naszych potrzeb i oczekiwań. Uzupełnieniem miejsca wypoczynkowego będzie funkcjonalny parasol ogrodowy, którego czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/ Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO https://www.gama-sklep.com.pl/a/47-dom-w-stylu-nowojorskim