Connect with us

Dom i Wnętrze

Poznaj zalety mebli z technorattanu

Published

on

Poznaj zalety mebli z technorattanu

Choć meble do ogrodu wykonane z rattanu nadal cieszą się dużą popularnością, ten popularny materiał powoli ustępuje miejsca innemu, charakteryzującemu się zbliżonymi zaletami. Mowa tu o technorattanie – sztucznym produkcie, który zachowuje wszystkie cechy rattanu, które zapewniły mu popularność, a jednocześnie jest wolny od jego wad. Te połączenie współczesnej technologii i naturalnego surowca pozwala spojrzeć nieco inaczej na meble ogrodowe.

Zalety technorattanu są widoczne już na pierwszy rzut oka, a tą o szczególnie dużym znaczeniu wydaje się być jego nowoczesny wygląd. Technorattan charakteryzuje się też wysokim poziomem odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także plastycznością. Ta tylko pozornie jest mniej istotna, umożliwia bowiem uzyskanie naprawdę ciekawych kształtów, dzięki którym meble ogrodowe tego rodzaju nie muszą już kojarzyć się z jednym tylko stylem. Warto podkreślić również to, że mamy do czynienia z materiałem odpornym na działanie wody, wytrzymałym, a jednocześnie łatwym w utrzymaniu w czystości.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://signwise.pl https://marysoutherlanc.com/bryczesy-do-jazdy-konnej/ https://poznajauditt.pl/gdzie-mozna-wyslac-dziecko-na-wakacje/