Connect with us

Ciekawe

Jakie ubranka dla niemowląt zabrać do szpitala?

Published

on

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Ciąża to okres przygotowań, w którym trzeba także skompletować dziecięcą wyprawkę do szpitala. Głównie będą to ubranka dla niemowląt i kilka niezbędnych kosmetyków. O tym, co warto zabrać do szpitala, przeczytasz poniżej.

Jakie ubranka dla niemowląt przydają się w szpitalu?

Dowiedz się, jakie panują zwyczaje w szpitalu, w którym będziesz rodzić. W niektórych szpitalach dzieci noszą szpitalne ubranka, więc będziesz tylko potrzebować takich na wyjście do domu.

Do szpitala warto zabrać ze sobą 4 – 5 zestawów ubranek. Zazwyczaj pobyt w szpitalu kończy się po trzech dnia, ale dziecko po karmieniu może ulewać, więc trzeba mieć ubranka na zmianę. Najlepiej, by były to śpioszki z kaftanikami i pajacyki. Do szpitala warto też wziąć parę pieluszek tetrowych i rożek, w którym dziecko będzie leżeć w łóżeczku.

Większość dzieci mieści się w ubranka w rozmiarze 56 lub 62. Mniejsze zarezerwowane są dla wcześniaków. W praktyce warto mieć ze sobą ubrania w obu rozmiarach. Nawet jeśli rozmiar 62 okaże się początkowo za duży, dziecku nie będzie przeszkadzać ani utrudniać mu ruchów.

Jakie kosmetyki dla dziecka spakować do szpitala?

W większości szpitali noworodki kąpane są przez położne, więc nie trzeba zabierać kosmetyków do kąpieli. Warto mieć ze sobą krem na odparzenia pieluszkowe i oliwkę, jeśli skóra dziecka będzie przesuszona. Do tego przydają się również pieluszki, około 8 – 10 sztuk dziennie

Należy zwracać uwagę na to, by kupić kosmetyki przeznaczone dla niemowląt. Inne mogą dziecko uczulić, co tylko niepotrzebnie wydłuży pobyt w szpitalu. Trzeba też pamiętać o wypraniu ubranek dla niemowląt w proszku lub płynie przeznaczonym dla dzieci – także z uwagi na uczulenia.

Ubranko na wyjście ze szpitala a pora roku

Ubranka dla niemowląt należy dostosować do pory roku, w której dziecko przyjdzie na świat. Należy pamiętać o tym, że dziecko przenoszone jest do samochodu w foteliku, który także stanowi ochronę termiczną. Zimą fotelik można okryć kocykiem, by dziecko nie zmarzło.

Sklepy z ubrankami dla niemowląt mają specjalną ofertę dla noworodków. Zimą są to kombinezony ze śpiworkami, w których dziecko nie zmarznie. Gdy dziecko urodzi się w cieplejszym okresie, można kupić mu welurowy pajacyk albo dresik.

Nawet jeśli dziecko urodzi się latem, nie powinno przebywać na dworze z odkrytymi nogami i ramiona. Zwłaszcza noworodka należy chronić przed słońcem. Przy upale można założyć dziecku pajacyk z cienkiej bawełny. Kluczowe jest też to, by dziecka nie przegrzać, bo od zbyt ciepłego ubranka może nawet dostać gorączki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Continue Reading

Ciekawe

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Published

on

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Bramy przemysłowe to szeroka grupa rozwiązań. W jej skład wchodzą zarówno modele pojawiające się w centrach handlowych, jak i te, z którymi mamy do czynienia w halach magazynowych. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak stworzyć jadalnię, która będzie funkcjonalna i estetyczna? Sprawdź nasze propozycje

Published

on

Nowoczesne wnętrza pełne inspiracji zalewają Internet. Ludzie chętnie dzielą się metamorfozami i przeprowadzanymi remontami w swoich domach. Czerpią pomysłu z popularnych programów remontowych, znanych blogerów czy artykułów. Dzisiaj i my zajmiemy się propozycjami aranżacji pomieszczenia, jaką jest jadalnia. Dla wielu pełni bardzo ważną funkcję w domu. To tutaj odbywają się imprezy rodzinne. Z racji tego dekoracje powinny być ograniczone do minimum. A co z krzesłami i stołami? W tym przypadku warto postawić na harmonię, ponieważ są to dwa najważniejsze elementy w jadalni.  (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Po co i w jaki sposób wykonuje się pomiar siły?

Published

on

Siła jest wartością, która pozwala ustalić stopień oddziaływania jednego elementu na drugi. Daną siłę można zdefiniować za pomocą takich parametrów, jak jej wartość, zwrot, kierunek oraz przełożenie. W różnego rodzaju urządzeniach lub sprzętach, zwłaszcza tych wykorzystywanych w przemyśle, pomiar siły jest niezwykle istotny.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne