Connect with us

Dom i Wnętrze

Jakie płytki na podłogę w łazience?

Published

on

Jakie płytki na podłogę w łazience?

Okładzina z płytek ceramicznych to bardzo popularny, klasyczny sposób wykańczania podłóg w łazienkach. Płytki do łazienki, które najchętniej układne są na podłodze to terakota. Teraz dołączają do nich płytki gresowe. Zobaczmy czym one się różnią.

Powierzchnia płytek terakotowych jest pokryta szkliwem, dzięki czemu są one bardzo gładkie. W efekcie terakotę można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Terakota jest mało nasiąkliwa, dlatego doskonale sprawdza się jako okładzina podłóg w łazienkach. Gres charakteryzuje się jeszcze mniejszą nasiąkliwością niż terakota. Świetnie więc sprawdza się w łazienkach oraz innych pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci. W sklepach do wyboru jest gres szkliwiony i naturalny. Gres naturalny jest wyjątkowo odporny na ścieranie. Z uwagi na to, iż na chropowatą powierzchnię łatwo jednak się brudzi.

Wybierając podłogowe płytki  do łazienki powinniśmy zwrócić uwagę na sposób wykończenia powierzchni. Najbardziej bezpieczne są te płytki pokryte powłoką antypoślizgową.

Bogata oferta płytek

Salon Mera oferuje bogatą oraz zróżnicowaną ofertę płytek łazienkowych ściennych oraz podłogowych. Niezawodna jakość oraz wyjątkowe wzornictwo to główne cechy naszych produktów.

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący wodę – zalety produktu  

Published

on

 

Dzbanek filtrujący wodę jest nie tylko modnym dodatkiem, który polecany jest przez ekologów. To przede wszystkim ekonomiczny dodatek do każdego mieszkania poprawiając ekonomię wydatków rodzinnych. Dzbanek filtrujący wodę ma za zadanie oczyścić wodę z największych zanieczyszczeń gwarantując, że będzie mogła być pita ze smakiem. Przede wszystkim ogranicza on kupno plastikowych butelek wody, które trzeba poddawać przetworzeniu w trakcie ich utylizacji. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o płytki w łazience?

Published

on

Jak dbać o płytki w łazience?

Na płytki łazienkowe nie czyha aż tak wiele zagrożeń, jak na te, które znajdują się w kuchni lub na tarasie. Mimo to utrzymanie ich w czystości potrafi być dość trudnym zadaniem. Jakie czynności powinny być więc wykonywane, jeśli chcemy, aby ich wygląd budził nasze zadowolenie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Technorattanowe łóżka ogrodowe – gwarancja wygody!

Published

on

Wśród wielu dostępnych mebli ogrodowych, łóżka ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Łóżka takie pozwalają na wygodne opalanie, czytanie czy nawet drzemanie w cieniu parasola ogrodowego. Jak skonstruowane są takie łóżka? Czy sprawdzą się w każdej przestrzeni wypoczynkowej? (więcej…)

Continue Reading

Popularne