Connect with us

Dom i Wnętrze

Jakie płytki na podłogę w łazience?

Published

on

Jakie płytki na podłogę w łazience?

Okładzina z płytek ceramicznych to bardzo popularny, klasyczny sposób wykańczania podłóg w łazienkach. Płytki do łazienki, które najchętniej układne są na podłodze to terakota. Teraz dołączają do nich płytki gresowe. Zobaczmy czym one się różnią.

Powierzchnia płytek terakotowych jest pokryta szkliwem, dzięki czemu są one bardzo gładkie. W efekcie terakotę można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Terakota jest mało nasiąkliwa, dlatego doskonale sprawdza się jako okładzina podłóg w łazienkach. Gres charakteryzuje się jeszcze mniejszą nasiąkliwością niż terakota. Świetnie więc sprawdza się w łazienkach oraz innych pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci. W sklepach do wyboru jest gres szkliwiony i naturalny. Gres naturalny jest wyjątkowo odporny na ścieranie. Z uwagi na to, iż na chropowatą powierzchnię łatwo jednak się brudzi.

Wybierając podłogowe płytki  do łazienki powinniśmy zwrócić uwagę na sposób wykończenia powierzchni. Najbardziej bezpieczne są te płytki pokryte powłoką antypoślizgową.

Bogata oferta płytek

Salon Mera oferuje bogatą oraz zróżnicowaną ofertę płytek łazienkowych ściennych oraz podłogowych. Niezawodna jakość oraz wyjątkowe wzornictwo to główne cechy naszych produktów.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://amata-us.org/wysoka-jakosc-pasz/ https://3dwnetrza.pl https://funniestfemale.com/o-czym-nalezy-pamietac-wybierajac-okna-pvc/