Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jak poprawnie stosować nici dentystyczne

Published

on

Nici dentystyczne nie są najpopularniejszym narzędziem do utrzymania higieny jamy ustnej, a to błąd – jeśli nie stosujemy irygatora lub szczoteczki międzyzębowej, to płytka bakteryjna osadza się nam w miejscach, gdzie nie dotrze szczoteczka ani płukanka. Trzeba jednak wiedzieć, jak nici dentystyczne stosować, aby nie uszkodzić sobie dziąseł i szkliwa.

Jak wybrać nić dentystyczną?

Nim zaczniemy ją stosować, warto przyjrzeć się, jakie są rodzaje nici i które są dla nas najbardziej wskazane. Jednym z podstawowych parametrów jest nawoskowanie nici. Jeśli mamy zęby upakowane bardzo ciasno, powinniśmy zainwestować w nici woskowane. Ich powłoka pokryta woskiem sprawia, że nić łatwiej wprowadzić w przestrzeń międzyzębową. Do wyboru mamy np. nici Curaprox lekko woskowaną lub GUM woskowaną. Natomiast nici, których powierzchnia nie jest niczym pokryta (tu również producent GUM), nadają się do standardowych zębów, są przy tym nieco bardziej podatne na strzępienie. Dodatkowo, możemy wybrać nici z mentolem, które pozwalają zachować dłużej świeży oddech. Producenci stworzyli także nici przeznaczone dla osób, które noszą aparaty ortodontyczne. Rosnąca popularnością cieszą się też specjalne uchwyty, dzięki którym nie musimy używać bezpośrednio dłoni. Inną propozycją dla osób, które mają bardzo ciasno upakowane zęby, są nitki-tasiemki. Ich kształt dodatkowo ułatwia wejście w przestrzeń międzyzębową i ich wyczyszczenie.

Jak poprawnie nitkować zęby?

Przede wszystkim należy pamiętać, iż poprawne nitkowanie przyczynia się do poprawy stanu naszych zębów. Wykonując czynności zgodnie z instrukcją nie powinniśmy mieć żadnych problemów ani dodatkowych powikłań. Możemy skorzystać z uchwytów, ale równie dobrze i sprawnie nitkowanie przebiega wykonane własnoręcznie. Najpierw odcinamy kawałek nici – w zależności od zaleceń producenta ma on mieć od 30 do 50 cm. Koniec nici nawijamy na środkowy palec jednej dłoni – wystarczy tylko kawałek, bo na tę stronę będziemy później nawlekać zużyty fragment nici. Na drugą dłoń analogicznie nawlekamy resztę nici. Aby ją napiąć, trzymamy z obu stron kciukami i palcami wskazującymi. I tak napięty fragment (3 cm) wsuwamy między zęby przez tzw. punkt styczny. Podchodzimy nicią delikatnie pod dziąsło i przesuwamy wzdłuż ścianki zęba w dół lub w górę, w zależności od zęba. I tak czyścimy każdą stronę. Pod żadnym pozorem nie robimy tego poziomo, tzn. nie piłujemy zębów, ponieważ może to podrażnić dziąsła i spowodować ich cofnięcie. W ten sposób możemy być pewni, iż nasze przestrzenie międzyzębowe będą wolne od bakterii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/przestrzenie-miedzyzebowe-nici-c4172

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Okulary i oprawki okularowe damskie i męskie w PiekneOksy.pl. Unikalny design, który podkreśli styl niezależnie od wieku

Published

on

Dobrze dobrane okulary mogą zmienić diametralnie wygląd kobiety lub mężczyzny. Obecnie na rynku jest tak duży wybór, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sklep internetowy PiekneOksy.pl stworzył własną, unikatową linię okularów – LUKSY, LuDivine oraz DrOKSY. Interesują Cię ekskluzywne, eleganckie czy awangardowe kształty? Sprawdź naszą ofertę damskich i męskich oprawek inspirowane najnowszymi trendami. Oferujemy doskonałe okulary w świetnych cenach. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zniszczone włosy – po czym je rozpoznać i jak je zregenerować?

Published

on

Nieodpowiednia pielęgnacja, a może styl życia i zła dieta? Istnieje mnóstwo przyczyn, które wpływają na pogorszenie stanu naszych włosów, a tym samym powodują, że nie czujemy się z nimi dobrze. Jesteś tu, a więc chcesz zacząć świadomie o nie dbać i uzyskać piękne, mocne i lśniące włosy. Prawda? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co świadczy o złym stanie Twoich włosów, a także, w jaki sposób je zregenerować.  (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przewaga nad tradycjonalnymi metodami

Published

on

Wszystkie tradycyjne metody depilacji jak żyletki, depilatory czy pianki do golenia są bardzo często wybierane przez dużą część społeczeństwa. Jednak niestety są one rozwiązaniem problemy tylko na chwilę – dosłownie wiele osób na drugi/trzeci dzień po goleniu musi znowu po nie sięgać i depilować swoją skórę narażając się na zacięcia i podrażnienia. Depilacja laserowa jest alternatywą, która sprawi, że już nigdy nie będzie trzeba usuwać owłosienia z danej części ciała. (więcej…)

Continue Reading

Popularne