Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak dbać o płytki w łazience?

Published

on

Jak dbać o płytki w łazience?

Łazienka to dla wielu osób ulubione pomieszczenie w całym domu. To przecież oaza spokoju, w której można na moment zapomnieć o codziennych problemach. Niestety, trudno skoncentrować się na rzeczach przyjemnych, gdy nasz wzrok przyciąga nie piękno, ale brud widoczny na płytkach.

Jak zatem dbać o płytki ceramiczne w łazience, jeśli zależy nam na tym, aby ich kiepski stan nie zaburzał nam przyjemności związanej z przebywaniem w tym pomieszczeniu?

Naczelna zasada, o której wiele osób zapomina, mówi o tym, że za sprzątanie łazienki najlepiej zabrać się… po kąpieli. W powietrzu unosi się wtedy sporo pary, a to poprawia tempo, w jakim możemy się pozbyć brudu. Niestety, nie ma prostej recepty na utrzymanie płytek w idealnym stanie. Wiele zależy od tego, jak prezentują się w danym momencie, może się więc okazać, że ich stan jest na tyle dobry, że wystarczy przemycie ich łagodnym detergentem oraz szmatką z mikrofibry. Co ciekawe, często pomagają również preparaty, które jesteśmy w stanie przygotować samodzielnie, takie, jak choćby ciepła woda z octem w proporcji 3/1.

Płytki ceramiczne z DessiHome

Najlepszej jakości płytki włoskie i płytki hiszpańskie znajdziecie w salonie łazienek DessiHome. Sprawdźcie ofertę – płytki ceramiczne.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ https://myvatn.org Kuchnie otwarte na salon