Connect with us

Dom i Wnętrze

Idealny materac – czyli jaki?

Published

on

Jakość naszego snu zależy od wielu czynników – jednym z najważniejszych jest wybór dobrego materaca. Szeroka oferta topowych producentów sprawia, że dobranie konkretnego modelu nie jest trudnym zadaniem. Przygotowując się do kupna materaca powinniśmy jednak uwzględnić wiele czynników, w tym również nasze preferencje oraz wagę.

Dlaczego nasza waga ma znaczenie podczas wyboru materaca?

Podstawowym zadaniem materaca jest zapewnienie nam wygody w czasie snu – aby jednak było to możliwe konieczne jest uwzględnienie naszej wagi. Odpowiednio dobrany materac wspiera nasz sen, stanowi odpowiednie podparcie dla bioder i barków, pozwala na prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Materace zbyt miękkie czy za twarde mogą powodować problemy w ułożeniu się do snu. Szukając materaca zwracajmy więc uwagę na jego twardość – wartość ta określona jest parametrem H oraz cyfrą od do 4, gdzie 1 oznacza miękki, a 4 twardy.

Rodzaje wypełnienia materaca

Dobre materace do spania posiadają rdzeń wykonany ze sprężyn bonelowych, sprężyn kieszeniowych, pianek. Nowoczesne materace uzupełniane są o różnorodne pianki, których zadaniem jest zapewnienie lepszego podparcia dla ciała. Nowoczesne pianki wysokoelastyczne odznaczają się niejednolitą budową, która sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza. Pianka termoelastyczna Visco mięknie pod wpływem ciepła skóry i sprawia, że materac każdorazowo dopasowuje się do kształtu ciała. Szukając materaca dla alergika warto wybrać model wyposażony w lateksowy blat. Lateks sprzyja wentylacji materaca, ma również niewielką wagę, co przekłada się na całkowity ciężar materaca.

Materace zamknięte są w miękkich i przyjemnych dla skóry pokrowcach. Pokrowce uzupełniane są o zamki błyskawiczne, przez które możliwe jest szybkie ściągnięcie materaca i wypranie go.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://rupaulonfox.com/niezbednik-jezdzca-spodnie-do-jazdy-konnej-i-sztyblety/ https://lancejamesstudios.com/szusowanie-na-stoku/ https://rupaulonfox.com/zagadnienia-zwiazane-z-iso-9001/