Connect with us

Zdrowie i Uroda

Histerektomia

Published

on

Histerektomia

Histerektomia, czyli usuwanie macicy, to bardzo inwazyjny zabieg polegający, w zależności od potrzeb, na usunięciu macicy oraz także jajników, szyjki macicy, części pochwy, a nawet przyległych węzłów chłonnych. Pozostawienie szyjki macicy ma często wskazania psychologiczne, ale stwarza ryzyko powstania zmian chorobowych, zwłaszcza u pacjentek cierpiących na zmiany nowotworowe.

Wskazania do histerektomii

Usuwanie macicy to poważna operacja, która nie jest wykonywana bez bardzo silnych wskazań. Najczęściej jest to choroba nowotworowa organów rodnych kobiety, w przypadku której usunięcie tkanek jest jedynym sposobem na powstrzymanie rozwoju nowotworu. Usuwanie macicy prowadzone jest także u pacjentek ,u których dochodzi do bardzo poważnych problemów z rozwojem macicy, na przykład do skrajnie ostrej endometriozy. Ich efektem jest bezpłodność połączona z bardzo bolesnymi i krwawymi miesiączkami, które mogą nawet zagrażać życiu. U kobiet starszych, w wyniku osłabienia mięśni, może dochodzić do wypadania macicy, co musi być zabezpieczone operacyjnie.

Zdrowie i Uroda

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Published

on

Niezbędne elementy przy wyborze ośrodka szkoleniowego

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Kucharze twierdzą, że każde danie potrzebuje idealnych składników, aby osiągnąć mistrzostwo smaku. W życiu, idealnym składnikiem, który nadaje wszystkiemu odpowiedni smak, jest ubezpieczenie NNW.

Sól codzienności

Tak jak sól podkreśla smak każdego dania, tak ubezpieczenie NNW podkreśla nasze poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu. Bez niego wszystko może wydawać się mdłe i niekompletne.

Ochrona w postaci przyprawy

W kuchni jedna przyprawa może odmienić całe danie. Podobnie w życiu, jedno ubezpieczenie NNW może dać nam pewność i ochronę przed niespodziewanymi problemami.

Spróbuj przepisu na pewne jutro

Jeśli szukasz idealnego składnika do swojego życiowego przepisu, odwiedź ubezpieczenie NNW na beesafe.pl. Niech Twoje życie zyska smak pewności.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Mezoterapia kwasem hialuronowym – sposób na odmłodzenie

Published

on

Mezoterapia kwasem hialuronowym to dobry sposób na jego uzupełnienie i dodanie skórze młodzieńczego blasku. Poznaj szczegóły zabiegu.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Nadmierne wypadanie włosów — co robić?

Published

on

Przeciętna ilość włosów, która wypada każdego dnia, to około stu. Gdy jednak ta liczba zaczyna być znacząco przekraczana, można zaobserwować na głowie duże przerzedzenie fryzury, bardziej uwidaczniającą się skórę głowy, osłabienie włosów, a także postępujące łysienie. U mężczyzn bardzo często widać również powiększające się zakola, czyli redukcję owłosienia w okolicy skroni i zwiększającą się powierzchnię czoła. W momencie zaobserwowania takich zmian istotne jest udanie się do lekarza celem wykonania specjalistycznej diagnostyki i stworzenia optymalnego planu działania. W jaki sposób można zahamować lub wstrzymać łysienie?

Znalezienie przyczyny wypadania włosów

Postawienie prawidłowej diagnozy ma bardzo duże znaczenie i wpływa istotnie na dobór terapii. Nie każdy typ łysienia nadaje się bowiem do przeszczepu włosów (łysienie plackowate). Niekiedy wystarczająca jest odpowiednia terapia farmakologiczna, podczas gdy w innym przypadku korzystniej zadziałają zabiegi medycyny estetycznej.

 

Dlatego tak ważne jest, by w pierwszej kolejności udać się do trychologa i porozmawiać o swoim problemie. Najczęściej padające pytania dotyczą prowadzonego przez pacjentów stylu życia, urozmaicenia codziennej diety, stosowanych leków, czy kondycji zdrowotnej. Na tej podstawie można stwierdzić, czy np. niedobory witamin i minerałów przyczyniają się do utraty włosów. W innej sytuacji może to być skutek uboczny przewlekłych chorób lub zażywanych leków.

 

Na konsultacji lekarz trycholog dokona sprawdzenia kondycji skóry głowy oraz włosów. Może w tym celu posłużyć się specjalistycznymi narzędziami. Takie badanie nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Następnym krokiem jest wywiad medyczny i zlecenie dodatkowych badań. Należy do nich chociażby morfologia i sprawdzenie poziomu testosteronu.

Mezoterapia igłowa na problem z łysieniem

Jedną z rekomendowanych przez lekarzy metod przeciwdziałania wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa. Cała procedura polega na wykonywaniu nakłuć skóry. Jednocześnie prowadzona jest iniekcja preparatu o działaniu leczniczym, odżywczym, rewitalizującym, regeneracyjnym. W ten sposób odżywia się skórę, a także dostarcza cebulkom wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu włosa. Zabieg ten poprawia także mikrokrążenie skóry, co służy jej lepszemu dotlenieniu.

 

Ta procedura przyczynia się do poprawy kondycji skóry i włosa. Jest również stosowana w przypadku osób, które są po przeszczepie włosów. W zależności od potrzeb pacjenta, lekarz może zdecydować się na wykorzystanie peptydów, kwasu hialuronowego, czy innych preparatów, które pomogą w niwelowaniu konkretnego problemu.

Osocze bogatopłytkowe przy wypadaniu włosów

Na problem wypadania włosy niektórym pacjentom rekomendowane jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Można stosować tę metodę, gdy osoba cierpiąca na wspomnianą przypadłość otrzyma diagnozę o nadmiarze stresu, zmianach hormonalnych, ogólnym osłabieniu organizmu, czy nieprawidłowym odżywianiu. Ten zabieg dedykowany jest również pacjentom chorującym na łysienie androgenowe.

 

Osocze bogatopłytkowe jest źródłem czynników wzrostu, które przyczyniają się do wzmożonej regeneracji komórek. W ten sposób naprawie podlegają mieszki włosowe, a faza cyklu życia włosa zaczyna przebiegać prawidłowo. Osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane pod skórę w obszarze, w którym uwidoczniło się duże przerzedzenie włosów, ich osłabienie, czy łysienie.

 

Czynniki wzrostu działają ponadto przeciwzapalnie, co jest kluczowe w przypadku włosów, które ze względu na różne infekcje skóry głowy ulegają uszkodzeniu. Obecnie można spotkać się z zastosowaniem osocza wraz z terapią aminokwasową dla wzmocnienia efektu terapeutycznego. Celem takiego zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów i stymulowanie mieszków do produkcji nowych włosów.

 

Jeśli zauważyłeś u siebie przerzedzone i osłabione włosy, a także ich zwiększoną ilość na szczotce, możesz rozważyć umówienie się na konsultację w tej sprawie w Klinice Novoderm w Łodzi.

Continue Reading

Popularne

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/