Connect with us

Zdrowie i Uroda

Histerektomia

Published

on

Histerektomia

Histerektomia, czyli usuwanie macicy, to bardzo inwazyjny zabieg polegający, w zależności od potrzeb, na usunięciu macicy oraz także jajników, szyjki macicy, części pochwy, a nawet przyległych węzłów chłonnych. Pozostawienie szyjki macicy ma często wskazania psychologiczne, ale stwarza ryzyko powstania zmian chorobowych, zwłaszcza u pacjentek cierpiących na zmiany nowotworowe.

Wskazania do histerektomii

Usuwanie macicy to poważna operacja, która nie jest wykonywana bez bardzo silnych wskazań. Najczęściej jest to choroba nowotworowa organów rodnych kobiety, w przypadku której usunięcie tkanek jest jedynym sposobem na powstrzymanie rozwoju nowotworu. Usuwanie macicy prowadzone jest także u pacjentek ,u których dochodzi do bardzo poważnych problemów z rozwojem macicy, na przykład do skrajnie ostrej endometriozy. Ich efektem jest bezpłodność połączona z bardzo bolesnymi i krwawymi miesiączkami, które mogą nawet zagrażać życiu. U kobiet starszych, w wyniku osłabienia mięśni, może dochodzić do wypadania macicy, co musi być zabezpieczone operacyjnie.

Zdrowie i Uroda

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Published

on

Niezbędne elementy przy wyborze ośrodka szkoleniowego

Ubezpieczenia NNW: Składnik każdego przepisu na spokojne życie

Kucharze twierdzą, że każde danie potrzebuje idealnych składników, aby osiągnąć mistrzostwo smaku. W życiu, idealnym składnikiem, który nadaje wszystkiemu odpowiedni smak, jest ubezpieczenie NNW.

Sól codzienności

Tak jak sól podkreśla smak każdego dania, tak ubezpieczenie NNW podkreśla nasze poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu. Bez niego wszystko może wydawać się mdłe i niekompletne.

Ochrona w postaci przyprawy

W kuchni jedna przyprawa może odmienić całe danie. Podobnie w życiu, jedno ubezpieczenie NNW może dać nam pewność i ochronę przed niespodziewanymi problemami.

Spróbuj przepisu na pewne jutro

Jeśli szukasz idealnego składnika do swojego życiowego przepisu, odwiedź ubezpieczenie NNW na beesafe.pl. Niech Twoje życie zyska smak pewności.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Mezoterapia kwasem hialuronowym – sposób na odmłodzenie

Published

on

Mezoterapia kwasem hialuronowym to dobry sposób na jego uzupełnienie i dodanie skórze młodzieńczego blasku. Poznaj szczegóły zabiegu.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Nowoczesna stomatologia – jakich technologii dla zdrowego uśmiechu używa klinika stomatologiczna?

Published

on

Stomatologia, jako dziedzina medycyny, stale ewoluuje i rozwija się, wykorzystując najnowsze technologie i innowacje, aby zapewnić pacjentom coraz lepszą opiekę i zdrowszy uśmiech. Nowoczesna stomatologia łączy w sobie zaawansowane metody diagnostyczne, leczenie z dbałością o estetykę, aby spełnić oczekiwania współczesnych pacjentów i zapewnić im komfort oraz skuteczność w leczeniu. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

meble tarasowe zobacz o podstawy do znaków drogowych ubezpieczenie szkolne