Connect with us

Zdrowie i Uroda

Endometrioza – gdzie się zaczyna i jak z nią skończyć ?

Published

on

Kiedy obserwacja własnego ciała oraz wszystkie symptomy zgadzają się z opisem endometriozy, w głowie kobiety zaczyna się nasuwać wiele pytań, jednak pierwszym z nich z pewnością jest: „I co dalej ?”

Medycyna wychodzi naprzeciw

Podstawową i najważniejszą rzeczą w diagnozie endometriozy, jest świadomość kobiety, że coś się z nią dzieje nie tak i podejmuje decyzję udania się do specjalisty. Wówczas otwiera się całe spektrum możliwości medycyny, która stoi naprzeciw chorobie, jej diagnozie i leczeniu. Endometrium leczenie powinno się zacząć w gabinecie ginekologa, który dzięki przeprowadzonemu wywiadowi, oraz wykonaniu podstawowych badań, pomoże stwierdzić, czy rzeczywiście endometrioza dotknęła organizmu.

Od ogółu do szczegółu

Obecna medycyna, choć wciąż borykająca się z problemem endometriozy, jako zjawiska dość powszechnego, ale wciąż jeszcze nierozpoznanego do końca, proponuje szereg rozwiązań celem, których jest potwierdzenie obecności choroby, oraz zlokalizowania jej ogniska.Podstawowe badanie ginekologiczne, USG, lub rezonans magnetyczny pozwalają na zilustrowanie obecności gruczołów torbielowatych, jednak nie dają 100% pewności, czy tkanki nie zasiedliły się w innych, niż oglądane na monitorze narządach.Do tej pory najbardziej powszechną metodą diagnostyki endometriozy jest laparoskopia, czyli wpuszczenie specjalnej kamery przez nacięcie w otworze pępka. Zabieg przeprowadzany jest w ogólnym znieczuleniu, jednak jest mało inwazyjny i nie absorbuje stanu rekonwalescencji pacjentki na długo.

Nowoczesność laboratoryjna

Innowacją w drodze do diagnostyki endometriozy jest test pobierany z krwi, który, opinią naukowców, gwarantuje 90% skuteczności w zlokalizowaniu i potwierdzeniu ogniska endometrium. Leczenie endometriozy może zatem przybrać inny wymiar, ponieważ wiąże się to z szybkim czasem reakcji i precyzyjnym umiejscowieniu zalążka choroby. Test z krwi jest obecnie w fazach prób i patentowania, dlatego, póki co, najbardziej skuteczną metodą jest wspomniana laparoskopia.

Endometrioza leczenie to do tej pory głównie laparoskopia i terapia hormonalna. Cel jest jeden – skuteczne zwalczanie choroby oraz ulga w bólu i dyskomforcie, jaki ta, każdego dnia funduje kobietom, skutecznie uprzykrzając ich codzienne życie. Chcąc cieszyć się zdrowiem i kobiecością, każda z pań powinna być świadoma powagi tej choroby, aby móc reagować.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Najlepsze piżamy damskie na lato – czyli jakie?

Published

on

Lato i wiosna to czas, w którym grube flanelowe piżamy należy odłożyć na bok, by zastąpić je czymś lżejszym, delikatniejszym i swobodniejszym. Od letniego stroju do spania oczekuje się bardzo dobrej wentylacji i przepuszczalności powietrza. A które piżamy damskie zdołają sprostać tym wymaganiom, jednocześnie nie odbierając paniom ich wdzieku?
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Okulary i oprawki okularowe damskie i męskie w PiekneOksy.pl. Unikalny design, który podkreśli styl niezależnie od wieku

Published

on

Dobrze dobrane okulary mogą zmienić diametralnie wygląd kobiety lub mężczyzny. Obecnie na rynku jest tak duży wybór, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sklep internetowy PiekneOksy.pl stworzył własną, unikatową linię okularów – LUKSY, LuDivine oraz DrOKSY. Interesują Cię ekskluzywne, eleganckie czy awangardowe kształty? Sprawdź naszą ofertę damskich i męskich oprawek inspirowane najnowszymi trendami. Oferujemy doskonałe okulary w świetnych cenach. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zniszczone włosy – po czym je rozpoznać i jak je zregenerować?

Published

on

Nieodpowiednia pielęgnacja, a może styl życia i zła dieta? Istnieje mnóstwo przyczyn, które wpływają na pogorszenie stanu naszych włosów, a tym samym powodują, że nie czujemy się z nimi dobrze. Jesteś tu, a więc chcesz zacząć świadomie o nie dbać i uzyskać piękne, mocne i lśniące włosy. Prawda? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co świadczy o złym stanie Twoich włosów, a także, w jaki sposób je zregenerować.  (więcej…)

Continue Reading

Popularne