Connect with us

Dom i Wnętrze

Domy szkieletowe i ich budowa

Published

on

Domy szkieletowe czy domy tradycyjne? Przed takim dylematem stają obecnie osoby, które decydują się na budowę własnego domu. O domach murowanych wiemy bardzo dużo. Warto więc poszerzyć swoją wiedzę na temat domów drewnianych, które są nowością na naszym rynku.

Czas na domy szkieletowe

Czas zdecydowanie przemawia na korzyść domów szkieletowych. Szybkość postawienia całej konstrukcji szkieletowej może trwać nawet kilka dni, jeżeli tylko zdecydujemy się na gotowe elementy. Dodatkową zaletą jest także możliwość wykonania wszystkich prac w okresie zimowym. Jeżeli komuś zależy na czasie i jak najszybszej przeprowadzce, to powinien postawić na domy szkieletowe, które wykazuje się również dobrą izolacją cieplną. Ściany budynków drewnianych wyłożone są folią paroizolacyjną oraz wiatroizolacyjną i wełną mineralną. Dzięki temu ciepło w zimie utrzyma się bardzo długo, a w lecie będzie zapewniało bardzo przyjemne ciepło. Na dodatek takie ściany zapewnią nam bardzo niskie koszty eksploatacji.

Konstrukcja domu drewnianego

W środowisku panuje błędna opinia, że rozbudowa domu murowanego jest łatwiejsza. To mit! Domy szkieletowe mają o wiele lepszą, łatwiejszą konstrukcję, która pozwala na łatwiejsze wykonanie prac związanych z przebudową. Wystarczy wyburzyć odpowiednie ścianki działowe i można działać w dowolnym kierunku zgodnie z projektem technicznym. Dodatkowo warto wiedzieć, że nawet wymiana uszkodzonej instalacji znajdującej się w ścianach nie powinna stanowić dla nikogo większego problemu. 

Dom i Wnętrze

Meble wypoczynkowe w salonie

Published

on

Wygodny i odpowiednio zaaranżowany salon to idealne miejsce wypoczynkowe dla wszystkich domowników. Wykreowanie wnętrza dopasowanego do różnych potrzeb nie jest trudne – podstawą jest wybranie wygodnego kompletu wypoczynkowego. Jakie meble wypoczynkowe proponują projektanci? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://datoura.org https://swissies.pl https://gla-missions.org