Connect with us

Dom i Wnętrze

Domy szkieletowe i ich budowa

Published

on

Domy szkieletowe czy domy tradycyjne? Przed takim dylematem stają obecnie osoby, które decydują się na budowę własnego domu. O domach murowanych wiemy bardzo dużo. Warto więc poszerzyć swoją wiedzę na temat domów drewnianych, które są nowością na naszym rynku.

Czas na domy szkieletowe

Czas zdecydowanie przemawia na korzyść domów szkieletowych. Szybkość postawienia całej konstrukcji szkieletowej może trwać nawet kilka dni, jeżeli tylko zdecydujemy się na gotowe elementy. Dodatkową zaletą jest także możliwość wykonania wszystkich prac w okresie zimowym. Jeżeli komuś zależy na czasie i jak najszybszej przeprowadzce, to powinien postawić na domy szkieletowe, które wykazuje się również dobrą izolacją cieplną. Ściany budynków drewnianych wyłożone są folią paroizolacyjną oraz wiatroizolacyjną i wełną mineralną. Dzięki temu ciepło w zimie utrzyma się bardzo długo, a w lecie będzie zapewniało bardzo przyjemne ciepło. Na dodatek takie ściany zapewnią nam bardzo niskie koszty eksploatacji.

Konstrukcja domu drewnianego

W środowisku panuje błędna opinia, że rozbudowa domu murowanego jest łatwiejsza. To mit! Domy szkieletowe mają o wiele lepszą, łatwiejszą konstrukcję, która pozwala na łatwiejsze wykonanie prac związanych z przebudową. Wystarczy wyburzyć odpowiednie ścianki działowe i można działać w dowolnym kierunku zgodnie z projektem technicznym. Dodatkowo warto wiedzieć, że nawet wymiana uszkodzonej instalacji znajdującej się w ścianach nie powinna stanowić dla nikogo większego problemu. 

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący wodę – zalety produktu  

Published

on

 

Dzbanek filtrujący wodę jest nie tylko modnym dodatkiem, który polecany jest przez ekologów. To przede wszystkim ekonomiczny dodatek do każdego mieszkania poprawiając ekonomię wydatków rodzinnych. Dzbanek filtrujący wodę ma za zadanie oczyścić wodę z największych zanieczyszczeń gwarantując, że będzie mogła być pita ze smakiem. Przede wszystkim ogranicza on kupno plastikowych butelek wody, które trzeba poddawać przetworzeniu w trakcie ich utylizacji. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o płytki w łazience?

Published

on

Jak dbać o płytki w łazience?

Na płytki łazienkowe nie czyha aż tak wiele zagrożeń, jak na te, które znajdują się w kuchni lub na tarasie. Mimo to utrzymanie ich w czystości potrafi być dość trudnym zadaniem. Jakie czynności powinny być więc wykonywane, jeśli chcemy, aby ich wygląd budził nasze zadowolenie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Technorattanowe łóżka ogrodowe – gwarancja wygody!

Published

on

Wśród wielu dostępnych mebli ogrodowych, łóżka ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Łóżka takie pozwalają na wygodne opalanie, czytanie czy nawet drzemanie w cieniu parasola ogrodowego. Jak skonstruowane są takie łóżka? Czy sprawdzą się w każdej przestrzeni wypoczynkowej? (więcej…)

Continue Reading

Popularne