Connect with us

Motoryzacja

Dbaj o silnik swojego samochodu – pamiętaj o regularnej wymianie oleju

Published

on

Jedną z podstawowych, a tym samym bardzo ważnych czynności serwisowych samochodu jest regularna wymiana oleju. W przypadku większości samochodów wymiana oleju powinna następować po przejechaniu określonej ilości kilometrów, zwykle nie więcej niż 30 000 km (maksymalnie 10 000 km gdy jeździmy głównie po mieście). W przypadku kiedy ten przebieg nie zostanie osiągnięty a upłynnienie rok od ostatniej wymiany – również olej trzeba wymienić.

Regularna wymiana oleju – to większa żywotność silnika

Regularna wymiana oleju jest niezwykle ważna, ponieważ silnik pracujący na starym wypracowanym oleju szybciej się zużywa, znacznie tracą na swojej żywotności. Może to być przyczyną wielu poważnych uszkodzeń silnika, a tym samy awarii samochodu. Z tego też powodu należy pamiętać o regularnej wymianie oleju, najlepiej w zaufanych warsztacie samochodowym w Tomaszowie Lubelskim.

Każdy producent samochodu określa po jakim przebiegu lub w jakim czasie należy wykonać wymianę oleju, ponieważ jest ona zależna od różnych czynników, między innymi rodzaju silnika i oleju, ułatwiającego i gwarantującego jego prawidłową pracę. Poza tym na częstotliwość wymiany oleju wpływa choćby wiek samochodu. Zwykle im starszy, tym większe ryzyko tak zwanego brania przez silnik oleju, co z kolei wiąże się z potrzebą jego uzupełniania. Nawet jeśli mało jeździmy, należy pamiętać o okresowej wymianie oleju.

Wymiana oleju pod fachowym nadzorem

Warsztat samochodowy w Tomaszowie Lubelskim świadczy między innymi usługę wymiany oleju. Wyróżnia ich profesjonalizm, który przekłada się na sprawną i szybką realizację świadczonych usług. Dlatego warto wymianę oleju zlecić fachowcom, którzy kompleksowo wykonają usługę szybko i w pełni profesjonalnie.

W związku z tym, ze warsztat samochodowy w Tomaszowie Lubelskim poza serwisem ma również swój sklep motoryzacyjny, to zapewniają oleje oraz filtry znanych i renomowanych producentów, więc mamy pewność wysokiej jakości usługi.

Usługa w dogodnym terminie

Dodatkowo warsztat samochodowy w Tomaszowie Lubelskim wychodzi na przeciw potrzebom swoich klientów ceniąc sobie ich czas i umożliwia rezerwację wizyty w serwisie. Można więc na wymianę oleju umówić się w dogodnym dla nas terminie i zadbać o swój samochód bez kolejek.

Atutem jest również to, że rezerwacji takiej można dokonać na wiele sposobów. Klient warsztatu samochodowego w Tomaszowie Lubelskim ma do dyspozycji kilka kanałów kantaku:

  • na miejscu w serwisie;
  • telefonicznie;
  • prze formularz kontaktowy lub mailowo;
  • przez fanpage na Facebooku.
Continue Reading

Motoryzacja

Dzierżawa samochodów dostawczych typu kontenery

Published

on

Wynajem samochodów ciężarowych jest niezwykle popularną opcją, która stała się w Polsce bardzo pożądana. Coraz większa liczba osób szuka samochodów na wynajem, z pomocą których mogliby wykonywać swoje codzienne obowiązki przewozowe. Niezwykle bezpiecznymi i polecanymi pojazdami są tak zwane kontenery. Są one zbudowane z grubego materiału, który bardzo dobrze chroni przewożony materiał. Dlatego kontenery bardzo dobrze nadają się do przewozu wrażliwszych i bardziej wartościowych towarów. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Samochody ciężarowe i dostawcze – używane i poleasingowe modele

Published

on

Transport w branży TSL nie mógłby odbywać się bez samochodów ciężarowych. To one za pośrednictwem swojej mocy i pojemności są w stanie zarabiać na przedsiębiorców i współuczestniczyć w przekazywaniu różnorodnych towarów. Odbywa się to zarówno na arenie krajowej jak i zagranicznej. Aby firma TSL mogła prawidłowo funkcjonować powinna zaopatrzyć się w profesjonalne samochody ciężarowe i dostawcze. Używane i poleasingowe modele są najlepszym rozwiązaniem, które przynosi korzyść pod względem funkcjonalnym jak i finansowym. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

System telematyczny na miarę XXI wieku

Published

on

Firmy przewozowe bywają bardzo trudne do zarządzania. Kierownicy firm TSL stale muszą poszukiwać nowych dostawców i zleceń jednocześnie dbając o utrzymanie całej floty samochodów ciężarowych. Do tego dochodzą pracownicy i ich prośby/problemy. Dlatego czasem ciężko jest wykonać wszystko idealnie. System telematyczny może być nie lada wsparciem w zarządzaniu danego przedsiębiorstwa. Posiada on wiele zalet, o których warto dowiedzieć się więcej! (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://lancejamesstudios.com/najlepsze-buty-jezdzieckie-dla-mezczyzn/ https://poznajauditt.pl/gdzie-mozna-wyslac-dziecko-na-wakacje/ https://thenaacotruck.com