Connect with us

Ciekawe

Czy warto uprawiać niwaki?

Published

on

Niwaki to rośliny, które dość często mylone są z drzewkami bonsai. Nie są one jednak uprawiane w donicach lecz sadzone bezpośrednio w glebie. Wymagają one starannej pielęgnacji, regularnego nawożenia oraz przycinania, które nadaje im charakterystyczny wygląd.

Czym cechują się tego rodzaju formowane rośliny?

Niewielkie rośliny pochodzące z japońskich ogrodów stają się coraz częściej spotykane na terenie kraju. Swoją popularność zawdzięczają one wysokim walorom estetyczny, które wzbudzają podziw i zainteresowanie. Rośliny te wymagają starannej i regularnej pielęgnacji, ale za ich pomocą można stworzyć fascynującą strukturę ogrodu, który przypomina widoki zbliżone do obserwowanych w naturze. W tego rodzaju ogrodach roślinność nie musi być liczna, ale powinna być odpowiednio wypielęgnowana. Formowanie poszczególnych egzemplarzy niwaków to zajecie ciekawe, które umożliwia nadawanie im niepowtarzalnych kształtów.

Jakie drzewka można poddawać formowaniu?

W celu formowania wykorzystywać można różnorodne gatunki roślin, w tym przede wszystkim iglaki. Wśród drzewek podatnych na formowanie wymienić można między innymi: cisy, jałowce, cyprysiki, sosny karłowate oraz żywotniki, czyli popularne tuje. Żywotniki są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, ale wymagają regularnego przycinania, ponieważ cechuje je dość szybki wzrost. Wielu klientów w ramach alternatywy wybiera cisy, których przyrosty są gęste i dość krótkie.

Kiedy należy wykonać przycinane?

Drzewka należy przycinać w czasie ich odmładzania. Nie jest za to wskazane wykonywanie cięcia w bezpośrednim okresie po ich nasadzeniu. W celu nadania roślinie odpowiednich kształtów w pierwszej kolejności należy usunąć wszelkie pędy i gałązki, które są zbędne. Następnie należy przycinać pozostałe fragmenty rośliny na odpowiednią długość oraz nadać jej pożądany kształt. Co ciekawe, cisy i sosny są podatne na formowanie w kule, zaś jałowce dobrze prezentują się przycinane na płasko.

Jakie korzyści daje uprawa niwaków?

Niwaki to rośliny, które cechuje bardzo atrakcyjny wygląd. Zazwyczaj drzewka te mają szerokie pnie oraz sękate gałęzie, które sprawiają, że wyglądają one na starsze niż są w rzeczywistości. Wzbudzają one zainteresowanie osób odwiedzających ogród oraz cieszą oko domowników. Decydując się na uprawę niwaków warto zadbać również o inne elementy aranżacyjne, w tym ozdobne kamienie czy mchy. Roślinności nie może być jednak za dużo, ponieważ wówczas może pojawiać się niekorzystne wrażenie chaosu i przeładowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Continue Reading

Ciekawe

Kompletne ubezpieczenie samochodu – co oferują towarzystwa?

Published

on

Ubezpieczenie samochodu zabezpiecza Cię przed konsekwencjami kolizji i wypadków oraz innych, nieprzewidzianych sytuacji. Każdy kierowca może pozostać przy podstawowej polisie albo wybrać rozszerzony wariant. Jakie polisy oferują firmy ubezpieczeniowe? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Pierogi z Krakowa – dlaczego warto ich spróbować?

Published

on

Pierogi z Krakowa to niezapomniany smak, który pozostaje w podniebieniu na długo. Chcąc codziennie smakować posiłki, które tak wyjątkowo mogą odmienić dzień, koniecznie trzeba spróbować przepisów na pierogi z Krakowa. Można to zrobić na miejscu lub zamówić pierogi z dostawą do domu, w formie pojedynczego zlecenia lub codziennego cateringu. Do dyspozycji są zarówno pierogi na słono, które cechują się niezwykłymi połączeniami smakowymi, jak i pierogi na słodko, które wypełnione farszem owocowym przenoszą smakoszy do letnich miesięcy, nawet w samym środku zimy. Dlaczego warto zamówić pierogi z Krakowa? Który przepis okaże się tym najbardziej trafiony na obiad, randkę w domu, imieniny Babci czy piżama party z przyjaciółmi? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Wysokiej jakości usługi budowlane w Opolu

Published

on

Dobra ekipa budowlana jest na wagę złota. Obecnie poszukiwani są fachowcy, którzy wykonują swoje obowiązki terminowo i rzetelnie. Czy w Opolu można znaleźć dobrą firmę budowlaną? Gdzie można ją znaleźć?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

Kuchnie otwarte na salon https://alexanderncsenate.com/zestawy-wypoczynkowe-ogrodowe-najpiekniejsze-propozycje/ Łazienka biało-szara z drewnem