Connect with us

Ciekawe

Czy warto uprawiać niwaki?

Published

on

Niwaki to rośliny, które dość często mylone są z drzewkami bonsai. Nie są one jednak uprawiane w donicach lecz sadzone bezpośrednio w glebie. Wymagają one starannej pielęgnacji, regularnego nawożenia oraz przycinania, które nadaje im charakterystyczny wygląd.

Czym cechują się tego rodzaju formowane rośliny?

Niewielkie rośliny pochodzące z japońskich ogrodów stają się coraz częściej spotykane na terenie kraju. Swoją popularność zawdzięczają one wysokim walorom estetyczny, które wzbudzają podziw i zainteresowanie. Rośliny te wymagają starannej i regularnej pielęgnacji, ale za ich pomocą można stworzyć fascynującą strukturę ogrodu, który przypomina widoki zbliżone do obserwowanych w naturze. W tego rodzaju ogrodach roślinność nie musi być liczna, ale powinna być odpowiednio wypielęgnowana. Formowanie poszczególnych egzemplarzy niwaków to zajecie ciekawe, które umożliwia nadawanie im niepowtarzalnych kształtów.

Jakie drzewka można poddawać formowaniu?

W celu formowania wykorzystywać można różnorodne gatunki roślin, w tym przede wszystkim iglaki. Wśród drzewek podatnych na formowanie wymienić można między innymi: cisy, jałowce, cyprysiki, sosny karłowate oraz żywotniki, czyli popularne tuje. Żywotniki są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, ale wymagają regularnego przycinania, ponieważ cechuje je dość szybki wzrost. Wielu klientów w ramach alternatywy wybiera cisy, których przyrosty są gęste i dość krótkie.

Kiedy należy wykonać przycinane?

Drzewka należy przycinać w czasie ich odmładzania. Nie jest za to wskazane wykonywanie cięcia w bezpośrednim okresie po ich nasadzeniu. W celu nadania roślinie odpowiednich kształtów w pierwszej kolejności należy usunąć wszelkie pędy i gałązki, które są zbędne. Następnie należy przycinać pozostałe fragmenty rośliny na odpowiednią długość oraz nadać jej pożądany kształt. Co ciekawe, cisy i sosny są podatne na formowanie w kule, zaś jałowce dobrze prezentują się przycinane na płasko.

Jakie korzyści daje uprawa niwaków?

Niwaki to rośliny, które cechuje bardzo atrakcyjny wygląd. Zazwyczaj drzewka te mają szerokie pnie oraz sękate gałęzie, które sprawiają, że wyglądają one na starsze niż są w rzeczywistości. Wzbudzają one zainteresowanie osób odwiedzających ogród oraz cieszą oko domowników. Decydując się na uprawę niwaków warto zadbać również o inne elementy aranżacyjne, w tym ozdobne kamienie czy mchy. Roślinności nie może być jednak za dużo, ponieważ wówczas może pojawiać się niekorzystne wrażenie chaosu i przeładowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Continue Reading

Ciekawe

Zasady jakie powinien spełnić dobry weterynarz

Published

on

Zasady jakie powinien spełnić dobry weterynarz

Dobry weterynarz to przede wszystkim osoba która kocha zwierzęta i swoją pracę wykonuje z pasją. Jak zatem wybrać dobrego lekarza dla naszego zwierzaka i czym kierować się przy wyborze lecznicy? Jak ocenić czy weterynarz w Krakowie Alphavet to dobry fachowiec? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak wybrać idealny kostium kąpielowy?

Published

on

Z racji tego, że niedługo nadejdzie lato, najwyższa pora rozejrzeć się za dobrze dopasowanym kostiumem kąpielowym. Na szczęście, projektanci co roku przechodzą samych siebie, oferując zachwycające wzory i fasony. Niestety, nie każda kobieta ma świadomość tego, w jaki sposób wybrać strój kąpielowy, by podkreślić zalety swojej sylwetki.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nowoczesne rozwiązania w zasięgu ręki

Published

on

Nowoczesne rozwiązania w zasięgu ręki

Jeżeli poszukujesz nowoczesnych rozwiązań w zakresie pakowania, jeżeli szukasz jeszcze nowocześniejszych rozwiązań, koniecznie sprawdź systemy paletyzacji, dzięki którym jedna osoba może obsługiwać maszyny do pakowania i paletyzacji, a inni pracownicy mogą pracować przy zupełnie innych projektach. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://ogwnetrza.pl/domowe-przetwory-dlaczego-warto-je-robic-w-czasie-lata/ https://casasantuariosc.com/meble-tarasowe-z-drewna-egzotycznego-czy-juz-je-znasz/ https://ccf-cccv.org/wyjatkowe-dania-ktore-przygotujemy-w-krotkim-czasie/