Connect with us

Ciekawe

Czy warto uprawiać niwaki?

Published

on

Niwaki to rośliny, które dość często mylone są z drzewkami bonsai. Nie są one jednak uprawiane w donicach lecz sadzone bezpośrednio w glebie. Wymagają one starannej pielęgnacji, regularnego nawożenia oraz przycinania, które nadaje im charakterystyczny wygląd.

Czym cechują się tego rodzaju formowane rośliny?

Niewielkie rośliny pochodzące z japońskich ogrodów stają się coraz częściej spotykane na terenie kraju. Swoją popularność zawdzięczają one wysokim walorom estetyczny, które wzbudzają podziw i zainteresowanie. Rośliny te wymagają starannej i regularnej pielęgnacji, ale za ich pomocą można stworzyć fascynującą strukturę ogrodu, który przypomina widoki zbliżone do obserwowanych w naturze. W tego rodzaju ogrodach roślinność nie musi być liczna, ale powinna być odpowiednio wypielęgnowana. Formowanie poszczególnych egzemplarzy niwaków to zajecie ciekawe, które umożliwia nadawanie im niepowtarzalnych kształtów.

Jakie drzewka można poddawać formowaniu?

W celu formowania wykorzystywać można różnorodne gatunki roślin, w tym przede wszystkim iglaki. Wśród drzewek podatnych na formowanie wymienić można między innymi: cisy, jałowce, cyprysiki, sosny karłowate oraz żywotniki, czyli popularne tuje. Żywotniki są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, ale wymagają regularnego przycinania, ponieważ cechuje je dość szybki wzrost. Wielu klientów w ramach alternatywy wybiera cisy, których przyrosty są gęste i dość krótkie.

Kiedy należy wykonać przycinane?

Drzewka należy przycinać w czasie ich odmładzania. Nie jest za to wskazane wykonywanie cięcia w bezpośrednim okresie po ich nasadzeniu. W celu nadania roślinie odpowiednich kształtów w pierwszej kolejności należy usunąć wszelkie pędy i gałązki, które są zbędne. Następnie należy przycinać pozostałe fragmenty rośliny na odpowiednią długość oraz nadać jej pożądany kształt. Co ciekawe, cisy i sosny są podatne na formowanie w kule, zaś jałowce dobrze prezentują się przycinane na płasko.

Jakie korzyści daje uprawa niwaków?

Niwaki to rośliny, które cechuje bardzo atrakcyjny wygląd. Zazwyczaj drzewka te mają szerokie pnie oraz sękate gałęzie, które sprawiają, że wyglądają one na starsze niż są w rzeczywistości. Wzbudzają one zainteresowanie osób odwiedzających ogród oraz cieszą oko domowników. Decydując się na uprawę niwaków warto zadbać również o inne elementy aranżacyjne, w tym ozdobne kamienie czy mchy. Roślinności nie może być jednak za dużo, ponieważ wówczas może pojawiać się niekorzystne wrażenie chaosu i przeładowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Continue Reading

Ciekawe

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Published

on

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Bramy przemysłowe to szeroka grupa rozwiązań. W jej skład wchodzą zarówno modele pojawiające się w centrach handlowych, jak i te, z którymi mamy do czynienia w halach magazynowych. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak stworzyć jadalnię, która będzie funkcjonalna i estetyczna? Sprawdź nasze propozycje

Published

on

Nowoczesne wnętrza pełne inspiracji zalewają Internet. Ludzie chętnie dzielą się metamorfozami i przeprowadzanymi remontami w swoich domach. Czerpią pomysłu z popularnych programów remontowych, znanych blogerów czy artykułów. Dzisiaj i my zajmiemy się propozycjami aranżacji pomieszczenia, jaką jest jadalnia. Dla wielu pełni bardzo ważną funkcję w domu. To tutaj odbywają się imprezy rodzinne. Z racji tego dekoracje powinny być ograniczone do minimum. A co z krzesłami i stołami? W tym przypadku warto postawić na harmonię, ponieważ są to dwa najważniejsze elementy w jadalni.  (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Po co i w jaki sposób wykonuje się pomiar siły?

Published

on

Siła jest wartością, która pozwala ustalić stopień oddziaływania jednego elementu na drugi. Daną siłę można zdefiniować za pomocą takich parametrów, jak jej wartość, zwrot, kierunek oraz przełożenie. W różnego rodzaju urządzeniach lub sprzętach, zwłaszcza tych wykorzystywanych w przemyśle, pomiar siły jest niezwykle istotny.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne