Connect with us

Ciekawe

Czy warto uprawiać niwaki?

Published

on

Niwaki to rośliny, które dość często mylone są z drzewkami bonsai. Nie są one jednak uprawiane w donicach lecz sadzone bezpośrednio w glebie. Wymagają one starannej pielęgnacji, regularnego nawożenia oraz przycinania, które nadaje im charakterystyczny wygląd.

Czym cechują się tego rodzaju formowane rośliny?

Niewielkie rośliny pochodzące z japońskich ogrodów stają się coraz częściej spotykane na terenie kraju. Swoją popularność zawdzięczają one wysokim walorom estetyczny, które wzbudzają podziw i zainteresowanie. Rośliny te wymagają starannej i regularnej pielęgnacji, ale za ich pomocą można stworzyć fascynującą strukturę ogrodu, który przypomina widoki zbliżone do obserwowanych w naturze. W tego rodzaju ogrodach roślinność nie musi być liczna, ale powinna być odpowiednio wypielęgnowana. Formowanie poszczególnych egzemplarzy niwaków to zajecie ciekawe, które umożliwia nadawanie im niepowtarzalnych kształtów.

Jakie drzewka można poddawać formowaniu?

W celu formowania wykorzystywać można różnorodne gatunki roślin, w tym przede wszystkim iglaki. Wśród drzewek podatnych na formowanie wymienić można między innymi: cisy, jałowce, cyprysiki, sosny karłowate oraz żywotniki, czyli popularne tuje. Żywotniki są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, ale wymagają regularnego przycinania, ponieważ cechuje je dość szybki wzrost. Wielu klientów w ramach alternatywy wybiera cisy, których przyrosty są gęste i dość krótkie.

Kiedy należy wykonać przycinane?

Drzewka należy przycinać w czasie ich odmładzania. Nie jest za to wskazane wykonywanie cięcia w bezpośrednim okresie po ich nasadzeniu. W celu nadania roślinie odpowiednich kształtów w pierwszej kolejności należy usunąć wszelkie pędy i gałązki, które są zbędne. Następnie należy przycinać pozostałe fragmenty rośliny na odpowiednią długość oraz nadać jej pożądany kształt. Co ciekawe, cisy i sosny są podatne na formowanie w kule, zaś jałowce dobrze prezentują się przycinane na płasko.

Jakie korzyści daje uprawa niwaków?

Niwaki to rośliny, które cechuje bardzo atrakcyjny wygląd. Zazwyczaj drzewka te mają szerokie pnie oraz sękate gałęzie, które sprawiają, że wyglądają one na starsze niż są w rzeczywistości. Wzbudzają one zainteresowanie osób odwiedzających ogród oraz cieszą oko domowników. Decydując się na uprawę niwaków warto zadbać również o inne elementy aranżacyjne, w tym ozdobne kamienie czy mchy. Roślinności nie może być jednak za dużo, ponieważ wówczas może pojawiać się niekorzystne wrażenie chaosu i przeładowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Continue Reading

Ciekawe

Restrukturyzacje w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością

Published

on

W potocznym znaczeniu restrukturyzacje to proces dokonywania zmian w przedsiębiorstwie w celu zwiększenia jego efektywności i przetrwania na rynku. W przypadku zagrożenia niewypłacalnością restrukturyzacja może być jedynym sposobem na uniknięcie upadłości. W takiej sytuacji ważne jest, aby działać szybko i skutecznie, a przede wszystkim skonsultować się z ekspertami w dziedzinie prawa i finansów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ciągniki New Holland – najbardziej rozpoznawalne maszyny rolnicze

Published

on

Ciągniki New Holland to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych producentów maszyn rolniczych na świecie. Firma została założona w 1895 roku w Stanach Zjednoczonych przez Abe’a Zimmermana. W latach 90. New Holland został przejęty przez firmę FIAT i stał się częścią CNH Global, która jest jednym z największych producentów maszyn rolniczych na świecie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nauka języka angielskiego i kreatywne zabawy – przedszkole Świdnica

Published

on

Przedszkole to miejsce, w którym maluchy poznają świat, uczą się nowych umiejętności i rozwijają swoje talenty. Dlatego tak ważne jest, aby placówka oferowała nie tylko opiekę, ale także ciekawe i rozwijające zajęcia. Jednym z nich jest nauka języka angielskiego, która pozwala na zdobycie nowych umiejętności oraz kreatywne zabawy, które rozwijają wyobraźnię. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://lubsacro.pl https://greaterrangedj.com https://antonraby.com