Connect with us

Dom i Wnętrze

Czy styl skandynawski może być ozdobny?

Published

on

Czy styl skandynawski może być ozdobny?

Królujący już od lat w polskich domach styl skandynawski ma wielu entuzjastów. Nie brakuje jednak również osób, które, choć są nim zaciekawione, nie potrafią myśleć na jego temat bez pewnego sceptycyzmu. Ostrożni przeciwnicy zapraszania stylu skandynawskiego do polskich domów obawiają się przede wszystkim tego, że jest on dość surowy. Czy jednak takie obawy rzeczywiście są słuszne?

Rzeczywiście, nie mamy do czynienia ze stylem, w którym nie storni się od bibelotów. Wystarczy jednak odwiedzić salon wnętrz DessiHome, aby przekonać się, że osiągnięcie znakomitych efektów dekoracyjnych wcale nie musi być trudne nawet przy zachowaniu zasad obowiązujących w tym sposobie gospodarowania wnętrz. Najważniejsza z nich mówi o tym, że elementów o funkcji jedynie dekoracyjnej nie powinno być zbyt wiele, jeśli jednak decydujemy się na nie, niech będą wyraziste. Mogą być to rozwiązania jedynie ozdobne, a także ozdobno-funkcjonalne. Ważne jest przede wszystkim to, aby nie sprawiały wrażenia przypadkowych i wprowadzonych trochę na siłę.

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe industrialne – niebanalny sposób na aranżację

Published

on

Stworzenie w ogrodzie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze  niż myślimy. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie strefy, w której odpoczywać będą wszyscy domownicy. Meble ogrodowe industrialne to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli cieszyć się niebanalną strefą wypoczynkową.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zakup pierwszego drzewka bonsai

Published

on

Drzewka bonsai to rośliny, które można trzymać zarówno w domu, jak i na dworze. Wszystko zależy od wybranego gatunku drzewa. Jednak trzeba podkreślić, że jest to roślina, która potrzebuje specyficznej opieki i nie każdy temu podoła. W tym artykule powiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie drzewka bonsai.
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

USG dopplerowskie do oceny stanu naczyń krwionośnych

Published

on

USG dopplerowskie to niezwykle przydatne i nieinwazyjne badanie, służące do diagnozowania różnych schorzeń naczyniowych. W czasie badania lekarz może dokładnie zaobserwować, jak wygląda przepływ krwi przez żyły i tętnice oraz narządy. Ultrasonografia dopplerowska podobnie jak tradycyjne USG wykorzystuje w działaniu ultradźwięki, a dodatkowo efekt Dopplera. Oznacza to, że ultradźwięki emitowane przez głowice odbijają się od krwinek w ciele człowieka i wracają, wydając dźwięki różniące się między sobą w zależności od tego, jak daleko zdążyły przemieścić się krwinki. Dzięki temu możliwe jest określenie prędkości oraz kierunku przepływu krwi. W jakich sytuacjach badanie jest przydatne? Pomaga przy wykrywaniu oraz różnicowaniu zmian nowotworowych, w ocenie ukrwienia narządów po przeszczepach, w diagnostyce niepłodności, w wykrywaniu patologii ciąży oraz w mapowaniu sieci naczyń krwionośnych przed zabiegami. (więcej…)

Continue Reading

Popularne

https://pepsiohyesabhi.com/na-jakie-atrakcje-mozna-liczyc-w-kapadocji/ https://4sch.pl https://aaron.net.pl/jaki-jest-niezbedny-sprzet-jezdziecki/