Connect with us

Ciekawe

Antalya, co warto zobaczyć?

Published

on

Wakacje w Turcji większości kojarzą się z wypoczynkiem w Bodrum, Fethie, Alanyi czy też Oludeniz. Natomiast turecka miejscowość Antalya bardzo często nie jest uważana za miejscowość turystyczną. Większość turystów kojarzy ją z lotniskiem. Z lotniskiem, na którym zaczyna i kończy wakacje w np. Alanyi i okolicach. Turyści kojarzą Antalye z nowoczesnym miastem, nie wiedzą, że jest to zabytkowe miasto. Miasto, które jest bardzo przyjazne turystom.

Na co może liczyć turysta?

Wybierając Antalye, jako swoją turystyczną destynację można liczyć na wiele atrakcji turystycznych. Są tutaj wspaniałe piaszczyste plaże, jest tutaj doskonała infrastruktura. Na miłośników zwiedzania czeka tutaj masa interesujących atrakcji. Warto wiedzieć, że w tym mieście nowoczesność splata się z historią. Jest to bardzo duże i nowoczesne miasto. Jeśli chodzi o mieszkańców, to poza szczytem jest ich milion. W szczycie sezonu ludzi jest ponad dwa razy więcej.

Kto wybiera Antalye na wakacyjny pobyt?

Najczęściej na pobyt w tym tureckim kurorcie decydują się turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii. Na ulicach można usłyszeć mieszankę wielu języków. Najpopularniejszy jest oczywiście język angielski. Ale coraz częściej słychać także turystów posługujących się mową Mickiewicza. Antalya staje się coraz popularniejszym kurortem także dla gości z Polski

Jakie atrakcje czekają na turystów?

Oczywiście jak każda miejscowość turystyczna w Turcji, także Antalya jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie gości. Są tutaj wspaniałe plaże, cudowne hotele, rewelacyjne restauracje. Ale to oczywiście nie wszystko. Jest tutaj sporo miejsc do zwiedzania, wystarczy wspomnieć o takich najbardziej znanych, czyli:

  • Zabytkowe muru obronne, za którymi znajdują się wspaniałe, zabytkowe domy. Cały teren Kaleiçi, bo tak nazywa się ten obszar, objęty jest niemal całkowitym zakazem ruchu samochodowego. Niemal, gdyż samochody dostawcze i taksówki mogą się tutaj poruszać.
  • Brama Hadriana to kolejna atrakcja tego wspaniałego miasta. Jest to łuk triumfalny, który powstał 200 lat temu i jest w doskonałym stanie. Robi ogromne wrażenie na turystach.
  • Złamany Minaret, który jest częścią, onegdaj cudownej świątyni, która została zniszczona podczas pożaru w 1800 roku. Pozostał tylko minaret. To nie jest jedyny minaret, którzy warto zobaczyć. Kolejnym jest Minaret Yivli, który zaliczany jest do jednych z najstarszych takich obiektów w mieście. Nie jest to oryginalna budowla, tylko odbudowana w 1373 roku. Co i tak robi kolosalne wrażenie.
  • Warto też wspomnieć o porcie, do którego wpływa masa statków turystycznych. Są tutaj nawet statki pirackie. Które niekoniecznie muszą się wszystkim podobać, ale odpowiadają za specyficzny klimat.

To oczywiście nie wszystkie miejsca, które warto zobaczyć. To ich niewielki wycinek, który tak naprawdę daje przedsmak tego, na co mogą liczyć turyści.

Continue Reading

Ciekawe

Nieruchomości Alicante: przewodnik po rynku nieruchomości

Published

on

W naszym przewodniku po nieruchomościach w Alicante zaprezentujemy pełny obraz tego malowniczego regionu Costa Blanca w Hiszpanii, który przyciąga inwestorów z całego świata. Wszystko, co musisz wiedzieć o rynku nieruchomości w Alicante, znajdziesz w tym artykule. Przygotuj się na podróż przez najpiękniejsze zakątki Hiszpanii! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Podstawy drogowe: Nowa era w technologii infrastruktury drogowej

Published

on

Podstawy drogowe: Nowa era w technologii infrastruktury drogowej

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonujący system dróg bez odpowiednich znaki drogowe podstawy. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, na jakiej podstawie stoją te znaki?

Podstawa pod znaki drogowe – klucz do trwałości

Znaki drogowe mają za zadanie przekazywać ważne informacje kierowcom. Aby spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio umocowane na podstawie pod znaki drogowe. Niezawodność takiej podstawy gwarantuje, że znak pozostanie nienaruszony, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Podstawy z recyklingu – krok w kierunku ekologii

Coraz częściej słyszymy o podstawy drogowe z recyklingu. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji podstaw do tablic drogowych. Taki ekologiczny podejście jest nie tylko odpowiedzialne, ale również ekonomiczne.

Continue Reading

Ciekawe

Odkryj cyfrowe skarby zakupowe!

Published

on

Odkryj cyfrowe skarby zakupowe!

Witajcie miłośnicy zakupów! Wspólnie wkroczyliśmy w nową erę, gdzie zakupy są bardziej ekscytujące, wygodne i ekologiczne. Jeśli myślisz, że jestem mówią o kolejnej aplikacji do zakupów, jesteś w błędzie. Mam na myśli gazetki promocyjne w formie cyfrowej!

Dlaczego warto zaakceptować tę cyfrową zmianę:

  1. Przyszłość jest teraz – Być na bieżąco to nie tylko śledzenie trendów modowych, ale też sposobów zakupów.
  2. Zakupy bez granic – Bez względu na to, gdzie jesteś, Twoje ulubione gazetki są zawsze z Tobą.
  3. Interaktywność – W jednym kliknięciu możesz dowiedzieć się więcej o produkcie, obejrzeć video czy nawet dokonać zakupu.

Przygotuj się na prawdziwą zakupową podróż:

Kliknij w poniższe linki i zobacz, co czeka na Ciebie:

Pozwól, by cyfrowe gazetki były Twoim kompasem w świecie oszczędzania!

Continue Reading

Popularne

zobacz