Connect with us

Ciekawe

Antalya, co warto zobaczyć?

Published

on

Wakacje w Turcji większości kojarzą się z wypoczynkiem w Bodrum, Fethie, Alanyi czy też Oludeniz. Natomiast turecka miejscowość Antalya bardzo często nie jest uważana za miejscowość turystyczną. Większość turystów kojarzy ją z lotniskiem. Z lotniskiem, na którym zaczyna i kończy wakacje w np. Alanyi i okolicach. Turyści kojarzą Antalye z nowoczesnym miastem, nie wiedzą, że jest to zabytkowe miasto. Miasto, które jest bardzo przyjazne turystom.

Na co może liczyć turysta?

Wybierając Antalye, jako swoją turystyczną destynację można liczyć na wiele atrakcji turystycznych. Są tutaj wspaniałe piaszczyste plaże, jest tutaj doskonała infrastruktura. Na miłośników zwiedzania czeka tutaj masa interesujących atrakcji. Warto wiedzieć, że w tym mieście nowoczesność splata się z historią. Jest to bardzo duże i nowoczesne miasto. Jeśli chodzi o mieszkańców, to poza szczytem jest ich milion. W szczycie sezonu ludzi jest ponad dwa razy więcej.

Kto wybiera Antalye na wakacyjny pobyt?

Najczęściej na pobyt w tym tureckim kurorcie decydują się turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii. Na ulicach można usłyszeć mieszankę wielu języków. Najpopularniejszy jest oczywiście język angielski. Ale coraz częściej słychać także turystów posługujących się mową Mickiewicza. Antalya staje się coraz popularniejszym kurortem także dla gości z Polski

Jakie atrakcje czekają na turystów?

Oczywiście jak każda miejscowość turystyczna w Turcji, także Antalya jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie gości. Są tutaj wspaniałe plaże, cudowne hotele, rewelacyjne restauracje. Ale to oczywiście nie wszystko. Jest tutaj sporo miejsc do zwiedzania, wystarczy wspomnieć o takich najbardziej znanych, czyli:

  • Zabytkowe muru obronne, za którymi znajdują się wspaniałe, zabytkowe domy. Cały teren Kaleiçi, bo tak nazywa się ten obszar, objęty jest niemal całkowitym zakazem ruchu samochodowego. Niemal, gdyż samochody dostawcze i taksówki mogą się tutaj poruszać.
  • Brama Hadriana to kolejna atrakcja tego wspaniałego miasta. Jest to łuk triumfalny, który powstał 200 lat temu i jest w doskonałym stanie. Robi ogromne wrażenie na turystach.
  • Złamany Minaret, który jest częścią, onegdaj cudownej świątyni, która została zniszczona podczas pożaru w 1800 roku. Pozostał tylko minaret. To nie jest jedyny minaret, którzy warto zobaczyć. Kolejnym jest Minaret Yivli, który zaliczany jest do jednych z najstarszych takich obiektów w mieście. Nie jest to oryginalna budowla, tylko odbudowana w 1373 roku. Co i tak robi kolosalne wrażenie.
  • Warto też wspomnieć o porcie, do którego wpływa masa statków turystycznych. Są tutaj nawet statki pirackie. Które niekoniecznie muszą się wszystkim podobać, ale odpowiadają za specyficzny klimat.

To oczywiście nie wszystkie miejsca, które warto zobaczyć. To ich niewielki wycinek, który tak naprawdę daje przedsmak tego, na co mogą liczyć turyści.

Continue Reading

Ciekawe

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Published

on

Szczególne wymogi wobec bramy do hali sportowej

Bramy przemysłowe to szeroka grupa rozwiązań. W jej skład wchodzą zarówno modele pojawiające się w centrach handlowych, jak i te, z którymi mamy do czynienia w halach magazynowych. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak stworzyć jadalnię, która będzie funkcjonalna i estetyczna? Sprawdź nasze propozycje

Published

on

Nowoczesne wnętrza pełne inspiracji zalewają Internet. Ludzie chętnie dzielą się metamorfozami i przeprowadzanymi remontami w swoich domach. Czerpią pomysłu z popularnych programów remontowych, znanych blogerów czy artykułów. Dzisiaj i my zajmiemy się propozycjami aranżacji pomieszczenia, jaką jest jadalnia. Dla wielu pełni bardzo ważną funkcję w domu. To tutaj odbywają się imprezy rodzinne. Z racji tego dekoracje powinny być ograniczone do minimum. A co z krzesłami i stołami? W tym przypadku warto postawić na harmonię, ponieważ są to dwa najważniejsze elementy w jadalni.  (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Po co i w jaki sposób wykonuje się pomiar siły?

Published

on

Siła jest wartością, która pozwala ustalić stopień oddziaływania jednego elementu na drugi. Daną siłę można zdefiniować za pomocą takich parametrów, jak jej wartość, zwrot, kierunek oraz przełożenie. W różnego rodzaju urządzeniach lub sprzętach, zwłaszcza tych wykorzystywanych w przemyśle, pomiar siły jest niezwykle istotny.
(więcej…)

Continue Reading

Popularne