Connect with us

Ciekawe

Antalya, co warto zobaczyć?

Published

on

Wakacje w Turcji większości kojarzą się z wypoczynkiem w Bodrum, Fethie, Alanyi czy też Oludeniz. Natomiast turecka miejscowość Antalya bardzo często nie jest uważana za miejscowość turystyczną. Większość turystów kojarzy ją z lotniskiem. Z lotniskiem, na którym zaczyna i kończy wakacje w np. Alanyi i okolicach. Turyści kojarzą Antalye z nowoczesnym miastem, nie wiedzą, że jest to zabytkowe miasto. Miasto, które jest bardzo przyjazne turystom.

Na co może liczyć turysta?

Wybierając Antalye, jako swoją turystyczną destynację można liczyć na wiele atrakcji turystycznych. Są tutaj wspaniałe piaszczyste plaże, jest tutaj doskonała infrastruktura. Na miłośników zwiedzania czeka tutaj masa interesujących atrakcji. Warto wiedzieć, że w tym mieście nowoczesność splata się z historią. Jest to bardzo duże i nowoczesne miasto. Jeśli chodzi o mieszkańców, to poza szczytem jest ich milion. W szczycie sezonu ludzi jest ponad dwa razy więcej.

Kto wybiera Antalye na wakacyjny pobyt?

Najczęściej na pobyt w tym tureckim kurorcie decydują się turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii. Na ulicach można usłyszeć mieszankę wielu języków. Najpopularniejszy jest oczywiście język angielski. Ale coraz częściej słychać także turystów posługujących się mową Mickiewicza. Antalya staje się coraz popularniejszym kurortem także dla gości z Polski

Jakie atrakcje czekają na turystów?

Oczywiście jak każda miejscowość turystyczna w Turcji, także Antalya jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie gości. Są tutaj wspaniałe plaże, cudowne hotele, rewelacyjne restauracje. Ale to oczywiście nie wszystko. Jest tutaj sporo miejsc do zwiedzania, wystarczy wspomnieć o takich najbardziej znanych, czyli:

  • Zabytkowe muru obronne, za którymi znajdują się wspaniałe, zabytkowe domy. Cały teren Kaleiçi, bo tak nazywa się ten obszar, objęty jest niemal całkowitym zakazem ruchu samochodowego. Niemal, gdyż samochody dostawcze i taksówki mogą się tutaj poruszać.
  • Brama Hadriana to kolejna atrakcja tego wspaniałego miasta. Jest to łuk triumfalny, który powstał 200 lat temu i jest w doskonałym stanie. Robi ogromne wrażenie na turystach.
  • Złamany Minaret, który jest częścią, onegdaj cudownej świątyni, która została zniszczona podczas pożaru w 1800 roku. Pozostał tylko minaret. To nie jest jedyny minaret, którzy warto zobaczyć. Kolejnym jest Minaret Yivli, który zaliczany jest do jednych z najstarszych takich obiektów w mieście. Nie jest to oryginalna budowla, tylko odbudowana w 1373 roku. Co i tak robi kolosalne wrażenie.
  • Warto też wspomnieć o porcie, do którego wpływa masa statków turystycznych. Są tutaj nawet statki pirackie. Które niekoniecznie muszą się wszystkim podobać, ale odpowiadają za specyficzny klimat.

To oczywiście nie wszystkie miejsca, które warto zobaczyć. To ich niewielki wycinek, który tak naprawdę daje przedsmak tego, na co mogą liczyć turyści.

Continue Reading

Ciekawe

Kompletne ubezpieczenie samochodu – co oferują towarzystwa?

Published

on

Ubezpieczenie samochodu zabezpiecza Cię przed konsekwencjami kolizji i wypadków oraz innych, nieprzewidzianych sytuacji. Każdy kierowca może pozostać przy podstawowej polisie albo wybrać rozszerzony wariant. Jakie polisy oferują firmy ubezpieczeniowe? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Pierogi z Krakowa – dlaczego warto ich spróbować?

Published

on

Pierogi z Krakowa to niezapomniany smak, który pozostaje w podniebieniu na długo. Chcąc codziennie smakować posiłki, które tak wyjątkowo mogą odmienić dzień, koniecznie trzeba spróbować przepisów na pierogi z Krakowa. Można to zrobić na miejscu lub zamówić pierogi z dostawą do domu, w formie pojedynczego zlecenia lub codziennego cateringu. Do dyspozycji są zarówno pierogi na słono, które cechują się niezwykłymi połączeniami smakowymi, jak i pierogi na słodko, które wypełnione farszem owocowym przenoszą smakoszy do letnich miesięcy, nawet w samym środku zimy. Dlaczego warto zamówić pierogi z Krakowa? Który przepis okaże się tym najbardziej trafiony na obiad, randkę w domu, imieniny Babci czy piżama party z przyjaciółmi? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Wysokiej jakości usługi budowlane w Opolu

Published

on

Dobra ekipa budowlana jest na wagę złota. Obecnie poszukiwani są fachowcy, którzy wykonują swoje obowiązki terminowo i rzetelnie. Czy w Opolu można znaleźć dobrą firmę budowlaną? Gdzie można ją znaleźć?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne

Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO https://myvatn.org https://beesafe.pl/porady/wyposazenie-po-vin/