Connect with us

Zdrowie i Uroda

Żylaki nóg to nie tylko defekt kosmetyczny

Published

on

Żylaki nóg to nie tylko defekt kosmetyczny

Żylaki nóg to opuchnięte, powiększone żyły, które mają zazwyczaj niebieski lub ciemnofioletowy kolor i obejmują powierzchnię kończyn dolnych. Żylaki mogą być poskręcane i wypukłe, często powodując ból, opuchliznę nóg oraz uczucie ich zmęczenia. Zaawansowane żylaki mogą natomiast doprowadzić do przykrych powikłań, dlatego osoby, które mają skłonności do powstawania tego właśnie schorzenia powinny stosować odpowiednią profilaktykę oraz porozmawiać z lekarzem o dostępnych i najbezpieczniejszych metodach leczenia.

Przyczyny powstawania żylaków

Teorii, które tłumaczą powstawanie żylaków jest wiele, choć większość lekarzy zgadza się, że najczęstszą przyczyną są predyspozycje genetyczne. Główna przyczyna tkwi w genetycznie warunkowanych nieprawidłowościach zastawek żylnych lub zaburzeniach ściany żył. Takie nieprawidłowości mogą spowodować, że krew, zamiast przepływać z układu powierzchniowego do głębokiego oraz dalej w kierunku serca, przedostaje się wstecznie do układu powierzchniowego. Taki przebieg sytuacji powoduje nadmierne rozciąganie, poszerzenie oraz wydłużenie się żył, czego niestety konsekwencją są żylaki. Do innych czynników, które powodują powstawanie żylaków zalicza się także długotrwałe stanie związane głównie z pracą zawodową, nadwaga i otyłość oraz ciąża, ponieważ w tym okresie dochodzi do zwiększenia objętości krwi oraz ucisku na żyły przez powiększoną macicę.

Oferta szpitala chirurgicznego Medfemina

Szpital chirurgiczny Medfemina jest prywatną placówką we Wrocławiu, w którym zespół doświadczonych lekarzy oraz pielęgniarek z ogromnym zaangażowaniem i troską dba o dobro każdego pacjenta. Medfemina oferuje szeroką ofertę zabiegów chirurgicznych z użyciem małoinwazyjnych metod operacyjnych. Sprawdź ofertę – usunięcie żylaków Wrocław.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Okulary i oprawki okularowe damskie i męskie w PiekneOksy.pl. Unikalny design, który podkreśli styl niezależnie od wieku

Published

on

Dobrze dobrane okulary mogą zmienić diametralnie wygląd kobiety lub mężczyzny. Obecnie na rynku jest tak duży wybór, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sklep internetowy PiekneOksy.pl stworzył własną, unikatową linię okularów – LUKSY, LuDivine oraz DrOKSY. Interesują Cię ekskluzywne, eleganckie czy awangardowe kształty? Sprawdź naszą ofertę damskich i męskich oprawek inspirowane najnowszymi trendami. Oferujemy doskonałe okulary w świetnych cenach. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zniszczone włosy – po czym je rozpoznać i jak je zregenerować?

Published

on

Nieodpowiednia pielęgnacja, a może styl życia i zła dieta? Istnieje mnóstwo przyczyn, które wpływają na pogorszenie stanu naszych włosów, a tym samym powodują, że nie czujemy się z nimi dobrze. Jesteś tu, a więc chcesz zacząć świadomie o nie dbać i uzyskać piękne, mocne i lśniące włosy. Prawda? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co świadczy o złym stanie Twoich włosów, a także, w jaki sposób je zregenerować.  (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przewaga nad tradycjonalnymi metodami

Published

on

Wszystkie tradycyjne metody depilacji jak żyletki, depilatory czy pianki do golenia są bardzo często wybierane przez dużą część społeczeństwa. Jednak niestety są one rozwiązaniem problemy tylko na chwilę – dosłownie wiele osób na drugi/trzeci dzień po goleniu musi znowu po nie sięgać i depilować swoją skórę narażając się na zacięcia i podrażnienia. Depilacja laserowa jest alternatywą, która sprawi, że już nigdy nie będzie trzeba usuwać owłosienia z danej części ciała. (więcej…)

Continue Reading

Popularne