Connect with us

Zdrowie i Uroda

Żylaki nóg to nie tylko defekt kosmetyczny

Published

on

Żylaki nóg to nie tylko defekt kosmetyczny

Żylaki nóg to opuchnięte, powiększone żyły, które mają zazwyczaj niebieski lub ciemnofioletowy kolor i obejmują powierzchnię kończyn dolnych. Żylaki mogą być poskręcane i wypukłe, często powodując ból, opuchliznę nóg oraz uczucie ich zmęczenia. Zaawansowane żylaki mogą natomiast doprowadzić do przykrych powikłań, dlatego osoby, które mają skłonności do powstawania tego właśnie schorzenia powinny stosować odpowiednią profilaktykę oraz porozmawiać z lekarzem o dostępnych i najbezpieczniejszych metodach leczenia.

Przyczyny powstawania żylaków

Teorii, które tłumaczą powstawanie żylaków jest wiele, choć większość lekarzy zgadza się, że najczęstszą przyczyną są predyspozycje genetyczne. Główna przyczyna tkwi w genetycznie warunkowanych nieprawidłowościach zastawek żylnych lub zaburzeniach ściany żył. Takie nieprawidłowości mogą spowodować, że krew, zamiast przepływać z układu powierzchniowego do głębokiego oraz dalej w kierunku serca, przedostaje się wstecznie do układu powierzchniowego. Taki przebieg sytuacji powoduje nadmierne rozciąganie, poszerzenie oraz wydłużenie się żył, czego niestety konsekwencją są żylaki. Do innych czynników, które powodują powstawanie żylaków zalicza się także długotrwałe stanie związane głównie z pracą zawodową, nadwaga i otyłość oraz ciąża, ponieważ w tym okresie dochodzi do zwiększenia objętości krwi oraz ucisku na żyły przez powiększoną macicę.

Oferta szpitala chirurgicznego Medfemina

Szpital chirurgiczny Medfemina jest prywatną placówką we Wrocławiu, w którym zespół doświadczonych lekarzy oraz pielęgniarek z ogromnym zaangażowaniem i troską dba o dobro każdego pacjenta. Medfemina oferuje szeroką ofertę zabiegów chirurgicznych z użyciem małoinwazyjnych metod operacyjnych. Sprawdź ofertę – usunięcie żylaków Wrocław.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Published

on

Kiedy warto się wybrać do endokrynologa?

Endokrynolog jest jednym z tych lekarzy, którego szybka reakcja może przyczynić się nie tylko do ochrony zdrowia, ale również życia pacjenta. Nie każdy wie jednak, kiedy wizyta u niego staje się koniecznością. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

Published

on

Kiedy warto zdecydować się na USG 3D?

USG 3D nie zalicza się do tych badań, których wykonanie w trakcie ciąży jest obowiązkowe. Jest jednak cennym wsparciem dla lekarza dającym mu wgląd w stan płodu, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Kiedy najlepiej to zrobić i czego się spodziewać? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Czym zajmuje się ginekolog?

Published

on

Czym zajmuje się ginekolog?

Ginekolog jest lekarzem specjalistom, zajmującym się zdrowiem u kobiet. Wizyty u ginekologa powinny odbywać się regularnie już od 16 roku życia bądź od momentu rozpoczęcia współżycia. Ginekolog we Wrocławiu to także często położnik, albowiem te specjalizacje dość ściśle się ze sobą łączą. Czym właściwie zajmuje się ginekolog we Wrocławiu? (więcej…)

Continue Reading

Popularne

etapolska.pl sseinc.org pisane-slowem.pl