Connect with us

Dom i Wnętrze

Znajdź sposób na nowoczesne tarasy ogrodowe

Published

on

Aranżowanie tarasów staje się dzisiaj prawdziwą sztuką – posiadacze takich przydomowych przestrzeni prześcigają się w pomysłach na ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Umożliwiają to przede wszystkim sami producenci mebli, którzy co chwilę prezentują nam nowe kolekcje wykonane z trwałych materiałów. Meble cieszą oczy i zapewniają wysoki poziom wygody. Jakie produkty wybrać z szerokiej oferty, aby bez trudu stworzyć wspaniałe miejsce wypoczynkowe?

Nowoczesne meble skandynawskie

Nowoczesne tarasy ogrodowe najciekawiej prezentują się uzupełnione minimalistycznymi i skandynawskimi meblami. Producenci oferują nam je dzisiaj w licznych odsłonach. Jedną z najciekawszych są meble modułowe, których elementy możemy łączyć ze sobą tworząc stale nowe zestawienia. To kreatywny sposób na podejście do przestrzeni wypoczynkowej i świetna zabawa dla osób, które nie cierpią nudy.

Innowacyjne meble ogrodowe zachwycają wykończeniem i zastosowaniem nietuzinkowych materiałów. Doskonałym przykładem może być lina polipropylenowa, która wypełnia podłokietniki i oparcia. Przyciąga ona wzrok, sprawia, że mebel staje się optycznie lżejszy. Liny nie naciągają się, nie chłoną brudu. Wiele osób decyduje się także na meble łączące aluminium oraz… naturalne drewno teakowe. Takie połączenie intryguje, sprawia, że nowoczesny komplet zyskuje naturalnego wyglądu.

Ochrona przed słońcem

Aby w pełni korzystać z lata w ogrodzie czy na tarasie warto wybrać jeden z nowoczesnych parasoli ogrodowych. Współcześnie są one tworzone w taki sposób, aby nie tylko skutecznie chronić przed słońcem, ale również, aby uzupełniać przestrzeń ogrodową. Parasole posiadają czasze tworzone z materiału poliestrowego pokrytego poliuretanem. Oznacza to, że są one odporne na silne promieniowanie UV, deszcz i wnikanie kurzu.

Dom i Wnętrze

Domy drewniane całoroczne –kto decyduje się na budowę?

Published

on

Aktualnie można powiedzieć, że minęły już te czasy, kiedy domki drewniane kojarzyły się tylko z domkiem na działce letniskowej. Teraz mamy domy drewniane całoroczne, które powstają w takiej ilości, jak domy murowane i w których bez problemu można mieszkać sobie wiele długich lat.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak sposób żywienia wpływa na nasze życie?

Published

on

Odpowiednio dobrane składniki i produkty żywieniowe są niezbędne do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Dobra dieta to także najprostszy sposób na to, aby czuć się dobrze. Samodzielne gotowanie nie jest już dzisiaj wielkim wyzwaniem: mamy do dyspozycji nie tylko wiele interesujących przepisów w sieci czy w książkach kucharskich. Podczas gotowania możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które podsuwają nam producenci garnków i wyposażenia kuchennego. Jak zmienić swoje przyzwyczajenia kulinarne na lepsze?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Piękne parasole ogrodowe w przestrzeni wypoczynkowej

Published

on

Wypoczynek w ogrodzie czy na tarasie to najlepszy sposób na relaks. Nie musimy organizować dalekich wyjazdów, aby cieszyć się piękną pogodą i słoneczna aurą: wystarczy odpowiednio zaaranżowane miejsce wypoczynkowe blisko domu. Jakie meble i dodatki wybrać, aby spędzić lato w najlepszy, możliwy sposób? (więcej…)

Continue Reading

Popularne