Connect with us

Dom i Wnętrze

Znajdź najlepsze rozwiązania na taras

Published

on

Eleganckie tarasy to prawdziwa ozdoba naszych domów, ale również przestrzeń, którą możemy zaaranżować jako miejsce wypoczynkowe. Niewiele trzeba, by wypoczywać na tarasie – konieczny jest wybór dopasowanego do naszych potrzeb zestawu mebli ogrodowych. Drugim rozwiązaniem może być tarasola. To nowoczesny sposób na zadaszenie tarasu, który wybierany jest przez coraz większą rzeszę Polaków. Czy tarasola sprawdzi się również w naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Wypoczynek bez względu na pogodę!

Piękne tarasole to połączenie funkcjonalności, ciekawego designu oraz wysokiej klasy materiałów. Ciekawie zaprojektowane mają za zadanie upiększać przestrzeń wypoczynkową i poprawiać nasz komfort. Budowa dachu tarasoli pozwala na regulowanie jego położenia – użytkownicy sami decydują, jak wiele światła wpada pod tarasolę. Zastosowanie nowoczesnych tworzyw pozwala również na przesiadywanie pod zamkniętą tarasolą… w czasie deszczu. Wodoodporne dachy to jedna z wielu zalet konstrukcji!

Najpiękniejsze tarasole w zasięgu ręki

Wśród producentów konstrukcji tarasowych na stronie tarasola.pl znajdziemy najciekawsze propozycje. Oferowane przez producenta produkty dedykowane są zarówno na tarasy, jak i do ogrodów.
Tarasole wznoszone są na aluminiowych, malowanych proszkowo profilach, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Możliwe jest wybranie koloru konstrukcji, aby dopasować ją do istniejącej już aranżacji. Wiele osób decyduje się na powłoki drewnopodobne, które do złudzenia imitują naturalne drewno i jego usłojenie.

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Najchętniej wybierane są tarasole z dachami lamelowym, w których aluminiowe elementy obracają się o 135 stopni wokół własnej osi. Dachy mogą być także tworzone z tkanin technicznych pokrytych poliuretanem.

Dom i Wnętrze

Nie tylko wygląd – o czym pamiętać wybierając płytki do kuchni?

Published

on

Nie tylko wygląd - o czym pamiętać wybierając płytki do kuchni?

Wybierając płytki kuchenne nie możemy kierować się wyłącznie ich walorami wizualnymi. Owszem, trudno nie zgodzić się z tym, że powinny mieć one dla nas znaczenie, z całą pewnością jednak nie wolno zapominać i o innych niż ozdobna funkcjach tej grupy płytek. Podłoga w kuchni powinna być trwała, odporna na ścieranie, a jednocześnie możliwie łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli o tym zapomnimy może okazać się, że płytki kuchenne szybko stracą swoją atrakcyjność. Po kilku miesiącach intensywnego użytkowania zaczniemy zastanawiać się, czy nie nadszedł już czas na przeprowadzenie remontu. Nie będzie też ulegało wątpliwości, że jest on konsekwencją naszych zaniedbań. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rozmiar ma znaczenie – o trendach wśród płytek łazienkowych

Published

on

Rozmiar ma znaczenie - o trendach wśród płytek łazienkowych

Choć w wielu polskich łazienkach ciągle jeszcze można podziwiać niewielkie płytki ułożone z dużą starannością nie tylko na podłodze, ale również na ścianach, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że czas ich największej popularności powoli mija. Ich miejsce zajmują płytki łazienkowe, których rozmiar zaskakuje nawet osoby lubiące większe rozwiązania. Okazuje się przy tym, że nowy trend nie pojawił się przez przypadek. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Published

on

Jak się przygotować do zakupu płytek?

Bez względu na to, czy w planie mamy kupowanie płytek za pośrednictwem Internetu, czy też odwiedzamy w tym celu sklep stacjonarny, często trudno jest nam powstrzymać zawroty głowy. Mamy do czynienia z rozwiązaniami charakteryzującymi się ogromną różnorodnością. Płytki mają różne kształty, mniej lub bardziej typową kolorystykę, a sprzedawcy chętnie wspominają także o innych parametrach, które początkowo nic nam nie mówią. Jak zatem, mimo wszystko, podjąć mądrą decyzję zakupową? (więcej…)

Continue Reading

Popularne