Connect with us

Ciekawe

Zasiłek rodzinny w Niemczech – zasady przyznawania

Published

on

Wyjazd na stałe do Niemiec to jedna z wielu opcji, którą wybierają Polacy, którzy decydują się na emigrację. W istocie, mieszkanie w Niemczech i uzyskiwanie tam przychodów pozwala nam i naszej rodzinie na prowadzenie wysokiego standardu życia.

 

Ile wynosi zasiłek rodzinny w Niemczech?

Nie tylko zarobki w u naszych zachodnich sąsiadów są atrakcyjne, ale również szereg świadczeń socjalnych, jakie możemy uzyskać jako osoby pracujące na terenie Niemiec. Jeżeli posiadamy dzieci, możemy starać się o zasiłek rodzinny w Niemczech, znany jako Kindergeld, który jest świadczeniem wypłacanym comiesięcznie na każde posiadane przez nas dziecko. Kwota, jaką możemy uzyskać na każde dziecko to średnio 200 euro. Ponadto, jeśli dochody małżonków nie przekraczają 900 euro (lub 600 euro w przypadku osób samotnie wychowujących dzieci), możliwe jest uzyskanie dodatku do zasiłku, zwanego Kinderzuschlag w wysokości 170 euro na każde z dzieci.

Jakie dokumenty są potrzebne, żeby uzyskać zasiłek rodzinny w Niemczech?

Aby otrzymać zasiłek rodzinny w Niemczech warunkiem koniecznym jest dostarczenie do niemieckiego urzędu odpowiednich dokumentów. Dokumentacja ta obejmuje unijny akt małżeństwa, akt urodzenia dzieci, zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu rodziny w Niemczech lub w Polsce, kopie dowodu osobistego opiekuna i wnioskodawcy, decyzja o przyznaniu zasiłku lub jego nieprzyznaniu w innym państwie, zestawienie przychodów (Lohnsteuerbescheinigung) i zaświadczenie o ostatnich niemieckich decyzjach podatkowych. Jeżeli rodzice są rozwiedzeni lub znajdują się w separacji, potrzebne jest orzeczenie sądowe. W przypadku kiedy opiekunem dziecka nie jest rodzina, również wymagane jest stosowne zaświadczenie. Wszystkie pisma muszą posiadać tłumaczenie na język niemiecki.

 

 

Ciekawe

Czym tak naprawdę jest coaching?

Published

on

Czym tak naprawdę jest coaching?

Coaching to jeden z tych terminów, o których z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są modne. Okazuje się jednak, że choć mówimy o nim sporo, ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym właściwie się zajmuje i na jakie wymierne korzyści z nim związane możemy liczyć. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak przygotować grunty inwestycyjne na sprzedaż?

Published

on

Mając działkę można ją po prostu sprzedać, a można też przygotować ją tak, aby jej wartość wzrosła naprawdę wielokrotnie. Drugie postępowanie jest obecnie coraz częstsze i nosi nazwę przygotowania gruntów inwestycyjnych na sprzedaż.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Niezbędne alkomaty policyjne

Published

on

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo dużo różnorodnych alkomatów policyjnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na zakup alkomatu policyjnego, który może okazać się bardzo przydatnym narzędziem po całonocnej imprezie. Alkomat policyjny jednak jest urządzeniem, który choć jest coraz bardziej popularny, ma bardzo różnorodne ceny. Zatem na zakup jakiego produktu warto się zdecydować?
(więcej…)

Continue Reading

Popularne