Connect with us

Ciekawe

Zasiłek rodzinny w Niemczech – zasady przyznawania

Published

on

Wyjazd na stałe do Niemiec to jedna z wielu opcji, którą wybierają Polacy, którzy decydują się na emigrację. W istocie, mieszkanie w Niemczech i uzyskiwanie tam przychodów pozwala nam i naszej rodzinie na prowadzenie wysokiego standardu życia.

 

Ile wynosi zasiłek rodzinny w Niemczech?

Nie tylko zarobki w u naszych zachodnich sąsiadów są atrakcyjne, ale również szereg świadczeń socjalnych, jakie możemy uzyskać jako osoby pracujące na terenie Niemiec. Jeżeli posiadamy dzieci, możemy starać się o zasiłek rodzinny w Niemczech, znany jako Kindergeld, który jest świadczeniem wypłacanym comiesięcznie na każde posiadane przez nas dziecko. Kwota, jaką możemy uzyskać na każde dziecko to średnio 200 euro. Ponadto, jeśli dochody małżonków nie przekraczają 900 euro (lub 600 euro w przypadku osób samotnie wychowujących dzieci), możliwe jest uzyskanie dodatku do zasiłku, zwanego Kinderzuschlag w wysokości 170 euro na każde z dzieci.

Jakie dokumenty są potrzebne, żeby uzyskać zasiłek rodzinny w Niemczech?

Aby otrzymać zasiłek rodzinny w Niemczech warunkiem koniecznym jest dostarczenie do niemieckiego urzędu odpowiednich dokumentów. Dokumentacja ta obejmuje unijny akt małżeństwa, akt urodzenia dzieci, zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu rodziny w Niemczech lub w Polsce, kopie dowodu osobistego opiekuna i wnioskodawcy, decyzja o przyznaniu zasiłku lub jego nieprzyznaniu w innym państwie, zestawienie przychodów (Lohnsteuerbescheinigung) i zaświadczenie o ostatnich niemieckich decyzjach podatkowych. Jeżeli rodzice są rozwiedzeni lub znajdują się w separacji, potrzebne jest orzeczenie sądowe. W przypadku kiedy opiekunem dziecka nie jest rodzina, również wymagane jest stosowne zaświadczenie. Wszystkie pisma muszą posiadać tłumaczenie na język niemiecki.

 

 

Ciekawe

Sklep z żelkami

Published

on

Sklep z żelkami

Stojący na naprawdę wysokim poziomie sklep z żelkami, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów. Oferuje szeroki wybór żelków w różnych smakach i kolorach, co pozwoli wybrać żelki idealnie wpisujące się w potrzeby i oczekiwania. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sklep spożywczy Spar w Krakowie na Ruczaju

Published

on

Sklep spożywczy Spar w Krakowie na Ruczaju

Galeria handlowa Lubostroń 15 w Krakowie na Ruczaju przygotowała dla odwiedzających nasze podwoje klientów szereg znakomitych propozycji. Jedną z naszych gwiazd jest sklep spożywczy Spar w Krakowie na Ruczaju, czyli sklep ogólnospożywczy w zupełnie nowym wydaniu. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Usługi transportowe z Polski do Holandii

Published

on

Usługi transportowe z Polski do Holandii

Usługi transportowe świadczone przez polskie firmy wykraczają dzisiaj poza Polskę. Wśród tych, które cieszą się niemałą popularnością znajdują się usługi transportowe z Polski do Holandii. (więcej…)

Continue Reading

Popularne