Connect with us

Technologia

Wiercenie studni głębinowej bez tajemnic

Published

on

Wiercenie studni głębinowej bez tajemnic

Zdecydowana większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że studnia głębinowa jest interesującą alternatywą dla wodociągu. Gdy jednak zastanawiamy się nad konkretnymi zagadnieniami dotyczącymi jej budowy, często uświadamiamy sobie, że nasza wiedza w tym zakresie bywa ograniczona.

Trudno nie zgodzić się z tym, że to wiercenie studni głębinowej jest tym zadaniem, które ma największy wpływ na jej dalsze funkcjonowanie. O stopniu trudności tego przedsięwzięcia decyduje przede wszystkim głębokość takiego rozwiązania. Studnia głębinowa może funkcjonować dzięki dwóm rurom – osłonowej i filtracyjnej. Gdy ma głębokość powyżej dziesięciu metrów, proste narzędzia wykorzystywane do jej budowy okazują się przy tym niewystarczające, a wykonanie pracy w satysfakcjonujący sposób wymaga od nas użycia specjalnej wiertnicy. Ważnym elementem okazuje się również obsypka ze żwiru. Ta usprawnia dopływanie wody sprawiając, że studnia jest wydajna, ciśnienie wody utrzymuje się na wysokim poziomie, a jednocześnie znika ryzyko przerw w jej dostawie.

Jesteś zainteresowany budową studni głębinowej? Sprawdź ofertę na wiercenie studni głębinowej Tychy.

Continue Reading

Technologia

Trwałe połączenie przerwanych części kabla

Published

on

Trwałe połączenie przerwanych części kabla

Kable to po prostu wspaniałe rozwiązania, cuda techniki niemalże pozbawione jakichkolwiek wad, ale tylko do momentu, kiedy możemy z nimi pokonywać kolejne metry czy kilometry. Niestety, kiedy kabel zostanie przecięty, pojawiają się problemy. Małe problemy, kiedy możemy zamontować wtyczkę i przecięcie było planowe. Wielkie problemy, kiedy nagle z jednego kabla zrobiły się dwa, a my przecież nie wymienimy wartego fortunę kabla specjalistycznego z powodu jednego przerwania. Co z tym zrobić? (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Gdzie można kupić dobre kontakty elektryczne?

Published

on

Gniazdka elektryczne są tego typu elementem wykończenia wnętrz, którego w żadnym budynku mieszkalnym, ani obiekcie gospodarczym nie może zabraknąć. To właśnie dobre kontakty, które bezpiecznie i sprawnie spełniają swoje zadania są końcowym składnikiem instalacji elektrycznej, występującej w każdym obiekcie użytkowanym przez ludzi.
(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Programowanie w Kotlinie: co to jest?

Published

on

(więcej…)

Continue Reading

Popularne