Connect with us

Technologia

Wiercenie studni głębinowej bez tajemnic

Published

on

Wiercenie studni głębinowej bez tajemnic

Zdecydowana większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że studnia głębinowa jest interesującą alternatywą dla wodociągu. Gdy jednak zastanawiamy się nad konkretnymi zagadnieniami dotyczącymi jej budowy, często uświadamiamy sobie, że nasza wiedza w tym zakresie bywa ograniczona.

Trudno nie zgodzić się z tym, że to wiercenie studni głębinowej jest tym zadaniem, które ma największy wpływ na jej dalsze funkcjonowanie. O stopniu trudności tego przedsięwzięcia decyduje przede wszystkim głębokość takiego rozwiązania. Studnia głębinowa może funkcjonować dzięki dwóm rurom – osłonowej i filtracyjnej. Gdy ma głębokość powyżej dziesięciu metrów, proste narzędzia wykorzystywane do jej budowy okazują się przy tym niewystarczające, a wykonanie pracy w satysfakcjonujący sposób wymaga od nas użycia specjalnej wiertnicy. Ważnym elementem okazuje się również obsypka ze żwiru. Ta usprawnia dopływanie wody sprawiając, że studnia jest wydajna, ciśnienie wody utrzymuje się na wysokim poziomie, a jednocześnie znika ryzyko przerw w jej dostawie.

Jesteś zainteresowany budową studni głębinowej? Sprawdź ofertę na wiercenie studni głębinowej Tychy.

Continue Reading

Technologia

Optyczne czujniki ramkowe potrzebne od zaraz

Published

on

 

Zapewne ludzie nieraz zastanawiają się jak powstają proste i bardziej skomplikowane towary, jakie można spotkać w każdym sklepie. Odpowiedź na to pytanie wcale nie nasuwa się samoczynnie. Dawniej za wszystko odpowiadała praca ludzki rąk, bowiem nawet maszyny wykorzystywane do prowadzenia działalności produkcyjnej były w całości obsługiwane przez człowieka. Obecnie jednakże odchodzi to w niepamięć. Wszystko poprzez wszechobecną automatykę.
(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca  

Published

on

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.   (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Rozrywka dla każdego

Published

on

Automaty hazardowe z pewnością kojarzy szerokie grono ludzi. Obecnie jest to dość popularna rozrywka, z której uroków korzysta dużo użytkowników takie jak gry hot spot online. Niektórzy z nich patrzą jedynie na możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu, a inni z kolei upatrują w automatach możliwości niespodziewanego zarobku. Z biegiem lat automaty hazardowe przeniesione zostały do przestrzeni wirtualnej, dzięki czemu powiększyły one zasięg pośród swych odbiorców czy też fanów. Wspomniane rozwiązanie pozwoliło wielu użytkownikom na praktykowanie owej rozrywki w zaciszu domowym.

(więcej…)

Continue Reading

Popularne